Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Camelinka,... tie durmany sú úžasné... gratulujem
dakujem Elenka, je to strasne vdacny kvietok a ma nadherne velke kvety, vsak mas u mna rezerve aj tie aj tie
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Elenka, tak uz to mas narezane a dala som ti to do vody aby pustilo korienky


ak by este niekto z tych trub chcel, za chvilku budu viac na odrezky len sa trosku rozkokosi a moze sa narezat znovu
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

camelfly Pozri príspevok
Elenka, tak uz to mas narezane a dala som ti to do vody aby pustilo korienky


ak by este niekto z tych trub chcel, za chvilku budu viac na odrezky len sa trosku rozkokosi a moze sa narezat znovu
Ďakujem krásna víla.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

atramka Pozri príspevok
ahojte, mne sa to už zdá až smiešne,nebudete mi veriť, ale ja aj čemericu mám a môžem z nej aj podarovať, mám aj bielu aj ružovú, tiež som voľakedy za ňou veľmi túžila, aj keď so si kúpila na Flore v Olomouci ( oh.... to už blo dávno................................
neprijala sa mi. Mám ju asi 10-12 rokov na takej ešte pôvodnej skalke, ktorá potrebuje obnovu - čo som sa rozhodla urobiť v tomto roku - a tam sa mi zo semienok namnožilo za tie roky niekoľko vhodných kúskov, tak ti Tonkat rada podarujem.
Ahoj. Ak mozem poprosit, iba nahodou, ak ti nieco pre mna zostane z tej cemerice. Dakujem. Pekny den.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Prosím Vás, ako si posielate rastlinky? Ako ich balíte? Poradte mi, lebo už by som
mohla nejaké poslať, čo som sľúbila.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Durmany, pre mňa vždy obdivované rastliny, ktoré sa mi každoročne podarí z mne neznámej príčiny zlikvidovať. Aj tento rok som si kúpila v Hornbachu, krásny fialový durman. Presadila ho do kvetináča s knotami od Lebiša, samozavlažovací kvetináč špeciálne vytvorený pre durmany. Máme chalupu a tak nemáme možnosť ich polievať pravidelne, preto špeciálny kvetináč. Posledný durman mi vydržal necelý mesiac a odrazu sme ho našli kompletne ovisnutý (kvety aj listy). Zostrihala som ho, ale nevyzerá, že sa chce spamätať. Takto mi odišli už rôzne farby. Jedine čo sa ako tak každoročne spamätá, je durman svetložltej farby. Po zime vyzerá ako mŕtvy, ale vždy začne rašiť. Kvitnúť začína pomaly až koncom leta. Niekde robím chybu, ale zatiaľ som nezistila akú. Má dostatok vody, hnojime ich pravidelne a sú na slnku.
V čom je problém?
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Ak je durman /datura/ aj úplne zvednutý listy aj kvety ovisnuté nie je ho treba strihať ani sa nesmie lebo treba potom čakať až zvova vyrastie stačí mu dať dostatok vody je strašne smädnou rastlinkou,ak sa mu doplní voda so zdanlivo uhynutej rastlinky je pri doplnení vody za pár hodín nádherná rastlina.Ak aj zhodí listy pre nedostatok vody dokáže krásne zakvitnúť.Preto sú lebišove kochlíky ideálne .Durman kvitne v dvoch až troch vlnách podľa toho ako to stihne do zimy.Mala som aj taký čo mi naraz zakvitol 60 a viac kvetmi naraz.Je to rastlinka nezmar len sa nesmie cez leto strihať.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

bulnova Pozri príspevok
Prosím Vás, ako si posielate rastlinky? Ako ich balíte? Poradte mi, lebo už by som
mohla nejaké poslať, čo som sľúbila.
Minulý týždeň som dostala balík od Camelfly.Ona zabalila korienky do navlhčenej vaty a tak dala do igelitu, každý kus prežil aj dlhšiu cestu v balíku.
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

atramka, kde si? v júli idem do sturova na dovolenku reku ak si odtiaľ urobila by som exkurziu v tvojej záhradke)
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

.... vrabček ozvem sa...... a už sa teším........ kedy to bude????
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

budem tam od 21.7. dúfam že počasie sa zlepší.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Hladám sadenice dráča lat.názov je Berberis na živý plot .Máte niekto skúsenosť s takouto rastlinou? Hlavne aby boli neopadavé a dorastali do výšky aspoň do 2 m.
Naposledy upravil andi : 17.07.07 at 21:54
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Potrebovala by som sadenice jahôd.
0 0
xusa xusa

xusa je offline (nepripojený) xusa

vášnivá záhradníčka - amatérka ...viac
Ponúkam na výmenu Coreopsis verticalata, Solidago, Heucheru, Salix - pokrútenú-kučeravú vŕbu, Physalis -machovku, kocúrnik, Linum -ľan, Campanula portenschlagiana, fakľovku ...Hľadám Cornus alba sibirica, Astrantia major, skalničky, Clematis a...ponúknite. Teším sa na nové prírastky!
0 0
stankakac stankakac

stankakac je offline (nepripojený) stankakac

Servus poraďáci.

hľadám osobu, ktorá by bola ochotná mi vymeniť alebo poslaľ ružovú alebo modrú hortenziu. Veľmi by som bola vďačná, Ja môžem ponúknuť nejaký ten kaktusik na výmenu.

Ďakujem
S pozdravom
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
hetty Pozri príspevok
Potrebovala by som sadenice jahôd.
Chceš špeciálne nejakú odrodu, alebo je to jedno? Budem naše prerieďovať, môžem ti poslať. Neviem však, aká je to odroda.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Veľmi by som chcela astilbu pštrosiu. Objednané zo Starkla sa mi nikdy neujali.
Je krásna, staroružovej farby. Astilba biela mi začína odchádzať. Ako ju zachránim?
0 0
jababina jababina

jababina je offline (nepripojený) jababina


Ponúkam:Čistím jahody, pár by som vedela poslať. Nechce niekto maliny. Sú nádherné - veľké- mám ich už 15 rokov a každý kto si zobral, si ich pochvaľuje. v týchto dňoch ich budem prerieďovať, tak by som nechala na jesené presádzanie. Sú výborné aj pre fakt, že som ich nikdy nemusela striekať. Každý rok ich len zostrihám a preriedim - pohnojím po zbere a na jar a odvďačia sa mi úrodou počas 5-6 týždňov v júni a júli.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A aké máš jahody, veľkoplodé? Mala by som záujem, lebo som mala veľmi veľa jahôd, boli výborné a veľké ako marhule, ale dostal sa mi tam pýr-hodne a zadusil mi ich, ja som rozdávala, ale mne už nemá kto dať.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

jababina Pozri príspevok

Ponúkam:Čistím jahody, pár by som vedela poslať. Nechce niekto maliny. Sú nádherné - veľké- mám ich už 15 rokov a každý kto si zobral, si ich pochvaľuje. v týchto dňoch ich budem prerieďovať, tak by som nechala na jesené presádzanie. Sú výborné aj pre fakt, že som ich nikdy nemusela striekať. Každý rok ich len zostrihám a preriedim - pohnojím po zbere a na jar a odvďačia sa mi úrodou počas 5-6 týždňov v júni a júli.
Ja sa hlásim, maliny milujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať