Zavrieť

Porady

prijem z reklamy

Dobry den!
Chcem Vas poprosit o radu! Moze obc.zdruz. ziskavat financny prispevok z reklamy cez zmluvu o reklame? Je potrebna zivnost?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  victoria je offline (nepripojený) victoria

  victoria
  Ano, moze samozrejme ziskavat prijem cez reklamu, akurat ze tento druh prijmu je samozrejme zdanovany. Na rok 2007 uz neplati oslobodenie zdanovanych prijmov do 300 000 sk.

  victoria je offline (nepripojený) victoria

  victoria
  Este dodam ze otazka zivnosti je vysoko aktualna ale tazko jednoznacna podla takto zadanej otazky. Je potrebne upresnit co by malo predmetne zdruzenie v ramci zmluvy o reklame vykonavat.

  mercinz je offline (nepripojený) mercinz

  mercinz
  No, ak som spravne pochopil tak zmluva o reklame by obsahovala ponuku reklamneho priestoru na propagacnych materialoch obc.zdr. a na webovej stranke.atd.
  Zatial moc Dakujem

  Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

  Renatka 75
  victoria Pozri príspevok
  Ano, moze samozrejme ziskavat prijem cez reklamu, akurat ze tento druh prijmu je samozrejme zdanovany. Na rok 2007 uz neplati oslobodenie zdanovanych prijmov do 300 000 sk.

  Prosím Vás, v kde nájdem to, ze uz tých 300 000,-- nie je oslobodených?
  Alebo odkiaľ to vypadlo?

  Adon je offline (nepripojený) Adon

  Adon
  takže aj keď patrí reklamná činnosť medzi hlavné činnosti OZ, musí byť príjem z reklamy zdaňovaný? nie sú príjmy súvisiace s hlavnou činnosťou oslobodené od dane?

  victoria je offline (nepripojený) victoria

  victoria
  TRETIA ČASŤ

  DAŇ PRÁVNICKEJ OSOBY


  § 12
  Predmet dane
  Na začiatok


  (1) Predmetom dane daňovníka, ktorý je


  a) správcovskou spoločnosťou a vytvára podielové fondy, 66) sú len príjmy správcovskej spoločnosti,
  b) doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou a vytvára doplnkové dôchodkové fondy, 35) sú len príjmy doplnkovej dôchodkovej spoločnosti.
  c) dôchodkovou správcovskou spoločnosťou a vytvára a spravuje dôchodkové fondy,40a) sú len príjmy dôchodkovej správcovskej spoločnosti.

  (2) Predmetom dane daňovníkov, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, 67) sú príjmy z činností, ktorými dosahujú zisk alebo ktorými sa dá zisk dosiahnuť, a to vrátane príjmov z predaja majetku, príjmov z nájomného, príjmov z reklám, príjmov z členských príspevkov a príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43.
  1) Od dane sú oslobodené príjmy


  a) daňovníkov uvedených v § 12 ods. 3 plynúce z činnosti, na ktorej účel títo daňovníci vznikli alebo ktorá je ich základnou činnosťou vymedzenou osobitným predpisom okrem príjmov z činností, ktoré sú podnikaním, a príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43
  Chces povedat ze obcianske zdruzenie vzniklo za ucelom prevadzkovania reklamnej cinnosti ? To by bolo velmi jednoduche, keby bol prijem z reklamy zaradeny medzi ucel za ktorym mozem zalozit obcianske zdruzenie a veselo nezdanovat prijmy z reklamy a reklamnej cinnosti. Reklamna cinnost moze byt zaradena medzi hlavne cinnosti ale urcite nie ucel za ktorym ste vznikli. Je potrebne mat na reklamnu cinnost zivnostenske opravnenie a prijmy z reklamy urcite podliehaju zdaneniu.

  Duch je offline (nepripojený) Duch

  Duch
  Tiez ma to zaujima. Planujeme zalozit OZ. Predbezne ciele su taketo:
  a)účasť na amatérskych pretekoch
  b)šírenie dobrého mena motoršportu
  c)vyhľadávanie mladých jazdeckých talentov
  d)organizovanie medziklubových stretnutí
  e)zachovanie a rozvíjanie tradícii motoršportu
  f)propagačná a sponzorská činnosť

  Jedna sa mi prave o tu propagačnú a sponzorskú činnosť. Predstavujeme si to tak ze zalozime zivnost (jeden z nas staci ze? alebo musia mat vsetci zakladatelia OZ zivnost?) Predmet zivnost (volnej) bude reklamna cinnost. Budeme ponukat reklamne plochy na nasich autach z coho budeme mat zisky a z nich budeme financovat chod zdruzenia ( startovne na preteky, benzin, nahradne diely....) Samozrejme budeme musiet viest PU a odvadzat dane. Nevyznam sa do toho moc, este sme nic take nezakladali preto by som vas chcel poprosit o rady ci ideme na to spravne, ci sa to da alebo je to nemozne takymto sposobom. Dakujem

  victoria je offline (nepripojený) victoria

  victoria
  Pokial predpokladate ze budete mat prijmy z reklamy, tak zivnostensky list bude potrebne vybavit na zdruzenie ako take. Do jednotlivych cinnosti vykonavanych na zaklade tohto zivnostenskeho listu si date cinnosti ako reklamna, propagacna a do hlavnych cinnosti do stanov zdruzenia vsetky ostatne ako sirenie dobreho mena, vyhladavanie talentov, zachovanie tradicii .....

  Taruna je offline (nepripojený) Taruna

  Taruna
  Zdravím,

  ak som to dobre pochopila musím mať jasne v stanovách uvedené aj reklamnú a propagačnú činnosť, potom pojdem na zivnostensky urad po zivnostensky list a potom mozem uzatvarat zmluvy o reklame resp. fakturovat reklamu?

  victoria je offline (nepripojený) victoria

  victoria
  Nie celkom, v stanovach a v zivnostenskom liste nemozete mat uvedene rovnake cinnosti. Predstavte si situaciu zeby ste mali v stanovach uvedenu reklamu ako hlavnu cinnost za ucelom ktorej ste vznikli a zivnostensky list by vam vydali na reklamnu a propagacnu cinnost. Podla coho by ste posudzovali ktora reklama je v ramci hlavnej a ktora v ramci zdanovanej podnikatelskej cinnosti ? V stanovach musite mat uvedene hlavne cinnosti za ucelom ktorych ste vznikli a v zivnostenskom liste ostatne ako reklama, propagačná cinnost a ine.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.