Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

baniz Pozri príspevok
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?
Čítala som, že čínska ruža nemá byť v miestnostiach, kde sa spí.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
baniz Pozri príspevok
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?

presne tak možno nemá byť v blízkosti človeka neprestajne, mne však dodáva energiu, hlavne v lete keď krásne kvitne...aj ja celá od radosti žiarííím...
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

sway Pozri príspevok
presne tak možno nemá byť v blízkosti človeka neprestajne, mne však dodáva energiu, hlavne v lete keď krásne kvitne...aj ja celá od radosti žiarííím...

Mne kazdy kvietok prave dodava energiu,ked vidim, ze sa mu dari
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?
riadny blud
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Mna by tak zaujimalo, ci niektora sadi muskaty zo semienok sama doma? Ja by som to aj vyskusala, asi aj vyskusam este, ale pomohli by mi nejake skusenosti a rady, asi aj povzbudenie, ze sa to podari.... Dik.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
aj povzbudenie, ze sa to podari....
určite sa ti to podarí -
a prečo chceš sadiť semienka, mne sa to zdá príliš zdĺhavé, teraz v zimnom období mám v chladnejšej miestnosti neťahavé muškáty množené z odrezkov sú už dvojročné a majú výšku takmer meter / dobre som hnojila/ a kvitnú!!!
ťahavé kupujem každým rokom / tie sa mi akosi nedarí prezimovať/ stojí to sice čosi peniažkov ale pre tú krásu sa to oplatí...
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

lorelei, ja som to pred viacerými rokmi robila, kúpila som drahé semienka holandských muškátov, zasadila som po jednom do malinkých okrúhlych zakoreňovačov, ktoré nabobtnali vo vode a utvorili taký valček ... aha už viem Jiffy zakoreňovače..
z 10 semienok sa mi ujalo asi 7, boli rôznej farby, mne sa z nich však páčili iba jedny ohnivočervené a tie som si postupne namnožila odrezkami. Odvtedy ich mám doma stále, je to už veľa rokov ale ich mám veľmi rada a dobre prezimujú, keď ich na jeseň vytrhám a dám v igelitkách do pivnice, počas zimy občas polejem, na jar zrežem, zasadím do debničiek a sú celé leto krásne. Do záhrady vysádzam aj staršie korene, tiež zrezané, z tých sú riadne kríky počas leta, povedľa nich napichám odrezky a tie sú k budúcemu roku. ťahavé muškáty však tiež kupujem, ako píše aj Hanelie-tiež mi neprezimujú.
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

baniz Pozri príspevok
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?
nie je to pravda, teraz som citala super knizku o energii z rastlin, neviem autorku, je tam uvadzane, ktore rastlinky nesmu byt vedla seba - napr. kaktusy su vraj agresivne k ostatnym rastlinkam, ktore maju byt v spalni - napr. aloe, ktore odburavaju chemikalie pri kopirkach a pod. super. Bola to nejaka nemecka autorka.
0 0
Smatanova Denisa Smatanova Denisa
som nova clenka a neviem kam skorej pozriet, take su tu zaujimave veci, ale najviac ma zaujala tato zahradkarska tema. Mam hrozne rada frezie, ale neviem nikde zohnat cibulky. Napr.v Baumaxe maju, ale su drahe a v zlom stave. Nema niekto na predaj?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tiež mam frezie rada no kupujem ich na objednavku na www.rastlinky.sk zatial som spokojná, teraz maju široký výber farieb
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
tonkat Pozri príspevok
Prosím, pozná niekto tieto kvetinky? Rastú v blízkom susedstve a hneď na jar už aj kvitli, ešte bol v záhrade sneh. Neviete poradiť, ako sa volajú a kde by som ich zohnala. Od susedy to asi nepôjde.

Ďakujem.
Myslím, že to je čemerica čierna
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

prosím Vás, pozná niekto izbovú kvetinu volá sa Hypocyrta
kúpila som si ju a stratil sa mi letáčik na jej pestovanie.
ďakujem
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ako vyzerá, je to kvitnúca rastlina alebo len okrasná listom? A ten názov je latinský alebo sa volá len tak ako si napísala ja poznám len Hypoestes ( lat. Hypoestes phyllostachya)
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Na čemericu treba dať pozor komplet celá rastlinka je jedovatá, ale ja ju tiež stále obdivujem aká je krásna.
0 0
katamama katamama

katamama je offline (nepripojený) katamama

Dobrý večer,som tu nová a zatial iba okukávam,zdravím staršie osadenstvo.Mám záujem o výsadbu Jakonu a tiež nejakých iných semien máloznámych druhov zelenín a kvetov.Prosím ponúknite. katamama
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
aisa Pozri príspevok
A ja zas hľadám ľudovo nazvanú židovskú čerešňu. Mala by to byť trvalka, poloker. Kúpim zopár kúskov, ak niekto vie čo je to pestuje ju. To je ale blbosť, kupovať niečo, čo neviete ani ako vyzerá, čo? Vraj je to pekná rastlina. Len či nevymrzne pod Tatrami! No i tak vopred ďakujem za početné ponuky. Majte sa! Všetci záhradkári!
je to okrasna rastlina. zidovska ceresna preto, lebo vo vnutri ma malicky plod ale obal - oranzovy lampionik je jedovaty, takze ked ceresnu vyberate, nesmie sa dotknut obalu. ma celkom prijemnu kyslastu chut - je aj nieco lieciva. samozrejme neviem ci pod Tatrami dozrie. Moja neboha babka pri sturove ju mala na zahrade ako okrasny kricek a aj nasi susedia /byvame na spisi v chladnejsej oblasti/ ju maju na balkone. Da sa aj vysusit a konariky mozte pouzit na vyzdobu. :-)
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bulnova Pozri príspevok
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
a odkial si? ak este je, tak bysom mala zaujem prist ak nebyvas prilis daloko.
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

lorelei Pozri príspevok
Mna by tak zaujimalo, ci niektora sadi muskaty zo semienok sama doma? Ja by som to aj vyskusala, asi aj vyskusam este, ale pomohli by mi nejake skusenosti a rady, asi aj povzbudenie, ze sa to podari.... Dik.
ja som to vyskúšala, ale nie ťahavé.Dala som každé semienko do takej rašelinovej tabletky, ktorú som dobre navlhčila.V tom som to mala v byte na okennej parapete a neskôr som rastlinky zasadila aj s rašelinou do dobre vyhnojenej zeme/prír. hnoj/ a nemôžem si vynachváliť.Mala som obrovské kvety aj rastliny.Výhoda je v tom, že tieto rastliny sú pravokorenné, majú výbornú korenovú sústavu, čo sa o odrezkoch nedá povedať. Je tu riziko, že si ti nemusí podariť každá rastlinka a už je aj dosť neskoro.Treba siať v januári. Mala som z 10 semien 8 rastlín
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

Evanka Pozri príspevok
Ja mám takú skúsenosť, že keď si ju veľmi nevšímam a polejem iba keď to už nutne potrebuje, tak je najspokojnekšia a pekne kvitne. Strihať iba na jar. V lete sa cíti dobre aj na balkóne, alebo v záhrade, treba však už od apríla postupne privykať na slniečko.
aj ja radím zrezať skoro na jar a dať von ,postupne zvykať na slnko.Ked začne vyhánať vonku, tak sú nové listy odolné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať