Zavrieť

Porady

Výdavkový pokladničný doklad - zaúčtovanie

Prosím o radu - ako zúčtovať

Sme NO, nie sme platca DPH.
Poštou som dostala od člena VPD - nákup prezentu, peniaze som však musela poukázať na jeho účet (mimo sídla organizácie). Ako zúčtovať výdavok z pokladne s výdavkom z účtu. Prosím poradiť, čakám!
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Nerozumiem presne tvojej otázke. Od akého člena? Od nejakého dodávateľa? A nie je to náhodou Príjmový pokladničný doklad, keď si mu ty dávala peniaze?
    Alebo člen štatutárneho orgánu kúpil niečo do firmy v hotovosti a ty si mu poslala peniaze na účet?
    Prosím bud trochu konkrétnejšia. ďakujem

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Výd. doklad 365AE /211AE tu priložíte vkladový lístok banky, do ktorej koruny vložíte /vo výške bločku/
    Cez účt. interný doklad zaúčtujete 513/365AE /pri tomto int. doklade priložíte bloček o nákupe prezentu/

    JankaMa je offline (nepripojený) JankaMa

    JankaMa
    berry Pozri príspevok
    Nerozumiem presne tvojej otázke. Od akého člena? Od nejakého dodávateľa? A nie je to náhodou Príjmový pokladničný doklad, keď si mu ty dávala peniaze?
    Alebo člen štatutárneho orgánu kúpil niečo do firmy v hotovosti a ty si mu poslala peniaze na účet?
    Prosím bud trochu konkrétnejšia. ďakujem
    Sme združenie právnických osôb.Naši členovia sú spoločnosti. Máme predstavensto. On je člen predstavenstva. Pri odchode jedneho člena z predstavenstva odsúhlasilo predstavenstvo pre neho dar. On mu ho kúpil za vlastné peniaze, mal výdavok a doklad mi poslal poštou na preplatenie, nie v hotovosti, ale na jeho účet.
    Ďakujem za odpoveď.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Tak najskôr si spravte účt.predpis nákladov cez účt. int.doklad MD 543x/DAL365x
    Tu priložte doklad o nákupe daru.
    Uhrada /preplatenie tohto daru/ MD 365x/ DAL 221x

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ahojte, neviem či môžem zaúčtovať - mám pokladničný doklad z nákupu,kde je nákup kanc.potrieb, na bločiku je jedna položka, ktorú nemôžem zaradiť do nákladov, lebo zamestnanec si niečo kúpil pre seba a nedal na to zvlášť blok, ale všetko je na tom jednom súhrnom s firemnými potrebami. Čo s tou jednou položkou? Môžem ju zaúčtovať ako napr. 335/211 aj s DPH, zamestnanec mi tú hodnotu zaplatil do pokladne, takže 211/335??
    Môže mi to prosím niekto pre istotu odsúhlasiť? Ďakujem za názory, pekný deň všetkým

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Odsúhlasujem. Ešte je aj spôsob, ako to skomplikovať, a to predať to zamestnancovi ako tovar, súvzťažne s účtovaním výnosov za predaj tovaru, prípadne iné ostatné výnosy a iné ostatné náklady. Alebo dať do materiálu ako daňovo neuznané výdavky a peniaze ako iné ostatné výnosy nezdaňované. A najjednoduchšie je preplatiť a zaúčtovať len čiastku za kancelárske potreby s príslušnou DPH a zbytok bločku si nevšímať.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja súhlasím s poslednou vetou. Takúto položku jednoducho čiernou fixkou prečiarknem a základ dane, DPH a sumu celkom sčítam a toto zaúčtujem.

    Výdavkový pokladničný doklad - zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.