Zavrieť

Porady

Potvrdenie na nemocenské dávky

Prosím o pomoc!

Potrebujem vytlačiť potvrdenie zamestnávateľa na uplatnenie nároku na nemocenskú dávku. Hoc ako sa snažím, stále mi tlačí prázdny formulár. Robím niečo zle? Zamestnanec je PN od 18.1.2005. Treba k tomu najprv urobiť mzdy za január, alebo nemusím. Už teraz viem, že do práce v januári nenastúpi.

Mám program Olymp

Ďakujem
Usporiadat
macko macko

macko je offline (nepripojený) macko

Zdravím, nastav sa do roku 2004 a tam vytlačíš potvrdenie o príjme. Nemocenské dávky sa počítajúm zo mzdy predošlého roka.
Naposledy upravil macko : 26.01.05 at 20:36
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

macko
Zdravím, nastav sa do roku 2004 a tam vytlačíš potvrdenie o príjme. Nemocenské dávky sa počítajúm zo mzdy predošlého roka.
Zdravim, mozem sa aj ja pripojit s otazkou? Ak nastupil zamestnanec do PP 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, z coho som mala vypocitat nemocenske davky? z predpokladaneho zarobku? a ako? dajme tomu, ze predpokladany zarobok bol 6500 Sk. Moc dakujem.
0 0
Janka2 Janka2

Janka2 je offline (nepripojený) Janka2

Ďakujem. Už som to skúšala, ale idem zas. Možno som niečo robila zle. Treba sa niekde preprnúť do minulého roka? V tomto programe som začala robiť začiatkom roku 2004, tak neviem, čo všetko treba urobiť na konci roka. Treba nejak ukončiť starý rok a začať nový, ako v Alfe, alebo len uzavrieť december a pokračovať januárom?
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

iba uzavriet december a pokracovat januarom.
0 0
macko macko

macko je offline (nepripojený) macko

Zamestnancovi vzniká nárok na nem. dávky ak odpracoval aspoň 42 dní.
0 0
Janka2 Janka2

Janka2 je offline (nepripojený) Janka2

Všetky podmienky spĺňa. Pracovala celý rok 2004 bez PN. A do formulára mi nevyplní vôbec nič, ani jej meno. Iba moje ako osoby, ktorá formulár vyplnila. Asi ráno zavolám do Krosu. A teraz idem tlačivo vyplniť ručne.

Ďakujem za odpovede.
0 0
macko macko

macko je offline (nepripojený) macko

slnko
Zdravim, mozem sa aj ja pripojit s otazkou? Ak nastupil zamestnanec do PP 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, z coho som mala vypocitat nemocenske davky? z predpokladaneho zarobku? a ako? dajme tomu, ze predpokladany zarobok bol 6500 Sk. Moc dakujem.
Zamestnancovi vzniká nárok na nemoc. dávky ak odpracoval 42 dní.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Janka2
Všetky podmienky spĺňa. Pracovala celý rok 2004 bez PN. A do formulára mi nevyplní vôbec nič, ani jej meno. Iba moje ako osoby, ktorá formulár vyplnila. Asi ráno zavolám do Krosu. A teraz idem tlačivo vyplniť ručne.

Ďakujem za odpovede.
Jani, vypočítaj mzdu zamestnancovi, ktorý je PN. Keďže bol chorý, tak tam budeš mať položky N01 a N02. A keďže chceš posielať na sociálku aj potvrdenie PN, to znamená, že tvoj zamestnanec bol chorý viac ako 10 dní. Vtedy do mzdy musíš zadať položku N03 - a vtedy ti už vytlačí vyplnené potvrdenie
... aj ja som pri tom maturovala, neboj
0 0
Janka2 Janka2

Janka2 je offline (nepripojený) Janka2

Všetko som skúšala. Aj mzdy za január som urobila tak, ako píšeš, aj som skúšala uzavrieť mesiac, nič nepomohlo. A keď som dala vytlačiť akože do originálu, vytlačilo mi celkom prázdny papier. Zavolala som do Krosu, idem vyskúšať, čo mi poradili potom dám vedieť, čo bolo zle, a na čo treba dávať pozor.
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Veduca posli dotaz na olymp@kros.sk - vzdy mi rychlo odpisali. Alebo na www.kros.sk je forum uzivatelov kde pisu aj servisaci z krosu.
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

Janka2
Všetko som skúšala. Aj mzdy za január som urobila tak, ako píšeš, aj som skúšala uzavrieť mesiac, nič nepomohlo. A keď som dala vytlačiť akože do originálu, vytlačilo mi celkom prázdny papier. Zavolala som do Krosu, idem vyskúšať, čo mi poradili potom dám vedieť, čo bolo zle, a na čo treba dávať pozor.
UZ vies?:p
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jani, no už vieš?
0 0
Indiana Indiana

Indiana je offline (nepripojený) Indiana

Janka2
Všetko som skúšala. Aj mzdy za január som urobila tak, ako píšeš, aj som skúšala uzavrieť mesiac, nič nepomohlo. A keď som dala vytlačiť akože do originálu, vytlačilo mi celkom prázdny papier. Zavolala som do Krosu, idem vyskúšať, čo mi poradili potom dám vedieť, čo bolo zle, a na čo treba dávať pozor.
Mila Janka. Je potrebné mat zadanu vo vyplate zlozku mzdy N03 (tak ako ti pisala vladan) aby bolo jasné, ktorý je vlastne ten 11 deň. Takže okrem toho, ze mas zadanu N03 musíš mať v kalendáriku zakliknutý aj ten deň, kedy vlastne vychádza 11.deň. Nemusíš tú nemoc vyklikávať celú, stačí ak zaklikneš len ten 11. deň nemoci a vtedy ti vytlačí aj potvrdenie.
0 0
Indiana Indiana

Indiana je offline (nepripojený) Indiana

slnko
Zdravim, mozem sa aj ja pripojit s otazkou? Ak nastupil zamestnanec do PP 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, z coho som mala vypocitat nemocenske davky? z predpokladaneho zarobku? a ako? dajme tomu, ze predpokladany zarobok bol 6500 Sk. Moc dakujem.
Ahoj slnko.

POZOR ak zamestnanec nastupil 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, tak ti mu vyplácas za prvých 10 dní nemoci náhradu príjmu počas PN a až od 11. dňa mu začína Sociálka vyplácať nemocenské. Ak si sa chcela spýtať z čoho vypočítavať náhradu príjmu (nie nemocenské dávky) za prvých 10 dni, tak pre tohto zamestnanca je rozhodné obdobie od 15.12.2004 do 20.12.2004 (do dňa predchádzajúceho dňu v ktorom vznikla PN), takže z vymeriavacieho základu za dni 15.12.2004 - 20.12.2004 / počet kalendárnych dní rozhodného obobia

POZOR PRAVDEPODOBNÝ VYMERIAVACI ZAKLAD POUZIJEM JEDINE V PRIPADE AK ZAMESTNANEC NASTUPI NA PN V DEN NÁSTUPU DO ZAMESTNANIA, ALEBO POCAS ROZHODNEHO OBDOBIA Má NULOVY VYMERIAVACI ZAKLAD
0 0
Janka2 Janka2

Janka2 je offline (nepripojený) Janka2

Ďakujem za všetku pomoc. Už to mám. Keď už som to celé chcela vzdať (zavolala som do Krosu, povedali mi, že za N1 musí byť zaškrtnuté neukončené, tak isto za N3), všimla som si, že akýsi škriatok mi vliezol do počítača a prepísal začiatok N trojky na 28.12.2004 namiesto 28.12.2005. Ale aj keď celý problém bola moja chyba, je dobré vedieť, že je mnoho ľudí, krorí chcú pomôcť. Som tu pomerne nová - asi 3 týždne, takže som sa trochu obávala, či mi niekto odpíše. Je tu fajn a určite upozorním na túto stránku všetkých mojich účtujúcich a podniketeľských známych.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

Indiana
Ahoj slnko.

POZOR ak zamestnanec nastupil 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, tak ti mu vyplácas za prvých 10 dní nemoci náhradu príjmu počas PN a až od 11. dňa mu začína Sociálka vyplácať nemocenské. Ak si sa chcela spýtať z čoho vypočítavať náhradu príjmu (nie nemocenské dávky) za prvých 10 dni, tak pre tohto zamestnanca je rozhodné obdobie od 15.12.2004 do 20.12.2004 (do dňa predchádzajúceho dňu v ktorom vznikla PN), takže z vymeriavacieho základu za dni 15.12.2004 - 20.12.2004 / počet kalendárnych dní rozhodného obobia

POZOR PRAVDEPODOBNÝ VYMERIAVACI ZAKLAD POUZIJEM JEDINE V PRIPADE AK ZAMESTNANEC NASTUPI NA PN V DEN NÁSTUPU DO ZAMESTNANIA, ALEBO POCAS ROZHODNEHO OBDOBIA Má NULOVY VYMERIAVACI ZAKLAD
Ďakujem Indiana. Už mi je to jasné. Vlastne som to urobila dobre. Robila som PN prvý krát a spoľahla som sa na Olymp. Olymp je super. Pomocou neho to mám dobre.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Trápim sa, hľadám aký je maximálny a minimálny vymeriavací denný základ pre výpočet nemocenských dávok v roku 2005. Aj keď mi počítač dá podklad pre výpočet základu nem. dávok , potrebujem upraviť maximálnu a min. výšku.


U min. si vypočítam /9x6080/+/3x6500/=74.220,-
74.220 : 365=203,3425 to by bol denný min. VZ

a maximálný? Viem že sa počíta podľa priemernej dosiahnutej mzdy ale neviem tu výšku za rok 2004 a neviem,či ak mám zamestnanca s denným VZ 785,4532 či to môžem nechať, alebo mám upraviť...
Poraďte.... prosím.....
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jara, prečo ťa zaujímajú nemocenské dávky? ... tie predsa platí Sociálna poisťovňa... Zamestnávateľ platí náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti a tam nie je žiadne maximum, ani minimum ... a niečo sa mi marí, že v roku 2005 už nie je maximum ani pri nemocenských dávkach (to čo vypláca SP), ale ruku do ohňa za to nedám
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

vladan
Jara, prečo ťa zaujímajú nemocenské dávky? ... tie predsa platí Sociálna poisťovňa... Zamestnávateľ platí náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti a tam nie je žiadne maximum, ani minimum ... a niečo sa mi marí, že v roku 2005 už nie je maximum ani pri nemocenských dávkach (to čo vypláca SP), ale ruku do ohňa za to nedám
Zaujíma ma to pre výpočet náhrady príjmu a tam som tiež myslela, že potrebujem minimálny a maximálny VZ ako pri výpočte nemocenských dávok. Takže vravíš, že sa nemusím starať a to čo dá počítač nech tam je, bez ohľadu na výšku? Aj keď poviem napr. 2100,- Sk? Ďakujem...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
presne tak Jara
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať