Zavrieť

Porady

Stavba domu

Mam problem. Byvam v jednej obci a chcel by som tam stavat dom. Mame pozemok v extravilane, tzn. nie su tam siete, ani plan zony. Je to na okraji zastavanej casti. Siete by nebol problem potiahnut ale rada mesta sa rozhodla, ze nepovoli a odporucaju mi stavat v inej - okrajovej casti(cena za m2 je tam 700 Sk). Dokonca som navrhol, ze si siete potiahnem k domu na vlastne naklady. Neuspesne.Co robit? Potrebujem na kazdu stavbu Stavebne povolenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lefty je offline (nepripojený) lefty

    lefty
    Dá sa zrealizovať aj čierna stavba a neskôr sa dá zlegalizovať, dokonca je to častý postup pri problémových miestach. Otázkou ostáva napojenie na siete. Ale úplným odborníkom nie som. :-(

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    kyblik Pozri príspevok
    Mam problem. Byvam v jednej obci a chcel by som tam stavat dom. Mame pozemok v extravilane, tzn. nie su tam siete, ani plan zony. Je to na okraji zastavanej casti. Siete by nebol problem potiahnut ale rada mesta sa rozhodla, ze nepovoli a odporucaju mi stavat v inej - okrajovej casti(cena za m2 je tam 700 Sk). Dokonca som navrhol, ze si siete potiahnem k domu na vlastne naklady. Neuspesne.Co robit? Potrebujem na kazdu stavbu Stavebne povolenie?
    Na každú stavbu potrebuješ povolenie. Asi Ti neporadím.

    servus je offline (nepripojený) servus

    servus
    ak je to pozemok v extraviláne, tak je to asi orná pôda, alebo podobne. V tom prípade by musela byť /tá parcela/ vyňatá z pôdneho fondu. Informuj sa na obecnom úrade, alebo na katastri.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Zhruba je to takto: Malá stavba (pôdorys 16 m2) je potrebná oznamovacia povinnosť - nie je tak náročná ako žiadosť o stavebné povolenie.

    Všetky väčšie stavby musia mať stavebné povolenie. Pozrite si Stavebný zákon. http://www.zbierka.sk a podobne

    Brajana je offline (nepripojený) Brajana

    Brajana
    Tiez mame pozemok, na ktorom by sme chceli stavat v extravilane obce. Oproti cez cestu stoja nove RD. Pozemok je vedeny ako vinica a i ked nie je zapisany v evidencii ÚKSUP, Odboru vinarstva a vinohradnictva, v rozhodnuti nam oznamili, ze je mozne ho vyuzivat len na dany ucel - vinohrad. Paradoxom je, ze cez 20 rokov pozemok lezi burinou a nikto tam vinohrad nepamata . Vyjadrenie vyssie spomenutého úradu je potrebne k vynatiu pozemku z pôdneho fondu a nasledne pre vyjadrenie mesta. Zdlhavy proces, kde pozitivny koniec je neisty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.