Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
medulina medulina

medulina je offline (nepripojený) medulina

Hľadám sadenice Múčenky-Passiflora, akékoľvek farby. Nenamnožili ste veľa? Som z Košíc
0 0
graverko graverko

graverko je offline (nepripojený) graverko

Neviete o nejakom obchode, kde predavaju semena rastlin (nie zeleninu) a posielaju ich postou?
Nasiel som kpr.sk (ale od objednavky sa mi este,uz asi mesiac, neozvali) a rastlinky.sk, ale ty nemaju, to co by som chcel.
Ak o niecom takom viete, tak mi prosim poradte.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lorelei Pozri príspevok
Mna by tak zaujimalo, ci niektora sadi muskaty zo semienok sama doma? Ja by som to aj vyskusala, asi aj vyskusam este, ale pomohli by mi nejake skusenosti a rady, asi aj povzbudenie, ze sa to podari.... Dik.
Jeden rok som si sama zasiala ťahavé muškáty - veľkou nevýhodou bola ich cena okolo 100,- a bolo ich v balíčku asi 6ks. Muškát má semienko veľkosti asi ako mak. A to mi z tých šiestich zišli štyri
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

graverko Pozri príspevok
Neviete o nejakom obchode, kde predavaju semena rastlin (nie zeleninu) a posielaju ich postou?
Nasiel som kpr.sk (ale od objednavky sa mi este,uz asi mesiac, neozvali) a rastlinky.sk, ale ty nemaju, to co by som chcel.
Ak o niecom takom viete, tak mi prosim poradte.
Ja som teraz objednavala zaujimave z ciech - koexflor.cz, skus, ci tam nenajdes aj tie tvoje. Poslali mi to postou cca do tyzdna.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Príspevok z mája 2007:

atramka Pozri príspevok
....včera som posielala rastlinky poštou 1.triedou, dúfam že prídu v poriadku ešte dnes, najneskôr zajtra.
Tešte sa: tonkat, Katka29,aisa, wagner
..... a iní záhradkári......
chcem sa spýtať na vlaňajšie rastlinky, či sa ujali.....
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Vypílim a odveziem Vaše suché, nepotrebné stromy - hlavne teraz po tých víchriciach.V okolí do 100 km od Bratislavy,najradšej v okolí Kúty,MalackySenica
0903 939 427
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Atramka, ujali sa, v jeseni boli pekné, ako prezimovali neviem. Uvidím na jar.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

wagner, čemerice už kvitnú aj biela aj ružová ..... tak sa pri nich vytešujem a kvitnú mi aj narcisy , čo som na jeseň zasadila do debničky a dala som ich von, dnes však bude asi riadne v noci mrznúť, tak ich schovám......
0 0
Katka29 Katka29

Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

Atramka ešte raz ďakujem. Prijala sa, zatiaľ nekvitne.
0 0
tinabo tinabo

tinabo je offline (nepripojený) tinabo

Ahojte záhradkáry :-)) Som veľmi rada že som natrafila aj na takúto tému tu na Porade... práve si zakladám maličký kvetinový záhonček alebo skalku, uvidím čo z toho vykúzlim, len mám taký možno smiešny, ale pre mňa je to dosť podstatný problém. Záhradka bude pred domom hneď pri stene. Potrebujem zakryť škaredé tehli, ktoré mi ostali medzi domom a záhradkou, ale sú dosť vysoko (teda oproti záhradke) vyčnievaju asi cca 10 cm a zemina mi ich neprekryje. Nemá niekto nejaký šikovný nápad ako ich schovať? Ďakujem teším sa na Vaše nápady, ale pozor aby mi nezamákala fasáda domu xixi... tinabo
0 0
tinabo tinabo

tinabo je offline (nepripojený) tinabo

Medulina, Ja som mučenku kúpila v botanickej záhrade v košiciach. Každý rok tam robia predajnú výstavu v máji a v septembri ale presný dátum ti neviem povedať, lebo vždy je to iný deň, alebo ju predávajú aj v Baške, je tam jedna pani čo pestuje rastlinky do obchodov a všade možne, a ona predáva aj máloobchodne... tak ak si z Košíc nemáš to ďaleko vyskúšaj, teraz som tam bola a má aj krásne muškáty a všetko možné do záhrady...
Naposledy upravil tinabo : 07.03.08 at 06:51
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Automatické závlahové systémy - krásny svieži trávnik bez starostí, s dažďovým senzorom, kvapková závlaha ku korienkom.
Lacno Vám vybudujem,celoročný servis.
0903 939 427
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Milí záhradkári ! Hľadám rastlinku VAVRÍN BOBKOVÝ (alias bobkový list), pestuje sa celoročne v kvetináči. Ak ju niekto z Vás má, prosím, ak možte, pošlite mi odnož, alebo semienko - neviem ako sa rozmnožuje. Som zo Žiliny.
Ďakujem.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Adulenka, na tejto stránke sa neinzeruje "kšeft".
0 0
siza siza

siza je offline (nepripojený) siza

Mam v zahrade nadhernu mucenku - v lete kvitla jak "besna" - cela ovesana kvetmi - bielymi, ale nema plody. Asi je to nejaky "bezplodovy" druh - vypestovala som ju zo semienka z Horbachu. Ale veľmi sa mi pacia cervenokvete - videla som to niekde na obrazku - take kravavocervene nadherne kvety. Tie maju aj plody? A nenasiel by sa niekto, kto by mi poslal taku farebnu? Vymenim za tu moju bielu. Vdaka a pekny den
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Tinabo,
buď si pred tie tehly posadíš nejaké stálozelené kry, ktoré to zakryjú a môžeš ich podľa potreby strihať, alebo ak je to také nižšie - tak odporúčam také ťahavé skalničky. Moja mama má také zelené, čo kvitnú na jar na ružovo-fialovo, ťahajú sa až po kameňoch a vytvárajú koberec, potom ešte také bielo-zelené, kvitnú na bielo, sú trochu vyššie, strašne rýchlo sa rozrastajú. Ale názvy neviem. Poobzeraj sa po ulici, či niektorá susedka nemá niečo vhodné. Na dedinách toho majú babky v záhradkách veľa.
0 0
annina annina

annina je offline (nepripojený) annina

tak tie ťahavé skalničky asi myslíš phlox subulata,kvitnu bielo fialkovo,rúžovo a naozaj sa rýchlo rozrastajú,to zelené čo kvitne na bielo bude asi arabis alebo iberis sempervirens-ľudovo iberka,no môžu tam byť aj neaké rozchodníky(sedum),tých je veľa druhov možností máš naozaj veľmi veľa,ale pokiaľ chceš mať zakryté tie staré tehly aj v jesennom čase,tak by som radšej volila neaký brečťan-hedera,ten je takmer rovnaký po celý rok
0 0
ajka24 ajka24

ajka24 je offline (nepripojený) ajka24

sway Pozri príspevok
Potrebuje veľa svetla, pohnojiť tak raz za 2 mesiace (hnojivom pre izbové alebo kvitnúce rastlinky) a ak sa dá dať ju cez leto von na balkón či terasku - a zakvitne. Ja mám aj 5 rôznych a radosť velikú, keď kvitnú.

Ahoj, som tu nova a trochu sa tu okrem citania dobrych rad a skusenosti orientujem. Citam u teba ze mas nejakych zastupcov z radu hibicus ci cinska ruza. Velmi rada by som ziskala nove rastlinky a tak som sa chcela spytat ci by sa nenasiel pre mna nejaky odrezok pri strihani. Mozem tiez poskytnut nieco z mojej zbierky izbovych rastlin.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dobrý večer všetkým milovníkom kvetov. Čítala som tu o tom, že sa Vám nedarí dopestovať ťahavé muškáty. Ja som mala dlhé roky ten istý problém a nakoniec som to vzdala. No niekto mi poradil dať odrezky medzi okná. Týmto spôsobom sa mi už druhý rok (možno iba náhoda) podarilo pre vlastnú potrebu muškáty dopestovať. Postup: Ale tie budú až k budúcemu roku. Pred zlikvidovaním starého muškátu si nalámem ratolesti. Medzi okná dám košík z kivi na podložku od mrazenej hydiny s hlinou zo záhrady s trochou rašeliny. Napichám odrezky - odrezať 2-3 mm pod miestom, z ktorého vyrastá list. Na odrezku otrhať spodné asi 3-4 listy, ponechať iba 2 vrchné. Taktiež otrhať aj kvety a puky, aby výhonok nevysilily. Do jedného košíka som dala tak 10-12 kusov. Dosľ ich uhynulo, ale niečo mi predsa zostalo. Takto viem, akej farby mám muškáty.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ako ,,medzi okna"?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať