Zavrieť

Porady

platobná karta

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Poradíte mi niekto ako správne učtovať platby platobnou kartou
v podvojnom účtovníctve?Ďakujem.
Usporiadat
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
napríklad zaplatenie obedu - čiže repre:
513/261 - donesie mi účet z podniku
261/221 - banka nám stiahla čiastku z účtu
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
a ešte som zabudol napísať - robíme to cez interné doklady
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Tiež to tak robím. Mám tak napr. PHM . DPH dávam deň platby kartou.Mám doklad o zaplatení.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
Beba - pozor na ten deň platby DPH...firemnou kartou môže byť uhradená aj faktúra napríklad za služobný mobil, kde je zdaniteľné plnenie iné ako deň zaplatenia.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Tak taký prípad nemám a tak ma to nenapadlo. Ja vlastne účtujem len PHM /keď sú zamestnanci na SC/a drobné nákupy cez registračku-proste priame nákladové položky. Tak som to myslela. Takže to beriem a je dobre, že si si to všimol.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
pohoda - ani ja taký prípad nemám - v podstate uhrádzajú sa s nimi len CASHOVKY...
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Mne kedysi poradila audítorka. Napr. nákup PHM kartou účtujem priamo v banke:501,343/221. Ale videla som aj predkontácie 501/335 , 335/221-výpis. Poradte čo je správnejšie???
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

správnejšie je cez 335
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

Ja to účtujem cez 379 a vediem k tomu zvlášť evidenciu, bločky samostatne lepím a vediem pod číslom záväzku podľa poradia. Mne totižto dajú bločky skôr ako mi príde bankový výpis a platiť bankovou kartou je u môjho klienta veľmi obľúbené a časté. Mne sa to takto zdalo prehľadnejšie ako cez 261.

Ale možno, ťe to robím zle-neviem.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja som sa na začiatku dostatočne nevyjadrila,mala som na mysli platby kartou,ale nám.Zákazník keď nám platí za službu,takže chcela som vedieť ako účtujete v podvojnom účtovníctve výnos.
0 0
Marika x Marika x

Marika x je offline (nepripojený) Marika x

Zaúčtujem celú tržbu: 211/604 a potom výdavkovým platbu cez posterminál 261/211. Z bankového výpisu 221/261 + poplatok za PK 568/221
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Platby platobnými kartami by mali ísť cez 335, ale je potrebné o nich účtovať v podsúvahe? Dočítala som sa, že ide o prísne zúčtovateľné tlačivá, ktoré podľa postupov patria do podsúvahy. Neviem ale v akej hodnote by mali byť na účtoch 75.
Ďakujem za radu.
Petra
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Podla mna ucet 261 nie je spravny, nakolko sa cez ucet prehanaju len vybery a vklady hotovosti na ucet. Neviem, ale uctujem to cez ucet 335 a potom internym dokladom zuctujem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Petra29
Platby platobnými kartami by mali ísť cez 335, ale je potrebné o nich účtovať v podsúvahe? Dočítala som sa, že ide o prísne zúčtovateľné tlačivá, ktoré podľa postupov patria do podsúvahy. Neviem ale v akej hodnote by mali byť na účtoch 75.
Ďakujem za radu.
Petra
Prečo prísne zúčtovateľné tlačivá? Asi som nepochopila, ale ja tu nikde nevidím dôvod zúčtovávať na podsúvahové účty.
Ja všetky platby platobnými kartami účtujem cez 261/ analytika, mala som kontrolu a všetko bolo OK! Ale niektorí Poraďáci odmietajú tento postup, ja môj názor nikomu nevnucujem, záleží na tom, ako si z Postupov účtovania upravíš vlastné smernice.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Susan
Podla mna ucet 261 nie je spravny, nakolko sa cez ucet prehanaju len vybery a vklady hotovosti na ucet. Neviem, ale uctujem to cez ucet 335 a potom internym dokladom zuctujem.
Podľa teba platba platobnou kartou nie je o pohybe peňazí medzi bankou a pokladňou? Podľa mňa áno.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prisne zuctovatelne tlacivo moze byt nanajvys platobna karta, ak ju zamestnavatel poskytne zamestnancovi, aby nou platil firemne vydavky. Ak ide o prijatie platby (napriklad v maloobchode), suhlasim s p. Vlastou, ja tiez uctujem 211/604-pokladna obchodu, 221/261-banka, 261/211- pokladna obchodu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
durisovad
Prisne zuctovatelne tlacivo moze byt nanajvys platobna karta, ak ju zamestnavatel poskytne zamestnancovi, aby nou platil firemne vydavky. Ak ide o prijatie platby (napriklad v maloobchode), suhlasim s p. Vlastou, ja tiez uctujem 211/604-pokladna obchodu, 221/261-banka, 261/211- pokladna obchodu.
Tak aby som nemýlila druhých, ako to máme takmer všetci pod svojim podpisom, dopĺňam:
áno, súhlasím s Durisovoud, ak sa jedná o platobnú kartu, poskytnutú zamestnancovi, vtedy áno! Ale čo mám ja skúsenosti, tak sa zamestnancom dajú väčšinou platobné karty na určitú možnosť čerpania, resp.limit čerpania a vtedy to zúčtovávam ako poskytnutý preddavok, ktorý mi zúčtuje po návrate zo SC cez cestovný príkaz a jeho prílohy.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

V príspevkoch, ktoré pripájam, sme sa diskutujúci postupne zhodli, že účtovanie úhrad platobnou kartou, resp. tržby prijaté prostredníctvom platobnej karty by sa mali účtovať prostredníctvom účtu 261. Prečo?-ak máte záujem pozrite sa
http://www.porada.sk/showthread.php?...atobn%E1+karta
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

ondrejvla
Prečo prísne zúčtovateľné tlačivá? Asi som nepochopila, ale ja tu nikde nevidím dôvod zúčtovávať na podsúvahové účty.
Ja všetky platby platobnými kartami účtujem cez 261/ analytika, mala som kontrolu a všetko bolo OK! Ale niektorí Poraďáci odmietajú tento postup, ja môj názor nikomu nevnucujem, záleží na tom, ako si z Postupov účtovania upravíš vlastné smernice.
Ja som mala na mysli používanie platobných kariet firmy zamestnancami, nie platby za tovar od zákazníkov. Z toho dôvodu som sa pýtala na zúčtovateľné tlačivá
0 0
KIHWA SK KIHWA SK

KIHWA SK je offline (nepripojený) KIHWA SK

Paltba PHM cez platobnú kartu sa môže účtovať priamo do spotreby z bankového výpisu.Ostatné platby napr. repre, cez 261. Ahoj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať