Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

atramka Pozri príspevok
Elenka, čínske ruže som ostrihala a z každej som nechala vhodné odrezky, ktoré som dala do toho gélu.....skúsim poslať, ak chceš, alebo ich v tom zatiaľ nechám doma zakoreniť??????
Vlani som niektorým poraďáčkam poslala odrezky z tých čínskych ruží, no neviem, či sa im niečo prijalo./Viera123, Hankagirl, Skhanka/
Baby ozvite sa, či sa to prijalo, alebo treba nové odrezky.... mám ich dosť, lebo mi to bolo ľúto zahodiť.......
Ahoj, ak by som mohla poprosiť, tak o čínsku ružu mám záujem aj ja. Máš viacej farieb? Červenú (nie plnú) môžem odstrihnúť z roboty, ale mám záujem o akúkoľvek. Aj o fuksie, nedarí sa mi ich prezimovať, vždy buď vyschnú alebo ich zničia mšice. Ďakujem vopred.

A ak vie niekto poradiť, čo pekne kvitne, ale podstatné, aby vydržalo v zime na chladnom mieste= občas prievan. Keď na zimu nasťahujem kvetináče dovnútra, rodina blaznie, takže už musím vyberať tak, aby vydržali na chodbe, kde sa nekúri.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

ALBO - ak ti stačia odrezky, tie ti môžem poslať, ja mám borievkový stromček na tvarovanie a ešte som ho nestrihala....
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
na chalupe máme zbytočný preš na hrozno, odstopkovač hrozna/veľmi to vzácna vec/ kopec zbytočných sudov a ešte zbytočnejších sklenených balonov...tie dám zadarmo, myslím tie sklenené balony...a prihodím aj hrču storočných kompotov čo sme našli po pôvodnej majiteľke /a tá umrela pred 5 rokmi.../
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

JanaSys Pozri príspevok
Ahoj, ak by som mohla poprosiť, tak o čínsku ružu mám záujem aj ja. Máš viacej farieb? Červenú (nie plnú) môžem odstrihnúť z roboty, ale mám záujem o akúkoľvek. Aj o fuksie, nedarí sa mi ich prezimovať, vždy buď vyschnú alebo ich zničia mšice. Ďakujem vopred.

A ak vie niekto poradiť, čo pekne kvitne, ale podstatné, aby vydržalo v zime na chladnom mieste= občas prievan. Keď na zimu nasťahujem kvetináče dovnútra, rodina blaznie, takže už musím vyberať tak, aby vydržali na chodbe, kde sa nekúri.
Odrezky Ti môžem poslať zo 4 druhov: ružová bledá, ružová tmavá, oranžová a červená plná. Teraz však neviem vyradiť ktorá je tá červená plná, lebo som si neoznačila farby ale mám každý druh zvlášť...... pošlem, ak chceš, zo všetkých......
Na prezimovanie mám vyskúšané červené muškáty- klasické, s ťahavými mám problém ( tie radšej na jar vždy kúpim) a fuchsie som kúpila na Flore v Blave za dobrú cenu asi 6 druhov.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

atramka Pozri príspevok
Odrezky Ti môžem poslať zo 4 druhov: ružová bledá, ružová tmavá, oranžová a červená plná. Teraz však neviem vyradiť ktorá je tá červená plná, lebo som si neoznačila farby ale mám každý druh zvlášť...... pošlem, ak chceš, zo všetkých......
Na prezimovanie mám vyskúšané červené muškáty- klasické, s ťahavými mám problém ( tie radšej na jar vždy kúpim) a fuchsie som kúpila na Flore v Blave za dobrú cenu asi 6 druhov.
S vďakou a pokorou sa klaniam obetavým a dobrosrdečným dušiam ako Ty. Vedz, že pri každom novom kvietku, čo mi na nich rozkvitne, si na Teba vďačne spomeniem. Aj keby sa neujali, aj tak moc ďakujem.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nebola som na webe štyri dni, tak sa zapájam až teraz. Tiež môžem ponúknuť odrezky fuksie - mám ružovú, dature - biela a ružová,muškáty klasické,nie sú zakorenené, citlivka - je zakorenená len to sa nedá posielať pre to treba prísť osobne. Tiež môžem ponúknuť funkiu - bielozelené listy, flox vysoký fialový, bylinky - medovku, šalviu, mätu. Najlepšie osobný odber, píšte na email.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Prídem... fuksie... datury...jéj. Prosím, prosím.... aj nejaké muškátiky...
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

..... no vy kvetinkárske duše...... chcela som Vás trochu potešiť, ale teraz mám veľmi pomalý internet, prihodím sem potom zopár obrázkov fuksií, ktoré má veľmi rada moja mamina.....
Elenka,wagner, asi to chce predsa to nejaké záhradkárske stretko......
čo vy na to????
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Martuška ja prídem... v tom júni isto... a do PD skutočne nemám problém. Veľmi sa na Teba teším. A wagner... každú chvíľu stretko a neprídeš.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Elenka, ja som si od vlani tak dobre schovala tvoju adresu aj s niekoľkými semienkami od teba), že ju teraz neviem nájsť, pošli mi ju - pošlem odrezky čínskych ruží a možno niečo prihodím ( ružovú daturu máš??) ............
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja prídem v júni... Martuška, to si nenechám ujsť, len v júni... teraz už som vyťažená.. rezervovaná...Neposielaj mojenko. Chcem sa s Tebou aj stretnúť, aj si Ťa vystískať.... a hlavne vyrozprávať sa s Tebou.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ahojte, môžem ponúknuť zakorenené klívie. Ak sa k tomu dostanem cez vikend, tak idem oddelovať bočné výhonky od tej mojej (oranžová, kvitne každý rok). Sú 4 - ak to odbre dopadne (piateho krpca tam ešte nechám). Nepustila som sa ešte do toho, lebo neviem čo s nimi.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

JanaSys Pozri príspevok
Ahojte, môžem ponúknuť zakorenené klívie. Ak sa k tomu dostanem cez vikend, tak idem oddelovať bočné výhonky od tej mojej (oranžová, kvitne každý rok). Sú 4 - ak to odbre dopadne (piateho krpca tam ešte nechám). Nepustila som sa ešte do toho, lebo neviem čo s nimi.
Jej, veľmi by som sa potešila, keby sa mi jedna ušla... Klívia to je spomienka na moje detstvo...vždy sme ich doma pestovali...
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ok, a odkial si ? Jana
0 0
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

ALBO Pozri príspevok
Dik za názor, borievka je dobrý nápad, sused má dve, lenže problém je kde ich zohnať. Pozerala som v hornbachu, tam bolo čosi podobné vo výške asi 25 cm (aj som si jedno kúpila za 500Sk),neviem či je to ono, lebo keď to teraz vyháňa púčiky tak sú mäkkké, nie veľmi pichajú(neskôr budú trochu pichať).
Budem vďačná za každú radu, ako ich zohnať, je to dobrý nápad a sú zelené aj v zime. Ďakujem.
A co mahónia? Je to krásny stálozelený krík /môže byť aj panašovynýs o žtou farbou/ ale je veľlmi pichľavý - to by im nechutilo zaručene. Dostaneš kúpiť hocikde.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

JanaSys Pozri príspevok
Ok, a odkial si ? Jana
Zo Žiliny
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

ježko, ja tiež ), môžeme si vymieňať, ale klíviu nemám
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ja prídem v júni... Martuška, to si nenechám ujsť, len v júni... teraz už som vyťažená.. rezervovaná...Neposielaj mojenko. Chcem sa s Tebou aj stretnúť, aj si Ťa vystískať.... a hlavne vyrozprávať sa s Tebou.
Teším sa.......
0 0
eduard1 eduard1

eduard1 je offline (nepripojený) eduard1

prosím Vás poraďte i niekto ako zakoreniť tie odrezky. Vždy keď to urobím a robím to tak, že urobím odrezky, spodnú časť odlistím a predtým zrežem ostrým nožom namočím do urýchľovača a potom zatlačím do zeme, pričom odrezky robím s vrcholca s jednoroného výhonu, polievam to a potom mi to vyhynie: Ako teda na to? Jediné čo sa mi takto chytilo boli muškáty, ale tie asi sa chytia aj nemtavému.
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Tak dnes mám akurát náladu na môj pomalý internet, niečo skúsim napísať i ja.
Odresky zásadne nemnožím odrezaním nožom. Niekedy mi niekto povedal, že odrezky musia byť zachované i s ,,rodidlami", t.z. nerezať, ale len odtŕhať! Inak, vedľa napísané, môžu stratiť schopnosť rozmnožiť sa. Odrezok sa odtrhne sám presne na mieste, kde ho to najmenej bolí.
A skúšal si odtrhnúť i trochu nižšie? Inak si myslím, že zálievku robíš správne, nesmú preschnúť. Ešte je tu jeden zaujímavý moment, a to termín rozmnožovania. Ale - trpezlivosť ruže prináša....len do toho!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať