Zavrieť

Porady

JÚ - vklad do podnikania

Prosím Vás poradte mi čo s vkladom do podnikania. Brat začal podnikať v októbri a vložil do podnikania 250 tisíc. Hospodársky výsledok mu vyšiel mínusový, čo je pochopiteľné, keďže mal vyššie zásoby. Mňa však zaujíma čo s jeho vkladom. Nemal by ísť do záväzkov ako záväzok voči sebe? Lebo takto som mu vykázala zásoby materiálu a nejaký zostatok v pokladni. Ako sa tento vklad do podnikania prejaví v ďalších zdaňovacích obdobiach?
Vďaka za radu. Z JÚ som jeleň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    A len dodám, že ten vklad na začiatku, je príjem neovplyvňujúci DZ,ktorý sa už v nasledujúcich rokoch objaví len ako zostatok v pokladni alebo na účte, ak si nevezme z neho osobnú spotrebu.

    alderonka je offline (nepripojený) alderonka

    alderonka
    mňa by však zaujímalo, či ho nemám nikde uvádzať v tlačive "Výkaz o majetku a záväzkoch"?

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Samostatne nie, je zahrnutý v peniazoch v pokladni alebo v banke, teda vlastne je v majetku.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    alderonka
    mňa by však zaujímalo, či ho nemám nikde uvádzať v tlačive "Výkaz o majetku a záväzkoch"?
    Neuvádza sa nikde vo výkazoch. Je len v peňažnom denníku alebo banke, ako tvrdí rene.

    JÚ - vklad do podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.