Zavrieť

Porady

odpočet na manželku

Čítala som predchádzajúce diskusie na túto tému a už som z toho jeleň.

Zamestnanec mi priniesol od manželky potvrdenia o príjme:

1-10 mesiac 60000, 11 a 12 mesiac 20000. Teda manželka mala po celý rok príjem zo závislej činnosti (nebola evidovaná na úrade práce ani nič podobné).

Platí aj v tomto prípade že si na ňu môže manžel uplatniť ten rozdiel (výpočet zvládam) - odpočitateľná položka na manželku?
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno, tvoj zamestnanec si môže uplatniť rozdiel ... vidím, že výpočet zvládaš
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

monika-s
Čítala som predchádzajúce diskusie na túto tému a už som z toho jeleň.

Zamestnanec mi priniesol od manželky potvrdenia o príjme:

1-10 mesiac 60000, 11 a 12 mesiac 20000. Teda manželka mala po celý rok príjem zo závislej činnosti (nebola evidovaná na úrade práce ani nič podobné).

Platí aj v tomto prípade že si na ňu môže manžel uplatniť ten rozdiel (výpočet zvládam) - odpočitateľná položka na manželku?
Pokial dobre pocitam nuly, tak manzelka zarabala 60 tis. a 20 tis. Tak co si chcete odpocitat???

Pokial je len chyba v pocte nul a manzelka zarabala 6 tis. a 2 tis. (BTW, kde preboha daju plat 2 tis. Sk) tak sa tieto prijmy scitaju a urobi sa rozdiel

a teraz ma napadla dalsia moznost - tych 60.tis bolo za 10 mes. a 20.tis za 2 mesiace, t.j. rocny prijem bol 80 tis. Sk, takze do danehoveho priznania sa napise rozdiel 80 832 - 80 000, t.j. 832 Sk ako odpocitatelna polozka. Predpokladam, ze ten prijem je hruby pred vsetky zrazkami a odvodmi
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

Monika dovolím si poznamenať, že musích počítať s hrub. príjmom
0 0
monika-s monika-s

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

ďakujem za perfektné odpovede. samozrejme že počítam s hrubým príjmom a výpočet zvládam vďaka školeniu ). Len ma zmiatlo, že celý rok pracovala a tak málo zarobila.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
60 000/10 = 6 000 mesačne - hm, ale minimálna mzda od 1.1.2004 bola 6080
01-09/2004 = 9*6 080 = 54 720 Sk
10/2004 = 1*6 500 = 6 500 Sk
01-10/2004 = 54 720 + 6 500 = 61 220 Sk ... je mi záhadou suma 60 000 Sk
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

vladan
60 000/10 = 6 000 mesačne - hm, ale minimálna mzda od 1.1.2004 bola 6080
01-09/2004 = 9*6 080 = 54 720 Sk
10/2004 = 1*6 500 = 6 500 Sk
01-10/2004 = 54 720 + 6 500 = 61 220 Sk ... je mi záhadou suma 60 000 Sk
Možno pracovala na skrátený pracovný úväzok :p
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ZuzanaA
Možno pracovala na skrátený pracovný úväzok :p
... myslela som aj na túto možnosť ... ale keď monika napísala, že tetuška pracovala celý rok (nebola evidovaná, ani nič podobné), tak som si myslela, že toto NIČ PODOBNÉ nebude skrátený pracovný úväzok
Naposledy upravil vladan : 28.01.05 at 10:45
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

vladan
60 000/10 = 6 000 mesačne - hm, ale minimálna mzda od 1.1.2004 bola 6080
01-09/2004 = 9*6 080 = 54 720 Sk
10/2004 = 1*6 500 = 6 500 Sk
01-10/2004 = 54 720 + 6 500 = 61 220 Sk ... je mi záhadou suma 60 000 Sk

Ahoj Vlada, ale ved ona mohla mat ukolovu mzdu, a v tom pripade je moze vyjst aj menej, napr.
45 Sk/NH * 125 NH = 5625 Sk = hr. mzda a pritom je dodrzana hranica minimalnej mzdy na odpracovanu hodinu , 20 dni * 35 Sk * 8 = 5600 Sk na mesiac. Mozno nemam pravdu, len ma to napadlo. Ked mas iny nazor napis. Inac ako noha?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

A možno nám to Monika-s iba zaokrúhlila....
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
gabika, teraz nemám priestor na rozoberanie x prípadov, prečo tá manželka môže mať taký príjem ako má ... moniku len zmiatlo prečo len tak málo zarobila ... a mne to nedalo

... ináč noha bude v ortéze ešte ďalší týždeň, mám v kolene 20 mililitrov vody, musí sa to "vstrebať", či čo
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Skuročne sa počíta hrubý príjem manželky, teda v potvrdení o zdanit.mzde úhrn príjmov v r.01? A čo poistné, ktoré z toho zaplatila? Mám tomu rozumieť, že napr. prinesie potvrdenie HM=80000, potom to beriem ako 80000-80832, teda odpočet na manželku v daň.priznaní manžela bude vo výške 832 Sk? Prečo sa to vlastne nepočíta z čiastkového základu dane, ako ako u manžela? Ďakujem.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Pozor! Do vlastneho príjmu manželky na účely odpočítateľnej položky na manželku (par. 11 ods.1b zákona o dani z príjmov) sa nezapočítava len hrubý príjem manželky, ale aj nemocenské dávky a náhradu príjmu pri DNP.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

A nezamestnanecké?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Pre účely odpočítateľnej položky na manželku, podľa par.11 ods.1b zákona o dani z príjmu, sa do vlastného príjmu manželky nezahŕňa
- zvyšenie dôchodku pre bezvládnosť
- štipendium poskyt. študujúcim sústavne sa pripr. na budúce povolanie
- štátne sociálne dávky
Všetky ostatné príjmy sa do príjmu manželky započítavajú (napr. starobný dôchodok,
dávka v nezamestnanosti, nemocenské dávky)

Medzi štátne sociálne dávky patrí
- rodičovský príspevok
- prídavok na dieťa
- zaopatrovací príspevok
- príspevok pri narodení dieťaťa
- príspevok rodičom, kt. sa súčasne narodili 3 alebo viac detí
- príspevok na pohreb
- jednorázový príspevok na úhradu potrieb dieťaťa
- opakovaný príspevok na úhradu potrieb dieťaťa
- odmena pestúna
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

1. To znamená, že keď zamestnancova manželka poberala po celý rok 2004 rodičovský príspevok, môže si na ňu uplatniť celých 80.832, tak ako aj na seba? Na základe akých dokladov mu môžem uvedené uplatniť?

2. Náš zamestnanec si v priebehu roka vybavil živnosť, naďalej zostal našim zamestnancom. Dnes mi poslal Žiadosť o ročné zúčtovanie... Môžem mu ho urobiť, alebo si musí podať sám daňové priznanie?
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

silvia
1. To znamená, že keď zamestnancova manželka poberala po celý rok 2004 rodičovský príspevok, môže si na ňu uplatniť celých 80.832, tak ako aj na seba? Na základe akých dokladov mu môžem uvedené uplatniť?

2. Náš zamestnanec si v priebehu roka vybavil živnosť, naďalej zostal našim zamestnancom. Dnes mi poslal Žiadosť o ročné zúčtovanie... Môžem mu ho urobiť, alebo si musí podať sám daňové priznanie?
1. asi by bolo potrebne nejake potvrdenie, ze cely rok poberala rodicovsky prispevok.

2. ja by som mu rocne zuctovanie nerobila, len by som mu dala potrdenie o prijme, nech si to da do danoveho proznania a poda ho sam. Tak ci tak musi podat DP.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ak má živnosť, tak musí podať DP a zohladniť v ňom všetky svoje príjmy.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
matafe
Pre účely odpočítateľnej položky na manželku, podľa par.11 ods.1b zákona o dani z príjmu, sa do vlastného príjmu manželky nezahŕňa
- zvyšenie dôchodku pre bezvládnosť
- štipendium poskyt. študujúcim sústavne sa pripr. na budúce povolanie
- štátne sociálne dávky
Všetky ostatné príjmy sa do príjmu manželky započítavajú (napr. starobný dôchodok,
dávka v nezamestnanosti, nemocenské dávky)

Medzi štátne sociálne dávky patrí
- rodičovský príspevok
- prídavok na dieťa
- zaopatrovací príspevok
- príspevok pri narodení dieťaťa
- príspevok rodičom, kt. sa súčasne narodili 3 alebo viac detí
- príspevok na pohreb
- jednorázový príspevok na úhradu potrieb dieťaťa
- opakovaný príspevok na úhradu potrieb dieťaťa
- odmena pestúna
Ešte by som zaradil:
-príspevok na bývanie
-sociálna dávka

Mno a ešte mohla byť často chorá, preto mala nižší príjem.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Čo s manželkou, ktorá bola 1-3/2004 evidovaná na Úrade práce, poberala podporu a 4-12/2004 sa celodenne stará o dieťa do veku 6 rokov. Momentálne je evidovaná vo svojej zdravotnej poisťovni a na Soc.poisťovni a nemá žiaden príjem. Má doklad od SP, že jej bola vyplatená podpora, ale aký ďalší doklad má doložiť pre manžela k zúčtovaniu o tom, že nemá žiaden príjem a nie je nikde zamestnaná, aby si ju mohol odrátať? Čestné prehlásenie????
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Tak v prvom rade: podporovala skutočne podporu alebo sociálnu dávku? Ľudia si totiž tieto dva pojmy často mylia. Ak sociálnu dávku, tá sa do príjmu nezahŕňa, ak podporu v nezamestnanosti, tá áno. A z čoho žila od augusta?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať