Zavrieť

Porady

Dan z mot.vozidiel+EURO 2,EURO 3

Moze mi niekto poradit?
Ak chcem uplatnit sadzby dane pre vozidla splnajuce technicke podmienky EURO 2 a EURO 3, staci prilozit neoverenu kopiu certifikatu, resp. potvrdenie od vyrobcu, alebo od autoriz.dovozcu, alebo musi byt kopia overena notarom?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    To chceš priložiť k daň.priznaniu? Ja by som nič k daň.priznaniu nedávala,keď budú mať pochybnosti na DÚ nech sa prídu pozrieť,alebo prilož kópie tech.preukazu.Mne pani na DÚ povedala,že iba vtedy si môžem uplatniť zníženú sadzbu dane, keď je EURO zapísané v tech.preukaze vozidla. Ináč treba podať na vyššiu sumu DP, potom si dať dodatočne dopísať do TP slovo EURO2,3,potom podať dodatočné DP.DÚ vráti rozdiel vzniknutý na dani.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    My sme získali potvrdenie od dovozcu o tom, že naše nákl. auto má EURO 3.
    V technickom to zapísané nemáme, lebo vtedy keď sme ho kúpili, sa to tam ešte nezapisovalo. Na daňovom nám potvrdli, že postačuje takéto potvrdenie, dokonca vraj môžu byť aj informácie z internetovej stránky výrobcu ( predajcu )

    evulik je offline (nepripojený) evulik

    ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac evulik
    Vdaka, posunulo ma to dalej.
    Zato vsak troskocem na stanoveni sadzby pre tahac s navesom (vysledok nic nepapania?), Chapem to nasledovne:
    Tahac-2 napravy,18t - sadzba=23 400(Euro 3)
    Naves-3 napravy,34t - sadzba=47 000(Euro 3)
    Z hladiska urcenia sadzby dane sa zaradi do najblizsej nizsej danovej skupiny, nez do akej by patrilo podla celkovej hmotnosti uvedenej v technickom preukaze vozidla, osobitne pre tahac a osobitne pre naves.
    Takze na tahac to bude 20 100 a na naves 42 400? (ak mate po ruke tabulku)
    Osvietite mi to? Dakujem vopred.

    Dan z mot.vozidiel+EURO 2,EURO 3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.