Zavrieť

Porady

Podvojne uctovnictvo pod Linuxom

Ahojte
Potrebovala by som pre zacinajucu firmu software na podvojne uctovnictvo, ktory by fungoval pod Linuxom. Mozete mi prosim niektory, s ktorym uz mate dobre skusenosti odporucit? Na www.aurus.sk som sa pozerala, aj som prosila o zaslanie cenovej ponuky, ale bohuzial ziadna odozva. Dakujem vopred vsetkym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    cazu3 Pozri príspevok
    Ahojte
    Potrebovala by som pre zacinajucu firmu software na podvojne uctovnictvo, ktory by fungoval pod Linuxom. Mozete mi prosim niektory, s ktorym uz mate dobre skusenosti odporucit? Na www.aurus.sk som sa pozerala, aj som prosila o zaslanie cenovej ponuky, ale bohuzial ziadna odozva. Dakujem vopred vsetkym.
    bude len server linux alebo aj pracovne stanice?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    katty22 Pozri príspevok
    s Aurusom mám viacročné skúsenosti, neodporúčam !!!
    V sobotu som ja, človek ktorý už dva roky nerobil nič s DPH, behom 5 minút vo svojej firme pripravil a skontroloval výkaz DPH za 1.štvrťrok - absolútne bez problémov a v plnom komforte.

    Spoločnosť RELIA používa SW AURUS Ekopacket pod Linuxom.

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    cazu3 Pozri príspevok
    Ahoj UCET, na zaciatok to bude jedna pracovna stanica.
    Tak bohuzial potom ti neviem moc poradit viem o SW ktory vie pracovat tak ze server moze byt Linux ale pracovne stanice len Windows. Tak sorry

    cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

    cazu3
    Rada by som mala vedela, ci niekto pozna aj nejaky iny software ako ABRA alebo AURUS a je s nim spokojny.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Poznať poznám (programujem v jednom takom modul Mzdy). Ale pre malé firmy je ten softvér asi príliš drahý.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Vanek ponúka svoj produkt aj pod Linux. Je to na stránke www.vsoft.sk
    Ja pracujem s jeho programom pre podvojne účtovníctvo už niekoľko rokov síce vo Windowse ale je to dobrý program. Pravidelne aktualizuje podľa potreby pri legislatívnych zmenách. Môžem odporúčať !

    Ivan_V je offline (nepripojený) Ivan_V

    Ivan_V
    Program pre Linux :
    WinStrom 10: Účetnictví i pro Linux je to na abclinuxu.cz .
    Mna tu nepustí systém pridať link na článok
    Lze používat i v síťové verzi

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Ja teda tiež používam program AURUS (nemám ho však pod linuxom, ale windowsom). Som s ním maximálne spokojná. Sme poľnohospodársky podnik, takže nám plne vyhovuje. Od 1/2009 som začala účtovať jednu klasickú sro a tiež som si zobrala aurus. Je skladateľný, teda vyberiem si z neho to, čo budem potrebovať. Je drahší ako klasické účtovné programy, ale obsahuje moduly, ktoré bežné softwéry nemajú (zvieratá, expedícia, nedokončená výroba...) Ale tiež uvažujem nad linuxom, lebo v prostredí windows aurus pracuje pomalšie. To je asi jediná výtka (mimo ceny). Servis výborný - ten nám ale nerobí priamo aurus, ale partnerská firma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.