Zavrieť

Porady

Miestna príslušnosť k SP, DÚ, ZP

A mozem sa aj ja opytat? Ked je v prac. zmluve uvedene miesto vykonu prace prevadzka spoločnosti,ta je uplne v inom kraji ako sidlo, kam spadame pod Soc. poisťovňu, zdrav. poisťovňu. Myslim si, že spadame tam,kde je sidlo. Myslim spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    zienka Pozri príspevok
    A mozem sa aj ja opytat? Ked je v prac. zmluve uvedene miesto vykonu prace prevadzka spoločnosti,ta je uplne v inom kraji ako sidlo, kam spadame pod Soc. poisťovňu, zdrav. poisťovňu. Myslim si, že spadame tam,kde je sidlo. Myslim spravne?
    My máme tento istý problém a spadáme pod soc. poisťovňu, tam kde máme sídlo.

    zienka je offline (nepripojený) zienka

    zienka
    takže spadáme pod sídlo, myslela som si, len som si nebola istá. ďakujem za pomoc. pekny dnik

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    zienka Pozri príspevok
    takže spadáme pod sídlo, myslela som si, len som si nebola istá. ďakujem za pomoc. pekny dnik
    ..ale netuším, či to tak musí byť

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    ...predpokladám, že sú myslené tlačivá - DÚ, SP a podobne, áno všade uvádzame sídlo spoločnosti.

    kamca61 je offline (nepripojený) kamca61

    kamca61
    Prosím o radu, kam mám poslať príhlášku nového zamestnanca ak:
    Podnikateľ má jednu prevádzku v mieste trvalého bydliska v okrese
    SI, v tejto prevádzke má zamestnancov, za ktorých odvádza SP
    do príslušnej pobočky SP, teraz otvoril novú prevádzku v inom okrese
    a tiež bude zamestnávať ľudí ktorí majú trvalý pobyt v mieste tejto
    druhej prevádzky.Aké povinnosti vyplývajú z príhlásenia nových zamest-
    nancov - je treba sa registrovať v okresnej pobočke soc.poisťovne
    druhého okresu ako zamestnávateľ a prihlásiť tu zamestnancov, alebo
    má prihlásiť zamestnancov v pobočke podľa miesta trvalého bydliska
    podnikateľa. A tiež z hľadiska dane z príjmu, na ktorý daňový úrad od-
    vádzať daň? Ďakujem za odpoveď.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Prihlasuje zamestnancov v SP kde už má prihlásených zamestnancov.

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    Prosim Vas o radu. Teraz mi prisiel vyhrazny list od mojho zamestnanca ktory je na pn ze ak mu do 3.5. nedorucim na socialku jeho vymeriavaci zaklad ze ma uda na narodnom inspektorate prace. Tento vymeriavaci zaklad som na socialku poslala uz v pondelok a on mi tvrdi ze to tam nemaju. este sa bojim ci som to poslala na dobru socialku. Sidlime v Bratislave a on ma trvaly pobyt v Martine tak na ktoru socialku kde je zamestnavatel alebo zamestnanec? Ja si myslim, ze tam kde je zamestnavatel....prosim o rychlu pomoc. dakujem

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    stratena Pozri príspevok
    Prosim Vas o radu. Teraz mi prisiel vyhrazny list od mojho zamestnanca ktory je na pn ze ak mu do 3.5. nedorucim na socialku jeho vymeriavaci zaklad ze ma uda na narodnom inspektorate prace. Tento vymeriavaci zaklad som na socialku poslala uz v pondelok a on mi tvrdi ze to tam nemaju. este sa bojim ci som to poslala na dobru socialku. Sidlime v Bratislave a on ma trvaly pobyt v Martine tak na ktoru socialku kde je zamestnavatel alebo zamestnanec? Ja si myslim, ze tam kde je zamestnavatel....prosim o rychlu pomoc. dakujem
    Dôležité je sídlo firmy. Do príslušnej poisťovne je prihlásený zamestnávateľ a aj tam odvádza odvody, takže aj PN a potvrdenia o príjme na nemocenské posielate do SP v mieste sídla firmy

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    V bratislave a aj tam som to poslala...takze by som nemala mat strach...je mi hrozne...ten zamestnanec sa hodil na dva mesiace na pn a teraz mi chce este robit problemy...kazdy tyzden si tu pnku predlzuje...a teraz sa mi ide vyhrazat sudom..inspektoratom prace...ja ho chcem vidiet ako mi pride odovzdat ukoncenie pracovneho pomeru...alebo bude cely zivot na pn...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.