Zavrieť

Porady

Duch Porady

Premýšľala som nad tým, čo robí Poradu "návikovou". Ja som sa ňou stala krátko po zaregistrovaní a ako sledujem príspevky ostatných, je nás viac. Robí to duch Porady.
1. Je to Richard, jeho rýchla reakcia na naše príspevky a neustála snaha Poradu vylepšovať .
2. Sú to diskutujúci. Buď chvála všetkým, ktorí sa neváhajú podeliť o svoje skúsenosti z praxe a naštudovanú odbornú problematiku
3. Je to "jazyk" Porady. Napriet tomu, že laik by povedal, že účtovníctvo a všetko okolo neho je suchárina, pretože čo už s číslami, nie je to pravda. Aj keď sa osobne nepoznáme, komunikujeme ako starí dobrí známi.
A čo na záver? Prianie, aby tento duch sprevádzal Poradu stále. Veď čo budem otvárať ako prvé, keď sa napojím na internet?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Ak mám čas, vždy navštívim Poradu, potom sa neviem odtrhnúť od nej. Pracujem v inej brandži ako väčšina Poraďákov (BOZP, PO), ale odkedy poznám poradu, nepotrebujem čítať zákony, (dosť sa ich načítam zo svojej brandže), tu sa všetko dozviem. Najmä v začiatkoch podnikania ste mi veľmi pomohli. Pre mňa odvody, vedenie účtovníctva a iné , to bola španielska dedina. Vďaka.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Musím sa aj ja zapojiť . PORADU mám ako domovskú stránku a pozná ju už aj môj sedemročný syn . Bez nej ani krok. Vždy mi poradila . Keď môžem aj ja sa snažím poradiť ( i keď poskromne). Ale dúfam že s podaou i ja rastiem a stále viem viac a viac.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Neviem, či ste zaregistrovali...
Duch Porady pôsobí na poraďákov negatívnym správaním...

1- Skoro v každej téme sa nájde člen, ktorý začne mrníkovať...
2- Ak niektorý člen napíše "nepravdu" a iný poraďák ho upozorní na chybu, neťaží ho svedomie, zavádza ďalej, nemá záujem chybu napraviť a ospravedlniť sa...
3- Množia sa príspevky, ktoré útočia na nováčikov...
4- Vôbec sa nedodržuje Etiketa Porady....
5- Moderátori nemažú nevhodné príspevky...

Neviem ako vám, mne to vadí a mám nepríjemný pocit, ako "určití" členovia útočia ....
Tiež nie som bez viny, už som si "capla" po prstoch a "kúšem" sa do jazyka.
Buďme k sebe lepší, začnime si vážiť jeden druhého a snažme sa pomáhať...Píšeme príspevky, lebo máme problém a chceme správnu odpoveď....
Budem rada, ak napíšete svoj názor, ako to vidíte z vášho pohľadu...nebojte sa písať pravdu....ďakujem
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
alla66 Pozri príspevok
Neviem, či ste zaregistrovali...áno zaregistrovala som
Duch Porady pôsobí na poraďákov negatívnym správaním...veľký súhlas

1- Skoro v každej téme sa nájde člen, ktorý začne mrníkovať...
2- Ak niektorý člen napíše "nepravdu" a iný poraďák ho upozorní na chybu, neťaží ho svedomie, zavádza ďalej, nemá záujem chybu napraviť a ospravedlniť sa...práve naopak, začne útočiť a urážať a to vôbec žiadnemu moderátorovi nevadí, lenže potom nechápem, načo sú tí moderátori, česť výnimkám
3- Množia sa príspevky, ktoré útočia na nováčikov...nielen na nováčikov!
4- Vôbec sa nedodržuje Etiketa Porady....a dôležité body sa stanú neviditeľným ako napr. ten bod, že na Porade sa netolerujú politické témy a veselo sa zakladajú
5- Moderátori nemažú nevhodné príspevky... sa hrajú na mrtvého chrobáka, nič nepočujú, nič nevidia, už to vidím,- ich reakcia bude, že máme tie príspevky nahlásiť, no a čo sa stane? nič !

Neviem ako vám, mne to vadí a mám nepríjemný pocit, dokonca som rozmýšľala nadtým, že pôjdem do Poraďáckeho dôchodku, ale čo už, som závisláčka ako "určití" členovia útočia .... ešte ani napomenutie nedostanú a ani sa nevylúčia a pritom za tie urážky by sa mali aj vylúčiť
Tiež nie som bez viny, už som si "capla" po prstoch a "kúšem" sa do jazyka. ja sa snažím tiež, ale raz som si necapla po prstoch a napísala som môj názor na jedného člena, lebo neurážal len mňa, ale aj ďaľších členov a to tiež nikto nevidel
Buďme k sebe lepší, začnime si vážiť jeden druhého a snažme sa pomáhať...Píšeme príspevky, lebo máme problém a chceme správnu odpoveď.... súhlas
Budem rada, ak napíšete svoj názor, ako to vidíte z vášho pohľadu...nebojte sa písať pravdu.ja sa nebojím to si môžeš byť istá a môžeš sa aj presvedčiť na vlastné oči...ďakujem
reakcia v texte
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Plne s tebou súhlasim. Krátko po zaregistrovaní mi vadilo, že v téme okrem" dôležitých vecí som našla veľa omáčky". Aj som to napísala, ale pár starších poraďakov ma hneď uzemnili, že to nie je na škodu veci. Je pravda, že v oddychových témach ako je varenie, prezentácie, srandičky je to OK, ale v odborných je to na škodu veci.
2x sa mi stalo, že som tiež napísala nesprávnu odpoveď a bola som upozornená, že nemám mýliť iných. Nebolo to zámerné. Vzala som si to k srdcu a teraz overujem nie raz, ale viackrát, kým napíšem odpoveď. Za chyby som s ospravedlnila. Môj názor: Etiketa porady - nováčikovia by ju mali naštudovať, aby sa vedeli v porade orientovať a tí, ktorí sú tu už dlho majú pocit, že bez nich by to tu ani nefungovalo a vedia všetko najlepšie by si ju mali znovu prečítať, aby si pripomenuli jej pravidla. (Vlastne teraz Etiketu porušujem, ak kritizujem iných). Sú tu poraďaci, ktorí majú pocit, že niektoré témy sú len ich domenou a ostatní môžu pridávať tak akurát súhlasy alebo body.

Nehádžem všetkých do jedného vreca. Je tu omnoho viac takých, ktorý Etiketu poznajú a aj ju dodržiavajú a snažia sa pomáhať svojími korektnými odpoveďami tým, ktorí to potrebujú a za to im patrí poďakovanie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Viac krát mi bolo "poradené" ignorovať témy a príspevky osočujúce iných členov, opakované otázky nováčikov bez toho, aby použili vyhľadávanie, príp. pozreli tri rovnaké témy na tej istej strane v najnovších príspevkoch, príspevky porušujúce etiketu a pod. Keď som ich neignorovala, považovali to niektorí členovia za "drzosť" VIP-károv.
Držím sa ignorácie, a som presvedčená, že nie sama... /iste ste si všimli neprispievajúcich starších členov porady: naozaj to nie je dovolenkami, museli by sme ich mať niekoľkomesačné/.
Myslím, že práve táto ignorácia je dôsledkom toho, aký Duch porady je na tejto stránke v tomto období. Nuž, Richard, tvoje nahlasovanie príspevkov nempomohlo... Škoda - preškoda.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Barbara Pozri príspevok
reakcia v texte
Barbarka, ako vždy, si presne trafila klinec po hlavičke.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Barbara, Petra,
ja som moderátor ale len v určitých témach. V tých témach presmerúvavam príspevky na správne miesta. Ktoré sú viackrát zadané a nie sú v nich odpovede na otázku vymažem.
Takisto mažem teda vylučim člena, ktorý uráža členov, poprípade má nevhodné príspevky. Pokiaľ má člen ktorého nechem vymazať a chcela by som len vymazať príspevok v skupinách, ktoré neviem moderovať, s tým neviem JA urobiť vôbec nič, akurátne nahlásiť nevhodný príspevok ostatným moderátorom a adminovi - Richardovi.
Kde môžem mazať a upravovať príspevky:
Účtová trieda 0-Dlhodobý majetok, Účtovná osnova - príručka, Jednoduché účtovníctvo, Podvojné účtovníctvo, Zákony, tlačivá, aktuality, Začíname

Je jasné, že všetky príspevky v daných témach nestihnem odsledovať, pri ročnom dieťati a popritom po večeroch účto to sa ani nedá. Ale aj tak sem zbehnem, ale hlavne na stretnutia s priateľmi.
Naposledy upravil lenkak : 05.07.09 at 20:54
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Podľa mňa, stačí vymazať prvý príspevok, v ktorom sa mrníkuje...ak začne jeden písať mimo témy, pridajú sa k nemu ostatní...a je z toho guľáš....
...mala som prosbu na admina, ohľadom záložky neželaných osôb a zatiaľ som sa nedostala odpoveď...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
Viac krát mi bolo "poradené" ignorovať témy a príspevky osočujúce iných členov, opakované otázky nováčikov bez toho, aby použili vyhľadávanie, príp. pozreli tri rovnaké témy na tej istej strane v najnovších príspevkoch, príspevky porušujúce etiketu a pod. Keď som ich neignorovala, považovali to niektorí členovia za "drzosť" VIP-károv.
Držím sa ignorácie, a som presvedčená, že nie sama... /iste ste si všimli neprispievajúcich starších členov porady: naozaj to nie je dovolenkami, museli by sme ich mať niekoľkomesačné/.
Myslím, že práve táto ignorácia je dôsledkom toho, aký Duch porady je na tejto stránke v tomto období. Nuž, Richard, tvoje nahlasovanie príspevkov nempomohlo... Škoda - preškoda.

Monika ver mi, že aj ja som sa snažila ignorovať tie osočujúce príspevky od toho konkrétného člena na moju osobu , som sa snažila si ho nevšímať, vážne dlho som ho ignorovala, lenže v jednej téme to prehnal až moc s tými urážkami, takže som mu musela odpísať tak od srdca. A musím sa priznať, že sa mi aj uľavilo, nielen za seba, ale aj za tých ostatných členov, ktorých urazil.
Nemám 10 rokov, ani som s ním husy nepásla, aby si ma dovolil takým spôsobom urážať a nemal by urážať predsa nikoho .
ako som spomínala naraz Porada sa robí, že nič nevie, nič nečíta.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
lenkak Pozri príspevok
Barbara, Petra,
ja som moderátor ale len v určitých témach. V tých témach presmerúvavam príspevky na správne miesta. Ktoré sú viackrát zadané a nie sú v nich odpovede na otázku vymažem.
Takisto mažem teda vylučim člena, ktorý uráža členov, poprípade má nevhodné príspevky. Pokiaľ má člen ktorého nechem vymazať a chcela by som len vymazať príspevok v skupinách, ktoré neviem moderovať, s tým neviem JA urobiť vôbec nič, akurátne nahlásiť nevhodný príspevok ostatným moderátorom a adminovi - Richardovi.
Kde môžem mazať a upravovať príspevky:
Účtová trieda 0-Dlhodobý majetok, Účtovná osnova - príručka, Jednoduché účtovníctvo, Podvojné účtovníctvo, Zákony, tlačivá, aktuality, Začíname

Je jasné, že všetky príspevky v daných témach nestihnem odsledovať, pri ročnom dieťati a popritom po večeroch účto to sa ani nedá. Ale aj tak sem zbehnem, ale hlavne na stretnutia s priateľmi.

Lenočka o čom som písala ja , netýka sa tých odborných tém, ktoré Ty moderuješ.
Týka sa to ""oddychových"" tém.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Lenkak, za Barbarku by som asi nemala hovoriť, ale som presvedčená, že nemala na mysli odborné témy, teda tie, ktoré moderuješ. Tam nikto, nikoho neuráža, tam asi každý čaká len radu. Skôr si myslím, že ide práve o oddychové témy. Tam je ring prílíš voľný. A tam sa to len tak hemží titulovaním najprimitívnejšieho razenia. To som mala ja na mysli.
A je mi jasné, že ani moderátor si so všetkým neporadí, ako svojho času Ty, s päťstovkovým nickom.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Bola som pomalšia.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Barbara Pozri príspevok
Lenočka o čom som písala ja , netýka sa tých odborných tém, ktoré Ty moderuješ.
Týka sa to ""oddychových"" tém.
tak pri tých oddychových som na tom takisto ako ty. Akurátne mažem nicky toho s päťstovkovým nickom ako bolo spomenuté od Petry, keď vystihnem, a tiež mi nedá pokoj.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
alla66 Pozri príspevok
Neviem, či ste zaregistrovali...
Duch Porady pôsobí na poraďákov negatívnym správaním...

1- Skoro v každej téme sa nájde člen, ktorý začne mrníkovať...
2- Ak niektorý člen napíše "nepravdu" a iný poraďák ho upozorní na chybu, neťaží ho svedomie, zavádza ďalej, nemá záujem chybu napraviť a ospravedlniť sa...
3- Množia sa príspevky, ktoré útočia na nováčikov...
4- Vôbec sa nedodržuje Etiketa Porady....
5- Moderátori nemažú nevhodné príspevky...

Neviem ako vám, mne to vadí a mám nepríjemný pocit, ako "určití" členovia útočia ....
Tiež nie som bez viny, už som si "capla" po prstoch a "kúšem" sa do jazyka.
Buďme k sebe lepší, začnime si vážiť jeden druhého a snažme sa pomáhať...Píšeme príspevky, lebo máme problém a chceme správnu odpoveď....
Budem rada, ak napíšete svoj názor, ako to vidíte z vášho pohľadu...nebojte sa písať pravdu....ďakujem
úplne s Tebou súhlasím, mimo bodu 5, nie všetci moderátori môžu mazať príspevky v oddychových témach.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
lenkak Pozri príspevok
úplne s Tebou súhlasím, mimo bodu 5, nie všetci moderátori môžu mazať príspevky v oddychových témach.
To je chyba...mali by mať väčšiu právomoc
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Každý moderátor má pridelené skupiny tém, ktoré moderuje. Iba Richard má všetky témy.
Ale zišlo by sa viacej moderátorov, trebárs aj do tých oddychových tém. Ináč aj keby mal každý moderátor väčšiu právomoc ako píšeš, tak by určite nestíhal všetky témy odsledovať, takto sa zaoberá viac menej tými svojmi pridelenými.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Ak je to zlá otázka, alebo inák nevhodná, hneď ju prosím vymažte.

Zaujíma ma ako to je s moderátormi tém. Kto ich poveril moderovaním tém, za čo zodpovedajú, čo môžu a čo nie. Možno okrem mňa je viac takých, ktorý týmto veciam nerozumejú. Možno viníme ľudí, ktorí za to nemôžu.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

tutiola Pozri príspevok
Ak je to zlá otázka, alebo inák nevhodná, hneď ju prosím vymažte.

Zaujíma ma ako to je s moderátormi tém. Kto ich poveril moderovaním tém, za čo zodpovedajú, čo môžu a čo nie. Možno okrem mňa je viac takých, ktorý týmto veciam nerozumejú. Možno viníme ľudí, ktorí za to nemôžu.
http://www.porada.sk/t94279-hladame-...porada-sk.html
http://www.porada.sk/t94277-predstav...deratorov.html
Naposledy upravil Olice : 06.07.09 at 08:39 Dôvod: doplnenie
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aby mohli moderátori robiť to, čo od nich žiadate, nesmeli by žiť svoj život ...pracovný, rodičovský, manželský....aj moderátori a Richard sú len ľudia a nemôžu mať oči prilepené na Porade. A niekedy je tu toho za deň požehnane dosť.......
Skúste sa prihlásiť...Porada ďaľších moderátorov iste potrebuje.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať