Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Bobkový list je burina. Žiaľ nemám okrem toho 5 cm z Košíc, ale nemal by to byť problém, zoženiem ti časom. Zavolaj tak o mesiac...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

atramka Pozri príspevok
wabi,ani moje figy nevymrzli, neviem aký je to druh - sú podlhovasté bordové, ale v chovátsku som jedla okrúhle žlté, boli chutné, aj dosť veľké, ale podľa sorty to nezpoznám. Neskôr prihodím foto, musím ich pohľadať. Aké veľké plody sú na tej,ktorú ponúkaš??

To je práve problém. U nás je veľa fíg, len málo kto vie akú ma odrodu, ak vôbec majú všetky tie odrody pomenovanie...
Je neuveriteľné ako draho sa figy s nálepkou odrody predávajú a pritom nie sú o nič sladšie. Ja ich považujem za burinu ale veľmi chutnú!
Snažím sa nazbierať čo najviac odrôd. Priznám sa nechce sa mi platiť za tie "označené", ale urobím to. Kúpim si postupne všetky. Myslím že do roka budem mať tak nad 30 odrôd a potom asi trocha pokazím trh s figami na Slovensku, pretože sa tak ľahko množia, že sa ich jednoducho nevyplatí predávať.
Už teraz dostáva každý kto sa u mňa objaví figu zdarma.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

wabi, k tomu stromčeku hrušiek by si mi mohol tiež priložiť aj odrezok figy. Poteším sa.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Pre Vrabcek1 -hlásim sa na ibištek, tak keď už budeš mať možnosť, ozvi sa.
elpka
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

katamama Pozri príspevok
Chcela by som si vypestovať vavrín-bobkový lístok zo semienok alebo z jarných výhonkov. Ponúkol by mi niekto za dobrú cenu semienka? Bývam v Košiciach
Keď budú už jarné výhonky, môžem Ti poslať zopár z nich. Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade.
Lorelei, kde presne žiješ, pohybujem sa tak 100 km od Nitry pomerne často.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

wabi Pozri príspevok
Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade.
Lorelei, kde presne žiješ, pohybujem sa tak 100 km od Nitry pomerne často.
wabi, mám pocit, že Ty si večný oportunista. S nikým nesúhlasíš. napísala som o svojich dobrých skúsenostiach s pestovaním vavrínu vo voľnej pôde, ale Ty musíš mať vždy svoju pravdu. Nie je predsa problém chrániť korene nástielkou, ale ešte aj v záhradkárovi sa píše, že vavrín má neuveriteľnú regeneračnú schopnosť a keď je aj tuhšia zima, je schopný sa pozviechať. Inak ak má niekto strach môže poprípade skúsiť obe alternatívy a sám posúdi, ktorá sa mu lepšie vydarila. Samozrejme sever Slovenska nebude taký prijateľný pre stredomorskú rastlinku, ako juh. Na to stačí aj sedliacky rozum, aby to človek pochopil.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
cathyc Pozri príspevok
Keď budú už jarné výhonky, môžem Ti poslať zopár z nich. Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list.
To je určite normálny vavrín? Listy voňajú ako bobkový list z obchodu? Neveril by som, že na Slovensku prezimuje.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Je to naozaj tak. Keď bude krajší čas a po daniach tak ho odfotím a prilepím sem dôkaz. Keď sa taký čerstvo odtrhnutý dá variť, tak ešte len to je vôňa. Okrem toho čerstvý sa zvykne posekať a pridávať do marinád. So suchým sa mi to nepáči.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

wabi Pozri príspevok
Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade.
Lorelei, kde presne žiješ, pohybujem sa tak 100 km od Nitry pomerne často.
Wabi, dik, byvam pri Starej Turej, tak to asi nebudes mat po ceste. Ale my budeme mat cestu urcite okolo, tak by som si dovolila sa zastavit, najprv by som zavolala a dohodla. Este by ma zaujimalo, keby si mi napisal - /mimochodom mas plnu schranku ss sprav, tam som sa ti uz snazila pisat, ale asi este nepreslo/, napr. do mailu co vsetko mas, prip. aj ceny, lebo uz aj tie stromceky, co si riesil s wagner ma zaujimaju, urcite sa dohodneme na viacero veciach. Apropo, poslala som ti semienka chili papriciek, dofam,ze si dostal, a dufam,ze sa mi este ujde aj z tych tvojich Habanero. Dik este raz a ozvi sa. Ja sa tiez, ked budeme mat cestu.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Reagujem na niekoľko vecí.
Ak niekto tvrdí o drevine že mu niekoľko zím nevymrzla, hoci v našich končinách bežne vymŕza a hoci je známa aj u nás už stovky rokov a nepestuje sa, tak asi niečo nesedí že?
Mám známich ktorý si vysádzajú figy von a čudujú sa že viacerým tento rok vymrzli, hoci nie našťastie všetkým.
Tiež zastávam názor že ak sú dostatočné priestory, treba vyskúšať pestovať dreviny ako je napríklad figa, alebo vavrín aj vo voľnej pôde ale na chránenom stanovišti s dobrou mikroklímou aj vo veľkej nádobe ako veľký bonzaj.
Ak ale nie je priestor, prikláňam sa pestovaniu vo veľkej nádobe a to nie preto že som oportunista, ale jednoducho preto, že je to môj názor a je rovnaký nezávisle na tom čo sem napíše niekto s označením cathyc, alebo aj ktokoľvek iný. Takže ak som napísal, že vavrín je vo voľnej pôde rizikový, tak isto nie preto že som oportunista. Isto existujú aj odolnejšie klony vavrínu, podobne ako je to u figy, len neviem kto ich pestuje a neviem kto sa tejto téme venuje. Je dosť pravdepodobné že úplne nikto.
Možno práve ty máš takýto odolný klon a je treba to zdokumenbtovať, vyskúšať a podchytiť. Tak ako nie je figa ako figa, iste nie je vavrín ako vavrín!
Treba ten odolný vavrín ešte pár rokov pozorovať ako je situovaný v rámci záhrady?
Vo všeobecnosti, ale keby bol vavrín ako druh odolnejší, už by tu okolo nás rástol kade tade a on nerastie... Dokonca aj v botanických záhradách ho na zimu schovávajú - že by boli tiež oportunisti?!
Figa aj vavrín pekne zapestované ako veľké bonzaje sú fakt super, tak prečo si neskrášliť nimi v lete svoju terasu, hlavne ak tým človek vôbec nič neryskuje.

Schránku som si pred pár dňami vyprázdnil, dúfam že už funguje... ale ďakujem za upozornenie.
Rád sa stretnem a porozprávam s každým a vždy sa snažím aby boli okolo mňa ľudia spokojní, nie vždy sa to však všetko podarí na 100%, ale snaha je a ak sú nejaké rôzne názory, tak sa to komunikáciou vyrieši.
Do Turej som kedysi jazdil pravidelne, ale nebol som tam už asi 8 rokov. Do konca týždňa ale pôjdem určite do Piešťan a okolia, hoci mám teraz časovo ťažké obdobie... akurát na net si ukradnem neskoro večer pár chvíľ. Habanero isto pošlem prišla mi jedna požiadavka, ale sťahujem sa práve okrem iného a je sezóna nielen na štepenie ale aj na dane a spol, takže ani nežijem ani nestíham...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

wabi Pozri príspevok
Reagujem na niekoľko vecí.
Ak niekto tvrdí o drevine že mu niekoľko zím nevymrzla, hoci v našich končinách bežne vymŕza a hoci je známa aj u nás už stovky rokov a nepestuje sa, tak asi niečo nesedí že?
Mám známich ktorý si vysádzajú figy von a čudujú sa že viacerým tento rok vymrzli, hoci nie našťastie všetkým.
Tiež zastávam názor že ak sú dostatočné priestory, treba vyskúšať pestovať dreviny ako je napríklad figa, alebo vavrín aj vo voľnej pôde ale na chránenom stanovišti s dobrou mikroklímou aj vo veľkej nádobe ako veľký bonzaj.
Ak ale nie je priestor, prikláňam sa pestovaniu vo veľkej nádobe a to nie preto že som oportunista, ale jednoducho preto, že je to môj názor a je rovnaký nezávisle na tom čo sem napíše niekto s označením cathyc, alebo aj ktokoľvek iný. Takže ak som napísal, že vavrín je vo voľnej pôde rizikový, tak isto nie preto že som oportunista. Isto existujú aj odolnejšie klony vavrínu, podobne ako je to u figy, len neviem kto ich pestuje a neviem kto sa tejto téme venuje. Je dosť pravdepodobné že úplne nikto.
Možno práve ty máš takýto odolný klon a je treba to zdokumenbtovať, vyskúšať a podchytiť. Tak ako nie je figa ako figa, iste nie je vavrín ako vavrín!
Treba ten odolný vavrín ešte pár rokov pozorovať ako je situovaný v rámci záhrady?
Vo všeobecnosti, ale keby bol vavrín ako druh odolnejší, už by tu okolo nás rástol kade tade a on nerastie... Dokonca aj v botanických záhradách ho na zimu schovávajú - že by boli tiež oportunisti?!
Figa aj vavrín pekne zapestované ako veľké bonzaje sú fakt super, tak prečo si neskrášliť nimi v lete svoju terasu, hlavne ak tým človek vôbec nič neryskuje.

Schránku som si pred pár dňami vyprázdnil, dúfam že už funguje... ale ďakujem za upozornenie.
Rád sa stretnem a porozprávam s každým a vždy sa snažím aby boli okolo mňa ľudia spokojní, nie vždy sa to však všetko podarí na 100%, ale snaha je a ak sú nejaké rôzne názory, tak sa to komunikáciou vyrieši.
Do Turej som kedysi jazdil pravidelne, ale nebol som tam už asi 8 rokov. Do konca týždňa ale pôjdem určite do Piešťan a okolia, hoci mám teraz časovo ťažké obdobie... akurát na net si ukradnem neskoro večer pár chvíľ. Habanero isto pošlem prišla mi jedna požiadavka, ale sťahujem sa práve okrem iného a je sezóna nielen na štepenie ale aj na dane a spol, takže ani nežijem ani nestíham...
Dohadovanie sa s Tebou nemá konca kraja. Žiadam Ťa preto, aby si sa snažil už do mojich názorov nenavážať. Ja na oplátku budem ingonorovať tie Tvoje. Jednu poznámku si však neodpustím. Moje tvrdenie o Tebe podporuje aj štatistika. Za obdobie, ktoré si strávil na porade máš 177 príspevkov, ale iba jeden súhlas si bol schopný udeliť. To znamená, že všetci poraďáci sú v Tvojích očiach v rebríčku niekde pod Tebou. Pasuješ sa za úžasného odborníka . nikto Ti to neberie, ale skús neznepríjemňovať ostatným svojím večným nesúhlasom všetky témy, ktoré ich ako neodborníkov bavia. Predstav si, že milovať záhradku a rastlinky môže aj niekto o kom Ty nemáš valnú mienku. A môže sa im aj dariť, možno práve preto, že tú svoju záhradku aj s celým osadenstvom milujú.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

cathyc Pozri príspevok
Keď budú už jarné výhonky, môžem Ti poslať zopár z nich. Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list.
Cathyc,veľmi pekne by som Ťa chcela poprosiť o zaslanie výhonkov bobkového listu alebo semienok. Už dlho sa snažím zohnať bobkový list a akosi sa mi nedarí...pestujem si rôzne bylinky a koreniny doma... som zo Žiliny. Ďakujem
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ježko Pozri príspevok
Cathyc,veľmi pekne by som Ťa chcela poprosiť o zaslanie výhonkov bobkového listu alebo semienok. Už dlho sa snažím zohnať bobkový list a akosi sa mi nedarí...pestujem si rôzne bylinky a koreniny doma... som zo Žiliny. Ďakujem
Veľmi rada, len mi napíš cez súkromnú správu svoju adresu.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Mám rád ľudí okolo seba a vážim si ich. Nechápem na základe čoho môžeš povedať, že nemám o komkoľvek "valnú mienku".
Ako a na základe čoho si môžeš dovoliť toto povedať?
Iba preto, že som vyslovil názor, že vavrín v našich končinách nie je úplne mrazuodolný a odporúčam pestovanie v nádobách, pričom ty máš iný názor, pretože ti rastie už 2 roky vo voľnej pôde?
Skôr sa mi zdá že ty nezvládaš keď má niekto iný názor!
Prečo teda nenapíšeš, ako ho pestuješ v akej polohe kde a spoločne možno prídeme na to, že máš vzácny klon vavrínu, ktorý stojí za to šíriť v našich podmienkach.
Namiesto toho si ma označila za oportunistu, pretože mám úplne náhodou iný názor ako ty. Dokážeš pochopiť, že tento názor som mal vždy a vôbec to nesúvisí s tým čo napíšeš ty alebo ktokoľvek iný?
Tým ale nechcem podceňovať tieto názory iných ľudí, rád sa nechám vyviesť z omylu. Moje názory sa menia podľa mojich životných skúseností
Nesnažím sa do teba navážať, naopak ty si ma označila za oportunistu, pretože si nadobudla dojem, že snáď ti chcem oponovať za každú cenu.
Keď som sa ti snažil vysvetliť, že to tak nie je a to slušnou formou a bez urážok, či podceňovania tvojej či ktorejkoľvek inej osoby a jej názorov, tak si ma obvinila z toho že sa povyšujem nad iných ľudí a nevážim si ich názor.
Samozrejme že na to musím reagovať, pretože ty útočíš nie na moje názory teraz ale na moju osobu a to len preto že mám iný názor a verejne ho prezentujem. Ja ťa tým nemám záujem uraziť ani ponížiť!
Dúfam že tým, že obhajujem svoju osobu a svoje názory nikoho neurážam a neponižujem. Ak áno, tak som to fakt nemal nikdy v úmysle a je mi to ľúto. Samozrejme, že považujem svoje názory za správne, ale iste nemám patent na pravdu a ak sa zmýlim, tak nemám problém to verejne priznať.
Nevadí mi keď má niekto iný názor verejne ho prezentuje a obhajuje a nijako ma to neuráža ani neponižuje a jednoducho som automaticky predpokladal že aj ostatní sú na tom podobne.
Veď by to zas aj bola asi nuda, keby všetci vždy zo všetkým súhlasili jednomyseľne.
Uznávam že som občas trochu ironický, ale to je taký anglický humor a treba na to pozerať z nadhľadu.
Je pravda že sa nehrám vo fóre na súhlasy a nesúhlasy nie som tu preto, že chcem získavať čo najviac súhlasov alebo stúpať v akomsi bodovom rebríčku. Nesnažím sa správať a písať tak aby so mnou čo najviac ľudí súhlasilo a prípadne im dávať svoje súhlasy, aby potom zasa oni dávali súhlasy mne. Ale nie preto, že by som s nimi nesúhlasil, alebo si nevážil ich názor. Možno by som mal naozaj viac ťukať myškou na nejaké ikony, nie kvôli tomu že by som chcel byť "populárny", ale preto aby mi to nemohli vyčítať ľudia ako si ty.
Ale je pravda, že by ma zaujímalo aké stanovisko k takémuto niečomu zaujme stanovisko niekto nezainteresovaný.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

wabi Pozri príspevok
Mám rád ľudí okolo seba a vážim si ich. Nechápem na základe čoho môžeš povedať, že nemám o komkoľvek "valnú mienku".
Ako a na základe čoho si môžeš dovoliť toto povedať?
Iba preto, že som vyslovil názor, že vavrín v našich končinách nie je úplne mrazuodolný a odporúčam pestovanie v nádobách, pričom ty máš iný názor, pretože ti rastie už 2 roky vo voľnej pôde?
Skôr sa mi zdá že ty nezvládaš keď má niekto iný názor!
Prečo teda nenapíšeš, ako ho pestuješ v akej polohe kde a spoločne možno prídeme na to, že máš vzácny klon vavrínu, ktorý stojí za to šíriť v našich podmienkach.
Namiesto toho si ma označila za oportunistu, pretože mám úplne náhodou iný názor ako ty. Dokážeš pochopiť, že tento názor som mal vždy a vôbec to nesúvisí s tým čo napíšeš ty alebo ktokoľvek iný?
Tým ale nechcem podceňovať tieto názory iných ľudí, rád sa nechám vyviesť z omylu. Moje názory sa menia podľa mojich životných skúseností
Nesnažím sa do teba navážať, naopak ty si ma označila za oportunistu, pretože si nadobudla dojem, že snáď ti chcem oponovať za každú cenu.
Keď som sa ti snažil vysvetliť, že to tak nie je a to slušnou formou a bez urážok, či podceňovania tvojej či ktorejkoľvek inej osoby a jej názorov, tak si ma obvinila z toho že sa povyšujem nad iných ľudí a nevážim si ich názor.
Samozrejme že na to musím reagovať, pretože ty útočíš nie na moje názory teraz ale na moju osobu a to len preto že mám iný názor a verejne ho prezentujem. Ja ťa tým nemám záujem uraziť ani ponížiť!
Dúfam že tým, že obhajujem svoju osobu a svoje názory nikoho neurážam a neponižujem. Ak áno, tak som to fakt nemal nikdy v úmysle a je mi to ľúto. Samozrejme, že považujem svoje názory za správne, ale iste nemám patent na pravdu a ak sa zmýlim, tak nemám problém to verejne priznať.
Nevadí mi keď má niekto iný názor verejne ho prezentuje a obhajuje a nijako ma to neuráža ani neponižuje a jednoducho som automaticky predpokladal že aj ostatní sú na tom podobne.
Veď by to zas aj bola asi nuda, keby všetci vždy zo všetkým súhlasili jednomyseľne.
Uznávam že som občas trochu ironický, ale to je taký anglický humor a treba na to pozerať z nadhľadu.
Je pravda že sa nehrám vo fóre na súhlasy a nesúhlasy nie som tu preto, že chcem získavať čo najviac súhlasov alebo stúpať v akomsi bodovom rebríčku. Nesnažím sa správať a písať tak aby so mnou čo najviac ľudí súhlasilo a prípadne im dávať svoje súhlasy, aby potom zasa oni dávali súhlasy mne. Ale nie preto, že by som s nimi nesúhlasil, alebo si nevážil ich názor. Možno by som mal naozaj viac ťukať myškou na nejaké ikony, nie kvôli tomu že by som chcel byť "populárny", ale preto aby mi to nemohli vyčítať ľudia ako si ty.
Ale je pravda, že by ma zaujímalo aké stanovisko k takémuto niečomu zaujme stanovisko niekto nezainteresovaný.
Načo si zvolávaš na pomoc iných, keď nepoznajú začiatok našich nezhôd, ktoré nie sú prezentované iba v tejto téme. Skús sa už konečne k tomu postaviť ako chlap a prestaň vŕtať. Návod som už napísala, ja nechám na pokoji Teba a Ty láskavo nechaj mňa.
Teraz ešte raz k tomu vavrínu. Je mi naozaj úprimne jedno či mi veríš, alebo nie. Pestujem ho vo voľnej pôde tri a nie dva roky, teraz je to už štvrtý rok. Kúpila som ho v záhradnom centre, takže nepredpokladám, že sa jedná o nejaký prapodivný klon. Moja bylinková záhradka je situovaná na JV a vavrín je umiestnený cca 1,5m od domu, ktorý mu pravdepodobne z časti robí ochranu. Počas dvoch minulých zím som nepoužila žiadnu nástielku ku koreňom, aj keď občas poriadne prituhlo...zima bola v tom čase v podstate mierna. Tento rok okolo Vianoc som ku koreňom dala vrstvu sena. Hádam to pomohlo a nehádame sa zbytočne. Toť vsio čo k tomu môžem povedať. Nič mimoriadne nerobím, nestrihám a neupravujem mu korunku, jedine si vždy odtrhnem pár lístkov do varenia.
Dúfam, že táto téma, ktorá ľuďom robí a má robiť radosť, sa nestane kvôli nášmu konfliktu nepríjemná. Týmto sa všetkým ospravedlňujem, za nezhodu, ktorá sa sem vniesla aj mojím pričinením.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

"Načo si zvolávaš na pomoc iných, keď nepoznajú začiatok našich nezhôd, ktoré nie sú prezentované iba v tejto téme"
Vieš problém vidím skôr v tom že vôbec neviem o žiadnych nezhodách a to ani v tejto ani v žiadnej inej téme.
Vždy som iba komentoval spôsob tvojho vyjadrovania, fakticky som nikdy nespochybnil obsah tvojich príspevkov, takže vlastne nemám žiadne nezhody s tebou. Ani ty by si iste nevedela definovať v čom vidíš nezhodu, pokiaľ nebudeme brať do úvahy výpady voči mojej osobe ničím nepodložené. Ja proti tebe nič nemám, veď sa ani nepoznáme. Zo začiatku som nechápal prečo útočíš bezdôvodne teraz už chápem, to si bola ty ma presviedčala že postreky sú jedy a sú škodlivé a ja som ti ani v tejto téme nikdy neprotirečil pretože tiež považujem postreky za jedy a ako dôkaz som uviedol aj tému, ktorú som založil dávno predtým. Ty si ale stále útočila akoby som ti protirečil, ale pochop už konečne že s tebou súhlasím a ty vravíš vlastne to isté a hádaš sa teda sama zo sebou.
Ďakujem ti ale že si popísala ako pestuješ vavrín, tiež to aj takto skúsim a po pár rokoch možno napíšem niečo podobné:
"Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list."
A niekto sa ozve:
"Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade."

Ale ja sa na rozdiel od teba nebudem cítiť kvôli tomu urazený, veď dotičný len dobrosrdečne varoval, napísal že ho treba chrániť, ty si predsa potvrdila že ho chrániš v zime nastielaním niekedy. Ani druhá varianta s pestovaním v nádobe ťa nemohla nijako uraziť, veď nebola proti tebe ani tvojím názorom nijako namierená.
A môžem ťa ubezpečiť že ani v budúcnosti nebudem nikdy písať nič proti tebe ani nikomu inému. Ak niečo doplním a napíšem skúsenosti seba či iných tak nikdy nie preto, že sa chcem povyšovať. Nemám to za potreby meriam 188 cm a všade si udieram hlavu. Naposledy o teba.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nemá niekto zvyšné tuje? potrebujem asi tak 20
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Práve dnes mi jeden priateľ vravel že videl v Maďarsku tuje ktoré u nás stoja okolo po prepočte 500 sk za 150 po prepočte...
0 0
macacko macacko

macacko je offline (nepripojený) macacko

ahojte všetci,
zhánam velkú nádrž do záhrady v takej ocelovej klietke(neviem ináč pomenovať :-) ), nemáte niekto niečo také na predaj????
dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať