Zavrieť

Porady

Rezy Bohémky

Príjemné veľkonočné pečenie všetkým gazdinkám z Porady. Aj pre mňa by bolo ešte príjemnejšie, keby sa mi podarilo zohnať niekde recept na rezy Bohémky.
Som presvedčená, že niektorá z vás ho určite má a vyskúšaný. Podeľte sa prosím so mnou o tento recept, urobíte mi veľkú radosť, lebo som presvedčená, že ho dokážem premeniť aj na diabetický koláčik.
Ďakujem všetkým vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Originál Bohémky 1964

    Cesto:
    12 bielkov
    250g cukru
    120 g mandlí
    120 g čokolády alebo 2 PL kakaa
    vynilkový cukor
    na špičku noža kypriaci prášok

    Plnka:
    250 g masla
    200 g cukru
    2 1/2 dcl mlieka
    2 PL kakaa
    2 žĺtky
    2 PL krupicovej múky

    Poleva:
    140 g cukru
    7 PL vody
    30-40 g kakaa
    60 g stuženého tuku

    POSTUP:

    Cesto: Do tuhého snehu po čiastkach zašľaháme preosiaty cukor a potom zľahka vareškou zamiešame pomleté mandle s čokoládou (kakaom), vanilkovým cukrom a kypriacim práškom. Cesto upečieme v troch tenkých (na 3-krát). Plech musíme dobre vymastiť masťou a vysypať hladkou múkou. Pečieme v mierne teplej rúre.
    Upečené cesto rýchlo oddelíme dlhým nožom od plechu a presunieme na dosku.
    Plnka: Z mlieka, kakaa, múky, žĺtkov a polovice cukru uvaríme hustý krém, ktorý necháme vychladnúť, pričom ho spočiatku miešame, aby sa na vrchu neurobila kôrka.
    Čerstvé maslo dobre vymiešame do penista, pridáme druhú polovicu cukru a po malých čiastkach vychladnutý krém.
    Potom plnku rozdelíme na polovice, potrieme pláty a spojíme.
    Poleva: Cukor zalejeme vodou a varíme 5-7 minút. Do misky dáme kakao, stužený tuk, ktorý na okraji sporáka dobre vymiešame, prilievame sirup (cukor+voda) a vymiešame do hladka. Keď poleva začne hustnuť, rýchle ju dlhým nožom rozotrieme na rezy. Zvyšok polevy môžeme zoškrabať, trochu nahriať a po dĺžke postriekať rezy pomocou papierového kornútka.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Bohémky.

    Cesto :
    45 Dg hladkej múky
    15 Dg masla
    4,5 PL práškového cukru
    1 1/2 vajca
    3 PL kakaa
    šťava z citróna
    3/4 bal. prášku do pečiva
    trochu mlieka
    Cesto na doske vypracujeme, rozdelime na 3 časti, vyvaľkáme a na obrátených plechoch upečieme (plech namastím a vysypem hladkou múkou).

    Plnka :
    3 dl mlieka
    2 PL maizeny
    25 Dg margarínu
    25 Dg práškového cukru
    2 PL kakaa
    rum
    Maizenu s mliekom uvaríme a miešame do vychladnutia. Margarín, cukor a kakao vymiešame, prichutíme rumom a postupne primiešame do mliečneho základu. Vychladnuté pláty potrieme plnkou, spojíme, polejeme čokoládou. ozdobíme šľahačkou.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Janka ďakujem, už som si ich skopírovala. Skúsim ich urobiť, ale tie skutočné majú v kréme sekané oriešky, tak asi ich tam pridám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.