Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
ivanka_ke ivanka_ke

ivanka_ke je offline (nepripojený) ivanka_ke

lorelei Pozri príspevok
Dostala som velky sacik semienok ibisteka syrskeho. Kto ma zaujem, rada poslem z nich.


zdravim, neviem asi to uz nie je akutálne, ale mám veľký záujem o semienka... keď ichniekto náhodou máte a budete takí láskaví, dajte mi prosím vedieť
0 0
wewenka1 wewenka1

wewenka1 je offline (nepripojený) wewenka1

Ahojte, našla by sa tu, prosím, nejaká ochotná osôbka, ktorá pestuje anjelské trúby a vedela by mi poslať výhonky? Samozrejme uhradím poštovné aj nejakú "sympatickú" cenu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Teraz sa už výhonky anjelských trúb nesadia. Tie sa začínajú sadiť koncom januára, keď sa prvýkrát strihajú. ALebo potom koncom mája-júna, keď je dosť výhonkov. Ibaže by si chcela celé korene vysoké viac ako 2m - podarujem, prídi si zobrať aj hneď.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Ahoj, vie mi niekto poradiť niečo rýchlorastúce, nenáročné, cenovo prístupne a vzhľadné na živý plot ? Mám záhradu v osade a potrebujem sa odizolovať od prístupovej cesty, aby som si mohol pobehať po záhrade bez toho,aby ma každý
Tuje nechcem, skúsil som vtáči zob a ten mi vymrzol;
Naposledy upravil jaros5 : 31.08.08 at 20:06 Dôvod: oprava smailika
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

ahojte, pomeni niekto listky z fialiek? mozem ponuknut ruzovu, fialovu.. a gloxiniu- cervenu a fialovu.. ak niektora ma zltu fialku,alebo inu,ponuknite na vymenu:-)
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Jaros 5 daj si vyhľadať živý plot a tam je dosť ponúk. Alebo nedávno založená téma turkestansky brest. Nezakladaj nové témy, keď ich je založených na túto tému dosť. Inak ja mám turkestánsky brest a cyprusovec leylandský - som spokojná
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Vďaka za radu i za upozornenie, hľadal som, ale vieš ako to tu "ide" nováčikom
0 0
beloh beloh

beloh je offline (nepripojený) beloh

čemerice
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

beloh Pozri príspevok
čemerice
čo je s nimi?
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Citát:
Pôvodca textu príspevku: beloh
čemerice

čo je s nimi?

nikto neodpovedá......
0 0
Shady Shady

Shady je offline (nepripojený) Shady

lejka Pozri príspevok
Chcem sa Vám všetkým poďakovať za užitočné rady,už som volala aj na to tel.číslo ale majú len 70cm tuje za 60Sk je to pri Senci.Potrebujem tak 20-30ks,ale bývam v Žiline,tak musím prerátať náklady na benzín.Ešte pozriem v Baumaxe a chystám sa do Nového Targu.

Hlavne by som chcela upozornit na mozne riziko nakupu rastlinstva v instituciach ako Hornbach a Baumax, kde moze prist problem s dovezenymi rastlinami napriklad z Talianska. Ide o to, ze castokrat predavaju tuje, ktore su z dovozu a niesu prisposobene na nase podnebie. Hovorim na zaklade skusenosti jednej pani, ktora si nakupila tuje, a vsetky jej do 2 mes. vykapali. Zistilo sa ze su dovoz z juznej krajiny. Pri nakupe hlavne tuji a podobnych dreviniek, aby ste sa obratili na zahradnictvo, v kazdom meste sa urcite nejake najde. Mate to blizko, lepsia cena jak v Baumaxe, a kvalita je zarucena! Ja idem takto nakupovat Thuje zapadne Smaragd.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Shady Pozri príspevok
Hlavne by som chcela upozornit na mozne riziko nakupu rastlinstva v instituciach ako Hornbach a Baumax, kde moze prist problem s dovezenymi rastlinami napriklad z Talianska. Ide o to, ze castokrat predavaju tuje, ktore su z dovozu a niesu prisposobene na nase podnebie. Hovorim na zaklade skusenosti jednej pani, ktora si nakupila tuje, a vsetky jej do 2 mes. vykapali. Zistilo sa ze su dovoz z juznej krajiny. Pri nakupe hlavne tuji a podobnych dreviniek, aby ste sa obratili na zahradnictvo, v kazdom meste sa urcite nejake najde. Mate to blizko, lepsia cena jak v Baumaxe, a kvalita je zarucena! Ja idem takto nakupovat Thuje zapadne Smaragd.
Potvrdzujem. Ja som v tomto roku 2x kúpila cca 1m vysoké tuje v Baumaxe spolu 8 ks síce boli v akcii po 115.- sk ale ostala iba jedna, všetky vyschli...
nikdy viac, neoplatí sa naletieť na akciu a KRÁSNE TUJKY
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Nemáte niekto na predaj Cannu indickú - neviem či to má korienky, alebo cibuľky. Je to taká vysoká rastlina s červenými kvetmi.

ďakujem
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ponúkam kvalitné sadenice Asimina Triloba, Paw-paw. Jedná sa o veľmi chutné ovocie - veľké plody až do 0,5 kg. prezývka "Banán severu" je opodstatnená. Rastliny sú mrazuvzdorné,
Možnosť zaslať na dobierku. Pestované sú v Nitre
[FONT=Verdana][SIZE=4]V najlepšej cene dohodou v závislosti na veľkosti rastlín Od 0,4 - 2,7m.

Pestujem doma Paw-paw, čiže Asiminu Trilobu a tento rok som zjedol asi 30 kg. Je to super chuť niečo medzi banánom a vanilkovým pudingom. Dá sa to bez problémov pestovať aj u nás na záhradke a vydrží to každú zimu (v Kanade až -37). Rád sa podelím o skúsenosti aj sadenice, či semená
Naposledy upravil arizona : 10.03.09 at 18:24 Dôvod: spam
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Vie mi niekto predať väčšie množstvo kvostok mandlí? Myslím nielen jadrá ale celé kvostky aj zo škrupinov, ale také, ktoré sú dopestované na Slovensku nie dovoz zo zahraničia.
Naposledy upravil arizona : 10.03.09 at 18:23 Dôvod: spam
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

hetty Pozri príspevok
Nemáte niekto na predaj Cannu indickú - neviem či to má korienky, alebo cibuľky. Je to taká vysoká rastlina s červenými kvetmi.

ďakujem
Canna má hľuzy(podobne ako georgína). Je veľmi citlivá ma zimné skladovanie,ľahko zamrzne.
Ak by si nezohnala od poraďákov, skús pozrieť v záhradkárstvách,alebo v hypermarketoch. Bývajú vyložené na stojanoch s gladiolami,georgínami ,cibuľovinami.
http://www.garten.cz/fe/sk/0001-canna/
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

wabi Pozri príspevok
Vie mi niekto predať väčšie množstvo kvostok mandlí? Myslím nielen jadrá ale celé kvostky aj zo škrupinov, ale také, ktoré sú dopestované na Slovensku nie dovoz zo zahraničia. Ďakujem. 0903 / 258 405
Aké je to "väčšie množstvo" ?????? ....50 ks....kg....??????
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Môže byť kg, alebo aj niekoľko kg. Koľko máte a v akej cene?
Ďakujem.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Prepáč Hetty, ale nejdemi poslať ti súkromnú správu, lebo som ešte krátko prihlásený, tak neviem, ži to môžem písať aj takto verejne. Mám niekoľko odrôd v takej veľkosti ako potrebujete: Luigi, Davis, sunflover, overlise, prima. Chcete to na dobierku alebo osobne. Je toho veľa čo by sme mali prebrať. Ďakujem za váš záujem a sopočutia.
Naposledy upravil arizona : 10.03.09 at 18:22 Dôvod: spam
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

wabi_ ja som videla predávať mandle na trhovisku v Mosoni - kúsok za hranicami v madarsku. Ja si ich kupujem pre papagáje ale neviem aká tam bola cena a myslím že som ich videla aj v tescu ( madarskom) určite nie sú dovozové tu v madarsku sa mandle bežne pestujú. Ak by si chcel môžem ti to omrknúť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať