Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
kúpim tohotoročný slovenský cesnak
1 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

milka 60
kúpim tohotoročný slovenský cesnak

Odporúčam :

http://www.kiwiforum.cz/forum/viewto...tart=60#p53022

Je to kvalita
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nema niekto cibule nazvys-azijske lalie,alebo laliovky na predaj?
Zltu a oranzovu laliovku mam, hladam ine farby.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
vymením mladé rastlinky aloe vera za slovenský tohoročný cesnak (na sadenie, nie pečený )alebo semienka habanero čili vďaka
0 0
Jofo Puskas Jofo Puskas

Jofo Puskas je offline (nepripojený) Jofo Puskas

Kúpim - Zháňam Morus macroura - Moruša himalájska (pakistánska). Ak niekto máte stromček, prípadne štepený, alebo aspoň odrezky, semienka, ozvite sa mi prosím.
0 0
Ailise Ailise

Ailise je offline (nepripojený) Ailise

Ahojte, zháňam v Bratislave rastlinku Kalanchoe daigremontiana http://www.blankees.com/house/plants/backbone.htm

Úplne mi stačia aj také 2-3 tie ešte nezakorenené maličké čo jej vyrastajú na listoch, vlastne možno by som bola aj radšej

Roky som ich pestovala ako malá, no teraz ju vôbec neviem zohnať.
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
ahoj, ja jej mám mnoho (ale som zďaleka), tiež si ju tak rozmnožujem vo veľkom, ale vidím ju všade, aj ju kupujem na darovanie za pár € v Lídli a Baumaxe. a sú pekné, aj vydržia pestovateľkám dlho, predlho
0 0
Ailise Ailise

Ailise je offline (nepripojený) Ailise

Helik3, to ja ju zas nevidím nikde. Pýtam sa v kvetinárstvach, ľudí, aj tu som ešte dávnejšie založila diskusiu... V Lidli som si ani nevšimla, že majú rastliny, hm. V Baumaxe som nepozerala, tak skúsim, ďakujem. Keby aspoň som ju videla niekde v kvetináči, vzala by som si pár maličkých, tie by snáď ani nikomu nechýbali. Možno sa dá objednať z netu alebo tak, ale do toho ísť nechcem, verím, že sa mi ju snáď nejako podarí nájsť
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
rozhliadni sa občas v tom Lidli, mávajú ju tam len tak samotnú v kvetináči, alebo aj kadejako poozdobovanú v aktuálnej téme. ja ju mám v kvetináči zajaca (k veľkej noci), teraz v tekvici, alebo s malými vianočnými balíčkami (k Vianociam).... milé je to
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

napíš adresu do ss, pošlem ti
0 0
Ailise Ailise

Ailise je offline (nepripojený) Ailise

Helik3 ďakujem za tipy, bola som Lidli ešte v ten deň, ale mali tam len také kríčky. Aj som sa pýtala predavačky, opísala som ten kvet, ale vraj nič také nemajú a ani o ňom nikdy nepočula, odporučila mi pozrieť si ich katalóg, ale ani tam nič také nebolo. Odvtedy to sledujem na internete a dnes som si všimla, že od 23.-27.10. majú akciu kvety v tekviciach (konkrétne paprika, ľuľok a kalanchoa). Na obrázku však boli len paprika a ľuľok, tak som sa vybrala do Lidlu, ale na moje sklamanie mali len klasickú Kalanchoe, tú čo býva aj v kvetinárstvach. Išla som rovno odtiaľ pozrieť aj do Baumaxu, ale nič. Tak som sa aj tam spýtala a vraj nikdy taký kvet nemali ani nemávajú. Jedinú Kalanchoe mi ukázala zase len tú klasickú. Tak ja neviem, zaujímalo by ma odkiaľ si Lebo toto je až neuveriteľné. Tu o tom nikdy nikto nepočul, nikto to nepozná...
kukučka: To je od teba veľmi milé, ďakujem, ale predsa len, treba to zabaliť, odniesť na poštu... Tak nejak som si zaumienila, že sa k tomu kvietku chcem dostať osobne. Ale ako vidím, možno sa mi to ani nepodarí. Prípadne by som Ti potom ešte napísala, ak si to rozmyslím
Naposledy upravil Ailise : 25.10.14 at 20:28
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ailise...skús tu: aj ja budem chcieť..

http://dom.bazar.sk/10261770-kalanchoe-daigremontiana
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

A ja zas hľadám ľudovo nazvanú židovskú čerešňu. Mala by to byť trvalka, poloker. Kúpim zopár kúskov, ak niekto vie čo je to pestuje ju. To je ale blbosť, kupovať niečo, čo neviete ani ako vyzerá, čo? Vraj je to pekná rastlina. Len či nevymrzne pod Tatrami! No i tak vopred ďakujem za početné ponuky. Majte sa! Všetci záhradkári!

AISA a spol. Machovka peruánska je letnička, nevymrzne presne rovnako ako rajčina alebo paprika s ktorými je napokon aj príbuzná. V byte ju držať je zas problém cez zimu, pretože má za oknom málo slnka a idú na ňu molice, to sú tie biele mušky... takže ak ti môžem poradiť v tejto téme k machovke, vysej si v januári pár semienok a dopestuj priesadu ako keď pestuješ rajčinu či papriku... Semienka zoženieš najjednoduchšie v nejakom markete priamo s plodov v košíčku, ktoré sa vyskytujú v regáli exotického ovocia občas v metre alebo možno aj v ako semienka vo farebnom semienkovom sáčočku...
Teda židovská čerešňa s čerešňou nič spoločné nemá. Nie je to strom ani krík. Je to bilina a pri mínusových teplotách 100%zamrzne. Existuje ešte planá forma iného druhu machovky, ktorá je často splanetá na rôznych miestach a má podobné "anplioniky" a v nich bobulu ako má aj machovka peruánska. Tá jedlá peruánka má však svoj "lampionik" - obal v ktorom sa bobuila skrýva pred dozretím zelený a po dozretí a usušení žltohnedý, zatiaľ čo divoká "nejedlá - Machovka čerešňová Physalis alkekengi L. / Ľuľkovité má "mechúrik" červenej farby a jedná sa o úplne iný druh. Neplete si ich! Tá peruánska je letnička a na jar znova s koreňa nevyrastie treba ju vysievať zo semienka ale tá Machovka čerešňová každý rok síce vymrzne no s koreňa znova vyrastie.
Teraz napíšem sem jej využitie a charakteristiku:
Trváca bylina s plazivým podzemkom, priamou, hranatou stonkou a párovito sa zbiehajúcimi, dlhostopkatými listami. Z pazúch listov v hornej časti stonky vyrastajú stopkaté biele kvety. Sieťovito žilkovaný kalich sa po odkvitnutí mechúrikovito rozširuje, obklopí okrúhly plod a zafarbí sa oranžovo. Plod je červená alebo oranžová bobuľa. Tento rastlinný druh sa s obľubou pestuje vo vidieckych záhradách, odkiaľ sa často dostane do voľnej prírody a zdivie. Na liečebné účely sa zbierajú zrelé plody (Fructus alkekengi). Červené bobu*le sa vylúpnu z mechúrikovitého obalu, uložia sa na lieskach a sušia sa v tieni alebo v sušiarni pri teplotách do 40 °C. Droga je potom bez zápachu a chutí horko. Obsa*huje cukry, horčinu fyzalín, organické kyseliny, alkaloidy, triesloviny, organické farbivá a veľké množstvo vitamínu C. Účinné látky urýchľujú vylučovanie kyse*liny močovej z tela a droga sa preto používa pri ochoreniach obličiek a močo*vých ciest, ako aj pri dne a reumatizme. Z 10 až 30 kávových lyžičiek usušenej drogy na 1 až 1 a 1/2 l vody sa pripravuje zápar, z ktorého sa denne vypijú dva poháriky. Pre vysoký obsah vitamínu C v plodoch sa tento čaj odporúča aj pri rekonvalescencii a v čase jarnej únavy. Rovnakému účelu slúžia aj čerstvé, ako šalát upravené plody (horké kalichy sa musia odstrániť). Ma* chovka čerešňová je aj obľúbená okrasná rastlina, ktorá sa uplatňuje najmä v zime, pretože oranžové mechúriky si aj po uschnutí rastliny zachovajú svoj tvar a farbu.
Možno ste ju niekedy videli vo vázach, či na všech svätých ako ju niekto dáva do vencov na hroby...
Verím že som to objasnil, len sa ospravedlňujem že je to dlhšie ale považoval spom za dôležité to sem napísať, keďže som videl že dochádza k nepochopeniu pojmov.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Wabi, myslíš toto http://artmama.sme.sk/vsetko-ostatne...ovskej-ceresne - to rastie u mamy na záhrade, môžem sa prípadne pozrieť.
0 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Moje tohorocne kvitnutie Theas Liebling az 3 etazove kvety cervena ako paradajka zadarila sa ! Parada som spokojna.
Theas Liebling.jpg  
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Dáša_
Wabi, myslíš toto http://artmama.sme.sk/vsetko-ostatne...ovskej-ceresne - to rastie u mamy na záhrade, môžem sa prípadne pozrieť.
- ak je to ono - veľmi ľahko sa "rozrastá" .. práveže je problém "udržať ju v medziach" . .. stačí pár kúskov korienka preniesť .. a pri rýľovaní sa aj nechcene prenesú kadetade!
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Vymením rastlinky Aloe Vera 5 ks, za semená čili Habanero prípadne za kríček rozmarínu prípadne iné bylinky - ponúknite. (nie okrasné rastlinky), ďakujem
0 0
Mauricio Mauricio

Mauricio je offline (nepripojený) Mauricio

Kto môže poskytnúť zopár vrúbľov Nashi hrušiek a francuzskej marhule?Môžem ponúknúť na výmenu vinič Talizman,Reliance,Kišmiš zaporožský,resp. nejaké vrúble Hurmi,granátovníka a podobne. Ďakujem.
0 0
zdena54321 zdena54321

zdena54321 je offline (nepripojený) zdena54321

Najde sa niekto, kto by mi bol ochotny poslat listy roznych farieb gloxinie? Ja pestujem uz dlhsiu dobu biele s cervenym okrajom- teraz zimuje ale ked vyrasi, mozem tiez poslat listky
0 0
airbusy airbusy

airbusy je offline (nepripojený) airbusy

Mauricio

mam len nashi hrusku odrodu Kumoi, ak by si chcel, mozem poslat a za nieco vymenit.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať