Zavrieť

Porady

Akceptacia platobnych kariet na internetovej stranke

Vie mi niekto poradit, ktora banka okrem Tatrabanky a jej produktu CardPay poskytuje moznost platenia platobnymi kartami prostrednictvom internetu.

(Na stranke nasej firmy by si zakaznik vybral tovar/sluzby a po ukonceni nakupu by bol presmerovany na zabezpecenu stranku banky, kde by zadal udaje o svojej platobnej karte a platba by mu bola zuctovana v prospech naseho uctu - nieco ako platobny terminal, avsak virtualny; nemyslim produkty ako TatraPay, SporoPay, eplatby VUB avsak akceptaciu embosovanych platobnych kariet, vcitane kariet zo zahranicia).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Davnejsie sme to riesili pri jednom nasom projekte - treba si napisat do kazdej banky a informovat sa. Viem ze to prebiehalo nejak tak ze banka hodnotila kredit spolocnosti t.j. aj navstevovanost stranky, atd... a potom az schvalila alebo vyvratila tuto moznost - zda sa mi ze sa bolo treba rozhodnut centralne pre jednu banku, ktora tuto sluzbu potom zrealizovala - ale myslim ze v banke ti daju viac info skus napr. SLSP tam mi napisali hned vsetky info.

    matulo je offline (nepripojený) matulo

    matulo
    Ahoj, podla mojich informacii zatial na Slovensku ponuka tuto sluzbu len Tatrabanka - Cardpay. Tato sluzba ma ale niektore nevyhody, ako napr len mena SKK, co moze miast zakaznikov zo zahranicia, nedostatocne popisane metody ochrany pred neautorizovanymi transakciami (chargebacks), akceptacia len Visa a Mastercard, nepodpuruju Diners Club ani Amex. Rate za spracovanie transakcie nie je najnizsi, ale mozno sa ti podari vybavit lepsi podla obratu

    Dalsie banky ako SLSP, VUB, Unikredit tuto sluzbu neposkytuju. Zatial jedine Ludova banka tuto sluzbu pripravuje od 3. kvartalu, sucastou bude aj 3d-secure, co znamena ze majitel karty si musi najprv zaregistrovat svoju kartu priamo na stranke visa aj mastercard, kde mu pridelia specialny pin, co musi nasledne pouzivat pri online transakciach.

    Pokial mas zakaznikov len z Ciech, Slovenska, Tatrabanka v podstate moze byt. Pokial mas zakaznikov aj zo zahranicia, doporucujem sa poobzerat po inych rieseniach.

    mato

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Pre tych, ktorych tato problematika trapi by som odporucal PayPal ( http://www.paypal.com/ ), kde je odnedavna mozne nechat si zaslat peniaze na platobnu (embosovanu) kartu na Slovensku.
    PayPal je v zahranici a hlavne u castych pouzivatelov internetu znamy, takze v zavislosti od Vasej klienteli to moze byt vhodne riesenie.
    Poplatky su mierne vyssie ako pri platobnych kartach (to znamena okolo 2-3%).

    Akceptacia platobnych kariet na internetovej stranke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.