Zavrieť

Porady

Ako na ziakov v skolskej jedalni

Ahojte poradaci, hoci sledujem poradu uz dlhsie, som tu nova, prestudovala som si prispevky ohladom skolskej jedalne , kedze premna je to viac menej nova praca a iba sa ucim , su to vsetko cenne prispevky. Rada by som pocut vase skusenosti na moj - mozno pre vas uplne maly a smiesny - problem. Sme SJ v neziskovej organizacii - skola a neviem najst vhodny sposob organizacie vydaja jedal. Problem je totiz v tom, ze ziaci dostavaju na obedy stravne listky, ktore pri vydaji jedla odovzdaju kucharke pri okienku. Problem je ze mnozstvo deti si tieto listky zabudne, ja takto musim kazdy obed stat pri okienku a kontrolovat ci teda dany ziak skutocne len zabudol listok a pritom je riadne nahlaseny a ma zaplatene obedy alebo sa chce doslova zadarmo najest. Ked som ziadala nadriadeneho aby sme pristupili k tomu ze kto nebude mat listok nedostane obed, zamietol to a ja to aj trochu chapem, viem si predstavit reakcie rodicov, ktori obedy zaplatili a dieta ostalo hladne. Ako to prosim riesite vy? Ide o to, ze som pre tento problem neustale tercom vycitiek nasich kucharok, ktore tiez maju pravdu a ziadaju aby som sa postavila ku dveram a tie deti ktore nemaju listok ani nevpustila do jedalne, mnohe to totiz riesia tak, ze kedze listok nemaju na druhy obed nejdu, nie su prihlasene ale bez problemov si daju dva taniere polievky a z tej sa najedia. Verim ze sa najde kto mi poradi, aj ked nejde vyslovene o uctovny problem. Dakujem a prajem vsetkym pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veduca SJ je offline (nepripojený) veduca SJ

    veduca SJ
    Verim ze sa najde niekto kto mi s tym poradi, mozno ti ktori sa viac venuju manazerstvu by dokazalo najst nejaky vhodny system?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    veduca SJ Pozri príspevok
    Verim ze sa najde niekto kto mi s tym poradi, mozno ti ktori sa viac venuju manazerstvu by dokazalo najst nejaky vhodny system?
    Neviem, koľko je tých žiakov, čo si zabudnú lístok, ale ak ich nie je veľa, tak by sa to dalo riešiť tak, ako je to u syna v škole. Tam keď si zabudnú lístok, tak si ho zapíšu s tým, že na druhý deň prinesie ten zabudnutý lístok. Ak ho aj neprinesie, nahlásia to vedúcej, aby sa nestalo, že ten obed si v ten deň odhlásil a najedol sa zadarmo. Ak sa neodhlási a neprinesie ani dodatočne lístok, len ho pri kúpe lístkov ústne pokarhá, aby si nezabúdal lístky. Veď v podstate ten obed mal zaplatený, len lístok stratil, takže jedáleň netratí nič.

    Takže jedine evidovať zábudlivcov (lístok neodhlási, len ho zabudne alebo stratí) a kontrolovať, aby to neboli podvodníci (odhlási lístok a zoberie si obed).

    miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

    miroslav2
    Žiak príde k okienku bez lístka, kuchárka ho pošle za vedúcou ŠJ a ona mu
    vydá náhradný lístok a smozrejme si ho zapíše a tak si vyberie obed.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    miroslav2 Pozri príspevok
    Žiak príde k okienku bez lístka, kuchárka ho pošle za vedúcou ŠJ a ona mu
    vydá náhradný lístok a smozrejme si ho zapíše a tak si vyberie obed.
    Aj toto je dobré riešenie. A buď prinesie pôvodný lístok, alebo sa mu obed v nasledujúcom mesiaci zaráta navyše. Lebo môžu byť aj takí špekulanti, že dostane náhradný lístok a pôvodný dá kamarátovi, ktorý lístky vôbec nemá. Takže dostanú za cenu jedného obeda obed dvaja.

    Ako na ziakov v skolskej jedalni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.