Zavrieť

Porady

platobná karta

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Poradíte mi niekto ako správne učtovať platby platobnou kartou
v podvojnom účtovníctve?Ďakujem.
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

KIHWA SK
Paltba PHM cez platobnú kartu sa môže účtovať priamo do spotreby z bankového výpisu.Ostatné platby napr. repre, cez 261. Ahoj
Priamo z bankového výpisu by sa okrem bankových poplatkov nemalo účtovať do nákladov nič. Inak ja účtujem platby kartou cez 335. Ale je to ozaj všetko o tom, ako si to kto upraví v smerniciach.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Ahojte, a ak konateľ urobí výber cez bankomat - účtuje sa to 261/221 a potom 211/261 ako dotácia pokladne ? Ak áno, musí byť k výberu priložená aj potvrdenka o výbere z bankomatu ? Ďakujem
0 0
BAU BAU

BAU je offline (nepripojený) BAU

Prosím, ako je to v jednoduchom účtovníctve.
Napr. mám doklad o zaplatení z 22.8. ( PHM,materiál - platené kartou )
Z účtu mi odídu peniaze 23.8.
Kedy má správne napísať dátum platby . Už sa mi stalo, že som mala takýto doklad aj na prelome mesiacov.

ďakujem.
0 0
Evelinkaa Evelinkaa

Evelinkaa je offline (nepripojený) Evelinkaa

bea
Priamo z bankového výpisu by sa okrem bankových poplatkov nemalo účtovať do nákladov nič. Inak ja účtujem platby kartou cez 335. Ale je to ozaj všetko o tom, ako si to kto upraví v smerniciach.
Že okrem bankových poplatkov do N nič, to mi je jasné, ale prečo 335? Ja dávam vo výpise 261 a interným 501. Môže to byť aj takto ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

BAU
Prosím, ako je to v jednoduchom účtovníctve.
Napr. mám doklad o zaplatení z 22.8. ( PHM,materiál - platené kartou )
Z účtu mi odídu peniaze 23.8.
Kedy má správne napísať dátum platby . Už sa mi stalo, že som mala takýto doklad aj na prelome mesiacov.
ďakujem.
V mojom JÚ takéto prípady riešim dňom odpísania Sk z účtu.
0 0
MarianaSalko MarianaSalko

MarianaSalko je offline (nepripojený) MarianaSalko

Ucet 335 je predsa ucet Pohladavky voci zamestnancom. Co maju zamestnanci spolocne s platbami kartou od zakaznikov? Doporucujem pouzivanie uctu 315 Ostatne pohladavky. 261 - je pohyb medzi pokladnou a bankou, ale predsa toto nie je presun penazi, ved tam fyzicky do kontaktu s peniazmi ani nepridete. Na paske dennej uzavierky ERP mate vsetky trzby vratane DPH, ale do pokladne zauctujete len tie, ktore su v hotovosti 211/604,343, a cez ID tie, ktore zakaznik uhradil kartou 315/604,343. Prijem na BU 221/315
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
MarianaSalko
Ucet 335 je predsa ucet Pohladavky voci zamestnancom. Co maju zamestnanci spolocne s platbami kartou od zakaznikov? Doporucujem pouzivanie uctu 315 Ostatne pohladavky. 261 - je pohyb medzi pokladnou a bankou, ale predsa toto nie je presun penazi, ved tam fyzicky do kontaktu s peniazmi ani nepridete. Na paske dennej uzavierky ERP mate vsetky trzby vratane DPH, ale do pokladne zauctujete len tie, ktore su v hotovosti 211/604,343, a cez ID tie, ktore zakaznik uhradil kartou 315/604,343. Prijem na BU 221/315
V tomto príspevku je polemika o nákladových položkách, t.j. o platbe kartou za nákupy ... následný odpis peňažných prostriedkov z účtu (výbery peňazí).
T.j. napríklad ak sa jedná o platobnú kartu na úhradu PHM, ktorú vyúčtovávaš voči konkrétnemu zamestnancovi, tak je účet 335 namieste. Rovnako sa môže riešiť záloha na drobný nákup zamestnanca čerpaná na kartu a pod.
0 0
Juco Juco

Juco je offline (nepripojený) Juco

A ako účtujete v PU, v reštaurácii (my máme reštauráciu) zaplatenie stravnou poukážkou napr.od Vašej stravovacej.211/604,343 a 604 mínusom, lebo ju dostanem potom keď požiadam (keď ich nazbierame viac) Vašu stravovaciu preplatenú na Bankový účet. Vaša stravovacia hned pošle faktúru na zmluvnú odmenu 3%, ktoré si strhnú z ceny stravných poukážok.Prosím celý rozpis účtovania.Ďakujem.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Juco
A ako účtujete v PU, v reštaurácii (my máme reštauráciu) zaplatenie stravnou poukážkou napr.od Vašej stravovacej.211/604,343 a 604 mínusom, lebo ju dostanem potom keď požiadam (keď ich nazbierame viac) Vašu stravovaciu preplatenú na Bankový účet. Vaša stravovacia hned pošle faktúru na zmluvnú odmenu 3%, ktoré si strhnú z ceny stravných poukážok.Prosím celý rozpis účtovania.Ďakujem.
Skús vyhľadať. Tento problém bol už na porade rozobratý detailne.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

AVO
Skús vyhľadať. Tento problém bol už na porade rozobratý detailne.
Myslím, že tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?...atobnou+kartou
0 0
MarianaSalko MarianaSalko

MarianaSalko je offline (nepripojený) MarianaSalko

AVO
V tomto príspevku je polemika o nákladových položkách, t.j. o platbe kartou za nákupy ... následný odpis peňažných prostriedkov z účtu (výbery peňazí).
T.j. napríklad ak sa jedná o platobnú kartu na úhradu PHM, ktorú vyúčtovávaš voči konkrétnemu zamestnancovi, tak je účet 335 namieste. Rovnako sa môže riešiť záloha na drobný nákup zamestnanca čerpaná na kartu a pod.
ano, zacalo sa tu polemizovat o nakladovych nakupoch, ale povodca prispevku Ilona sa opravil a upresnil svoju otazku: Re: platobná karta

--------------------------------------------------------------------------------

Ja som sa na začiatku dostatočne nevyjadrila,mala som na mysli platby kartou,ale nám.Zákazník keď nám platí za službu,takže chcela som vedieť ako účtujete v podvojnom účtovníctve výnos.


- takze tak - odpovedala som na Iloninu otazku a nie na vase odpovede tykajuce sa vydajov cez platobnu kartu. Ano, pokial ide o nakupy cez plat. kartu, napr. pHM uctovanie je 501,343/335
__________________
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
MarianaSalko
takze tak - odpovedala som na Iloninu otazku a nie na vase odpovede tykajuce sa vydajov cez platobnu kartu.
Ak chceš odpovedať na konkrétnu otázku, vtedy je dobré (najmä keď je problematika spletitá) citovať zadávateľa, ktorému chceš odpovedať. Nevzniknú žiadne pochybnosti, k čomu sa vyjadruješ .
0 0
MarianaSalko MarianaSalko

MarianaSalko je offline (nepripojený) MarianaSalko

AVO
Ak chceš odpovedať na konkrétnu otázku, vtedy je dobré (najmä keď je problematika spletitá) citovať zadávateľa, ktorému chceš odpovedať. Nevzniknú žiadne pochybnosti, k čomu sa vyjadruješ .
Suhlasim, to vies, ucim sa tuto stranku som objavila nedavno... je to tu prima
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Chcem sa poradit, ako spravne uctovat v PU vyber z bankomatu, ked drzitelom karty je spoločník,ktorý je súčasne zamestnancom. Uctujem to na 335, a potom ID podla blockov na prislusne nakladove ucty. Mám tam však aj zostatok . Mozem použivat tento ucet,alebo treba pouzit ucty-zuctovanie so spolocnikmi?
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

prečo to neriešiš jednoducho cez 261? Ja to tak účtujem normálne a prešlo to aj auditom - máš zbytočné starosti.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

MirkaV
prečo to neriešiš jednoducho cez 261? Ja to tak účtujem normálne a prešlo to aj auditom - máš zbytočné starosti.
Presne tak, ako dotáciu pokladne. Potom na základe bločkov robíme výdaj z pokladne.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Nákupy firemnými platobnými kartami účtujem: výpis z účtu 261.A/221 a následne cez ID 5../261.A. Je však správny postup, ak cez platob. kartu platím v CZK a tento nákup v CZK účtujem cez ID na nákl. účet tým istým kurzom(teda kurzom komer. banky, na základe výpisu z účtu). Nemal by byť nákup účtovaný na napr. 501 kurzom NBS? V tom prípade by mi však na 261 vychádzala kurz. rozdiel. Aké je správne účtovanie?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím, ak máte niekto skúsenosti, podeľte sa s nimi, ďakujem.
misurka
Nákupy firemnými platobnými kartami účtujem: výpis z účtu 261.A/221 a následne cez ID 5../261.A. Je však správny postup, ak cez platob. kartu platím v CZK a tento nákup v CZK účtujem cez ID na nákl. účet tým istým kurzom(teda kurzom komer. banky, na základe výpisu z účtu). Nemal by byť nákup účtovaný na napr. 501 kurzom NBS? V tom prípade by mi však na 261 vychádzala kurz. rozdiel. Aké je správne účtovanie?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
misurka
Nákupy firemnými platobnými kartami účtujem: výpis z účtu 261.A/221 a následne cez ID 5../261.A. Je však správny postup, ak cez platob. kartu platím v CZK a tento nákup v CZK účtujem cez ID na nákl. účet tým istým kurzom(teda kurzom komer. banky, na základe výpisu z účtu). Nemal by byť nákup účtovaný na napr. 501 kurzom NBS? V tom prípade by mi však na 261 vychádzala kurz. rozdiel. Aké je správne účtovanie?
Ja účtujem nie cez 261 ale cez 335 - ide o zamestnancov. Neviem či v tvojom prípade ide o zamestnancov, ale môhlo by to byť, ved 261 sú peniaze na ceste. Cez ID preúčtuvávaš kurzom , tým dňom , kedy preúčt.čiže kurzon nbs. Z otázky som pochopila , že sa jedná o bežný účet v SK, je to tak?
Naposledy upravil renča1 : 01.12.05 at 05:41
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať