Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o. - ohlasenie zivnosti

Prosim Vas, pri zakladani s.r.o. je potrebne najprv zalozit zivnost. Prosim Vas, ako je to momentalne so zakladanim zivnosti, jedno ohlasenie zivnosti moze obsahovat iba jeden predmet podnikania?
Tieto tlaciva su este aktualne?
http://www.civil.gov.sk/p09/p09-02-01.shtm
Zivnost bude na koho pisana ked s.r.o. zakladaju dvaja konatelia?
Dakujem za hocijaku radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Prosim Vas, nevie nikto poradit ci je potrebene na kazdy predmet podnikania vypisat nove ohlasenie?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    fizzy Pozri príspevok
    Prosim Vas, pri zakladani s.r.o. je potrebne najprv zalozit zivnost. Prosim Vas, ako je to momentalne so zakladanim zivnosti, jedno ohlasenie zivnosti moze obsahovat iba jeden predmet podnikania?
    Tieto tlaciva su este aktualne?
    http://www.civil.gov.sk/p09/p09-02-01.shtm
    Zivnost bude na koho pisana ked s.r.o. zakladaju dvaja konatelia?
    Dakujem za hocijaku radu
    Podľa súčasne platného zákona o živnostenskom podnikaní, môže živnostenské oprávnenie obsahovať viaceré čiinost:
    § 47 zákona
    8/ Živnostenský list môže obsahovať viac ohlasovacích živností.

    Živnosť bude písaná na právnický subjekt s.r.o.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Dakujem,
    prosim Vas, pri ohlasovani zivnosti pre PO mozem pouzit tento formular?

    http://www.civil.gov.sk/documents/P09-02-01-t01.doc

    ak nie, prosim Vas nevie niekto kde na nete by som ho nasiel?
    Dakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    fizzy Pozri príspevok
    Dakujem,
    prosim Vas, pri ohlasovani zivnosti pre PO mozem pouzit tento formular?

    http://www.civil.gov.sk/documents/P09-02-01-t01.doc

    ak nie, prosim Vas nevie niekto kde na nete by som ho nasiel?
    Dakujem.
    Myslím, že je dobrý. Over si tu..
    http://www.civil.gov.sk/p09/p09-02.shtm

    Aj to asi odtiaľ máš

    beusska je offline (nepripojený) beusska

    beusska
    Ahoj som tu nova..
    rada by som sa zapojila a chcela poprosit ci by mi niekto vedel poradit, kde mam v prvom rade zacat ked chcem zalozit s.r.o. a co vsetko je treba. Uz som nieco pochytila a pomohli aj tieto prispevky ktore su uzitocne.
    vopred dakujem za informacie a radu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    beusska Pozri príspevok
    Ahoj som tu nova..
    rada by som sa zapojila a chcela poprosit ci by mi niekto vedel poradit, kde mam v prvom rade zacat ked chcem zalozit s.r.o. a co vsetko je treba. Uz som nieco pochytila a pomohli aj tieto prispevky ktore su uzitocne.
    vopred dakujem za informacie a radu.
    Zakladal som s.r.o. v 01/07. Najprv som u notárky dal spísať zakladateľsku listinu (jednoosobovka) až potom som požiadal o živnostenský list. Samozrejme bolo potrebné vybaviť výpis z registra trestov. Predložiť nájomnú zmluvu na priestory kde chcem mať sídlo, ak nie som majiteľom. Po tom ako som mal ŽL som podal žiadosť na OR na zápis.

    beusska je offline (nepripojený) beusska

    beusska
    Dakujem velmi pekne pan Smith.Pomohlo mi to.Rada by som sa este opytala lebo som tu citala taky prispevok..Chcela by som sa opytat, ci tych 200.000 naozaj fyzicky mat nemusim? Ci staci len prehlasenie spravcu vkladu ze som ich vlozila do pokladne.Nastane potom problem?A keby som aj vlozila tie peniaze, musi to byt 200.000, ked zalozim s.r.o. ako /jednoosoba/ nemoze to byt ku prikladu 100.000? Dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    beusska Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne pan Smith.Pomohlo mi to.Rada by som sa este opytala lebo som tu citala taky prispevok..Chcela by som sa opytat, ci tych 200.000 naozaj fyzicky mat nemusim? Ci staci len prehlasenie spravcu vkladu ze som ich vlozila do pokladne.Nastane potom problem?A keby som aj vlozila tie peniaze, musi to byt 200.000, ked zalozim s.r.o. ako /jednoosoba/ nemoze to byt ku prikladu 100.000? Dakujem.
    Pri jednoosobovke zákon udáva povinnosť splatiť ZI v plnej výške. Ja som tiež mal iba prehlásenie, že som vložil do pokladne.

    Nie som pán Smith. Iba Smith. Sme tu jedna rodinka, ktorá si navzájom radí.

    beusska je offline (nepripojený) beusska

    beusska
    v poriadku dakujem ti Smith.. a nenastane potom daky neporiadok v uctovnictve? A mozem sa ta opytat nahodou co sa tyka auta, poistky by si mi vedel poradit..Dakujem..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    beusska Pozri príspevok
    v poriadku dakujem ti Smith.. a nenastane potom daky neporiadok v uctovnictve? A mozem sa ta opytat nahodou co sa tyka auta, poistky by si mi vedel poradit..Dakujem..
    "Neporiadok" tam bude, ak tých 200 tisíc budeš mať iba na vyhlásení, lebo účtovať o nich budeš musieť.

    Čo konkrétne potrebuješ ohľadne poistiek áut?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.