Zavrieť

Porady

Svadobná agentúra

Zdravim všetkých.
Chcela by som sa spytat ci je tu niekto kto zalozil svadobnu agenturu, alebo v nejakej pracuje...? Zaujimam sa o organizovanie svadieb. Chcela by som vediet ake su zaciatocne naklady, co treba nevyhnutne kupit (prenajat) na zaciatok. Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Nechcem odhovarat - organizovanie svadieb u nas este nieje tak pozadovane - ked uz tak robit kopletny event managment - t.j. vsetko od konferencii cez oslavy az po svadby.

    Na zaciatok si gastro-inventar dokazes prenajat, no to su pre teba naklady navyse a tym sa budes ak nie rovnat tak prevysovat ceny zabehnutich znamich agentur (pravdepodobne). Potom musis vediet ci budete varit vy alebo restauracie ktore zabezpecite, vytypovat vhodne priestory, atd...
    Je toho dost a je to aj dost narocne ale z vlastnej skusenosti - najtazsie je mat klientov (ale to je asi v kazdom podnikani ;-)))

    Taktiez treba vediet ci chces posobyt lokalne alebo celoslov. a podla toho cielit reklamu... (aj ta musi byt cielena spravne)

    Adri83 je offline (nepripojený) Adri83

    Adri83
    Ahoj Biaaa. Dakujem za rychlu odpoved. Ty mas svadobnu agenturu alebo v nejakej pôsobis??? Z tvojich slov som vycitila, že ma skôr od toho odhovaras. Vsade v zahranici (Madarsko, USA...) preziva toto odvetvie svoj "boom" a myslela som si, že aj u nas by to mohlo fungovat. Skumala som niektore agentury (hlavne madarske) a tie funguju na principe, že pracuju "zadarmo" - cize od klienta nepytaju zvlast peniaze za svoje sluzby ale dostavaju provizie (od restauracii, fotografov, pozicovni siat atd.) za zabezpecenych klientov. Rozhodne by som chcela pôsobit lokalne - konkretne na juznom Slovensku. Ako som videla v Bratislave je dost svadobnych agentur. Varit by som rozhodne nechcela, rozmyslala som iba nad spolupracou s restauraciami.
    .... mne by sa strasne pacilo robit nieco taketo, lenze teraz koncim skolu, takze prax=0! Rozmyslam, že by som isla najprv robit do nejakej takejto agentury, otazka je, ci ma niekto zoberie.

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Ahoj. S kamosom robime v reklame - popri mame event managment - odhovarat ta urcite nechcem. Co sa tyka provizneho riesenia, paci sa mi, je vsak otazne, kolko ludi dokazes takto podchytit (na nejaku zmluvu) a ci to pokryje tvoje naklady na fungovanie. My sme doteraz riesili 3 akcie - v podstate prax mal len kolega ktory robil eventy pred tym nez sme zacali pre jedneho podnikatela. Ja som sa zaucal - ale akcie dopadli v poho a klienti boli spokojní. Je to naozaj zaujímavá robota a tiez sa mi paci. Momentalne sa nam vsak uz nikto asi 2 mesiace s takouto poziadavkou neozval a kedze to nieje nasa priorita a casovo by sme to momentalne nezvladli, nerobime si momentalne reklamu tymto smerom ani mi.
    Co sa tyka praxe, je pravda ze niektori klienti vyslovene ziadaju prezentaciu o zrealizovaních eventoch - ale urcite aspon trochu pomoze nastudovat teoriu - taktiez odporucam sledovat konkurenciu (co uz nepriamo ako vidim robis).
    Je to naozaj zaujimava myslienka a myslim ze dobrym biznis planom a cielenou strategiou sa da premenit na uspesny biznis.
    Takze sa urcite nenechaj odhovorit a dufaj v ten "boom" - ktory mozno prave nastava ;-)))

    Adri83 je offline (nepripojený) Adri83

    Adri83
    ....no dobre, tak sa nenecham odhovorit a budem dufat, ze ten "boom" nastane. myslim, že najtazsie bude ziskat klientov, hlavne tak, ze som este svadbu neorganizovala, a ze som nemala ani VLASTNU ale nevadi, vsetko ma svoj cas.
    aky event ste organizovali? a co vsetko trebalo v suvislosti s tym vybavit? este by ma zaujimalo, ze akou reklamou sa zaoberate? robite aj internetove stranky?

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    vsetko ma svoj cas

    Robili sme pre ludi, ktory robili nejake vzdelavacie eventy pre EU.
    My sme robili full servis t.j. uplne vsetko - zvuk, produkcia, catering - len nejake studene jedla+napoje, priestory, promo, atd...
    V podstate to bolo asi o tom ze vsetko musis zohnat a nachystat a program si spravili sami - potom pri tom jedle - to sa muselo odkryt chvylku pred prestavkou co asi chapes a dokonca mali self servis to znamena ze sme im nezabezpecovali ani casnikov na obsluhu. Bolo to zaujimave a fakt dobra robota - vstavas sice rano o 5 a ficis do noci ale stalo za to.
    Co sa tyka tvojej otazky, robime aj webky ale v dnesnej dobe ti je webka nanic, ked o nej nikto nevie takze potrebujes cieleny internetovy marketing (takze aj to) pripadne iny sposob ako dostat do povedomia stranku. Napis mi sukr. spravu s kontaktom nejak sa ti ozvem - mozno sa chystame dat dokopy nejaky event v lete (hudobny)... poriesime to ak by ta to zaujimalo
    Naposledy upravil biaaa : 19.04.07 at 11:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.