Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

[quote=gustinka;475591]Atramka,
priznam sa, že netušila som či mam, tak som dnes našla nejake obrazky na nete a zistila som že mam. neviem nazvy nietkorych mojich kvietkov.
Mam doma jeden druh hosty, nizky, tak do 25 cm, biele zihane listy (aj bez kvitnutia ozdobne, kvitne na jemne fialovo) Dole klobuk pred tymto odolnym kvietkom, bol už dvakrat rozhrabany od nasho havka....
a nasi doma maju o niečo vyšši druh, listy jemno zelene, farba kvetov biela...

gustinka, tie čo opisuješ zrejme mám./ asi prihodím foto cez víkend - pre lepšiu orientáciu/. Moja bielo-zelená žíhaná má okraj listov zelený a v strede sú listy biele. Ak je tá tvoja sfarbená opačne, tak by som ťa o kúsok poprosila. Ja som sa zamerala na HOSTU až po tom, čo ma na tohtoročnej Flóre zaujali niektoré kúsky kvetiniek ozdobných listom - dve som si hneď kúpila -a zistila som, že sú to Hosty.... potom som si pozrela niečo na nete a zistila som, že HOSTA má veľa druhov..... tak som sa tento rok zamerala na hosty a sklanice, ktoré nemám zatiaľ vo viacerých odrodách. Mám doma rôzne kvetinky, možno urobím novú skalku na svahu z rôznych druhov HOSTY a ozdobných tráv - ešte to nemám celkom dokonca rozplánované, ale myšlienka je tu..
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

Ahoj Atramka - máš náááááádhérné clematisy - budem šťastná ak sa ich pokúsiš zakoreniť - dakujem aj gustinke za ochotu )
Pre Clematis sme sa rozhodli kôli úžasnej vôni - vraj sú dva druhy -jeden čo celoročne kvitne ale nie tak husto, a potom ten čo tak krásne ako na tvojich fotkách - tie fialové sú úplne úžasné - aj sa o ne nejako špeciálne staráš?
ĎAKUJEM VÁM :O) LUCIA
Naposledy upravil luluhaha : 07.06.07 at 08:31
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

......tieto sú krásne kvetom, no ale nemyslíš ty popínavú rastlinu , ktorá navečer krásne vonia - u nás sa volá nočná pani .....??
nočná pani.JPG  
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

bulnova Pozri príspevok
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
... už dávno túžim po magnólii aj jazmíne, len netuším, aké podmienky vyžadujú pre svoje pestovanie. Platí ešte Tvoja ponuka? Mala by som vážny záujem o tieto kúsky, ak sú ešte voľné.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Tieto kríky nevyžadujú zvláštnu pozornosť. Ak sa im dobre darí v Prešove, tak v Trenčíne určite tiež. Sadiť sa dajú až v jeseni, magnólia v jari. Nejaké som už sľúbila, Ďalšie môžem pripraviť. Rozmnožujem zahnutím vetvičky do pôdy (magnólia, clematis) . Môžeš mi poslať adresu. Zároveň žiadam všetkých, ktorým som sľúbila poslať kríky o trpezlivosť (veľké horúčavy a sucho).
0 0
gustinka gustinka

gustinka je offline (nepripojený) gustinka

gustinka, tie čo opisuješ zrejme mám./ asi prihodím foto cez víkend - pre lepšiu orientáciu/. Moja bielo-zelená žíhaná má okraj listov zelený a v strede sú listy biele. Ak je tá tvoja sfarbená opačne, tak by som ťa o kúsok poprosila. Ja som sa zamerala na HOSTU až po tom, čo ma na tohtoročnej Flóre zaujali niektoré kúsky kvetiniek ozdobných listom - dve som si hneď kúpila -a zistila som, že sú to Hosty.... potom som si pozrela niečo na nete a zistila som, že HOSTA má veľa druhov..... tak som sa tento rok zamerala na hosty a sklanice, ktoré nemám zatiaľ vo viacerých odrodách. Mám doma rôzne kvetinky, možno urobím novú skalku na svahu z rôznych druhov HOSTY a ozdobných tráv - ešte to nemám celkom dokonca rozplánované, ale myšlienka je tu..[/quote]

Ahojte,

moja hosta sa prave chysta kvitnut, pockam kym sa uplne rozvinie
a cvaknem z nej jednu fotku. ... a mam este nieco, co by sa Ti mohlo
pacit.

2 clematisy mi uz odkvitli, ale dva su este celkom pekne, zväčšním aj tie.

Ahojte, takze slubene:

pripajam zopar fotiek z mojej zahradky:
pre Luluhaha - su tu clematisy /
pre Atramku - hosta a dve travy.
Naposledy upravil gustinka : 14.06.07 at 11:46
clematis bordovy.jpg  
clematis fialovy 1.jpg  
clematis fialovy 2.jpg  
hosta 2.jpg  
trava hrdza.jpg  

trava striebro.jpg  
1/1
0 0
katka13122 katka13122

katka13122 je offline (nepripojený) katka13122

Ahojte.Aj ja by som ci chcela povymienat trvalky a nieco zo skalky.
A tiez hladam niekoho kto pestuje laliovky/denivky/
0 0
krajanová krajanová

krajanová je offline (nepripojený) krajanová

skús pozrieť na:
http://www.hostazahrada.sk/
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
nemusíš si kupovať tolko sadeníc ja by som dal ale som z RV stačí posadiť menej a potom stale nove výhonky podkopať a zasipať substratom je to vdačna rastlinka len korienky musia byť v tieni. Ja mám zarastený celí plot a cele to trvalo priblížne 3 roky. Pokial sa nove výhonky poobstrihuju zakvitne dva krát do roka.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Gustinka ..... porovnanie listov hosty....
Tu prikladam moje dve hosty /ta zlto-zelena je opacna nez Tvoja/ - môžeme si vymeniť...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15062007017s.jpg
Zobrazení: 92
Veľkosť:  107.6 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15062007018s.jpg
Zobrazení: 79
Veľkosť:  109.5 KB

...Katka13122
a su tu aj dve moje teraz kvitnuce laliovky... žltá- skorá mi kvitla asi pred mesiacom.z tej nemám foto...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15062007012s.jpg
Zobrazení: 108
Veľkosť:  94.1 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15062007014s.jpg
Zobrazení: 94
Veľkosť:  83.3 KB
Naposledy upravil atramka : 18.06.07 at 11:02 Dôvod: aby to bolo zrozumiteľnejšie
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Skalkári, čo myslíte, kto (čo mi) mi mohol zožrať kvetinky na mojej skalke v lese. Posadila som si tam kvetinku (vraj iskerník, povedala teta na trhu), taká žltá ako taká hustá ruža. No a keď som v piatok tam prišla, všetky tri ružičky boli odhryznuté. Teraz neviem či mam vynadať susedovmu psovi, ktorý je na voľno a všetko nám spred chaty berie alebo nejaké lesné zvieratko. No komu chutia kvety, keď je teraz dosť trávy?.

PS gustinka, atramka, máte krasne kvety, take na trhu veru nevidím.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

gustinka Pozri príspevok
Ahojte,
moja hosta sa prave chysta kvitnut, pockam kym sa uplne rozvinie
a cvaknem z nej jednu fotku. ... a mam este nieco, co by sa Ti mohlo
pacit.

2 clematisy mi uz odkvitli, ale dva su este celkom pekne, zväčšním aj tie.

Ahojte, takze slubene:

pripajam zopar fotiek z mojej zahradky:
pre Luluhaha - su tu clematisy /
pre Atramku - hosta a dve travy.
Prosím ťa nebudeš mať náhodou vyhonky z tých clematisov a z tých okrasných tráv. Sú velice krásne.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

cit.:
krajanová Pozri príspevok
skús pozrieť na:
http://www.hostazahrada.sk/
.... no veď toto ma inšpirovalo k tomu, že si urobím zbierku rôznych druhov hosty, a aj už zabudnutých ľalioviek - aj nových druhov, ale už dávno - možno od začiatku apríla je na stránke oznam, že sezóna 2007 skončila....... tak som to hodila na poradu :-))) do našej záhradkárskej burzy...
Naposledy upravil atramka : 18.06.07 at 11:01
0 0
katka13122 katka13122

katka13122 je offline (nepripojený) katka13122

atramka Pozri príspevok
Gustinka ..... porovnanie listov hosty....
Tu prikladam moje dve hosty /ta zlto-zelena je opacna nez Tvoja/ - môžeme si vymeniť...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15062007017s.jpg
Zobrazení: 92
Veľkosť:  107.6 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15062007018s.jpg
Zobrazení: 79
Veľkosť:  109.5 KB

...Katka13122
a su tu aj dve moje teraz kvitnuce laliovky... žltá- skorá mi kvitla asi pred mesiacom.z tej nemám foto...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15062007012s.jpg
Zobrazení: 108
Veľkosť:  94.1 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15062007014s.jpg
Zobrazení: 94
Veľkosť:  83.3 KB
z tej prvej laliovky by som koren kupila,dohodneme sa?
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

katka13122 Pozri príspevok
z tej prvej laliovky by som koren kupila,dohodneme sa?
Kati, rada vymením za inú...... môžeš ponúknuť???
aké druhy máš Ty????
0 0
katka13122 katka13122

katka13122 je offline (nepripojený) katka13122

atramka Pozri príspevok
Kati, rada vymením za inú...... môžeš ponúknuť???
aké druhy máš Ty????
ja mam ich myslim 10 druhov ale to su po jednom korene,jedine jak by o rok.a ake druhy?no to by som musela pozriet
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

andi Pozri príspevok
Prosím ťa nebudeš mať náhodou vyhonky z tých clematisov a z tých okrasných tráv. Sú velice krásne.
Andi, uz mas u mna tie okrasne travy a aj vyhonky z trub ktore ti narezem, su rezerve , aj cervene a aj zlte, vsak za tie semiacka, nejako mi ale nechcu vyliest von
0 0
gustinka gustinka

gustinka je offline (nepripojený) gustinka

Ahojte poradaci,

dlho som sa neozyvala, ale uz som sa tesila na novinky od Vas,
dostalo sa mi do ruk nove cislo Zahradkara, su tam laliovky - kto ma zaujem.

Atramka,
vymenime, ja som za, uz sa tesim.

Andi,
z trav by som vedela poskytnut trsy na jar, vtedy sa dobre zakorenuju.
clematisy sa zatial nechcu zakorenovat, potvory jedny . Ak vies osvedceny spôsob, budem len rada.
Naposledy upravil gustinka : 26.06.07 at 13:19
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

bulnova Pozri príspevok
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
Pozdravujem vsetkych, co sa venuju zahradke. Ja som este len povedzme zaciatocnik, a rada by som nieco , ak sa teda este da. Neviem odkial ste.
Dakujem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

camelfly Pozri príspevok
Andi, uz mas u mna tie okrasne travy a aj vyhonky z trub ktore ti narezem, su rezerve , aj cervene a aj zlte, vsak za tie semiacka, nejako mi ale nechcu vyliest von
Camelinka,... tie durmany sú úžasné... gratulujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať