Zavrieť

Porady

Zahraničné stravné a vreckové

Kto mi poradí aká sumu vreckového sa môže dať pri zahraničnej pracovnej ceste,ktorá trvá 5-12 hodín.Príklad:Zahr.prac.cesta do Čiech 5-12 hodín,čiže stravné je 300 CZK /50 percent z 600,- CZK/ a chceme dať vreckové 40 percent.Neviem či môžem dať tých 40 percent z 300,- alebo zo 600,-CZK.
Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    OlgaM Pozri príspevok
    Kto mi poradí aká sumu vreckového sa môže dať pri zahraničnej pracovnej ceste,ktorá trvá 5-12 hodín.Príklad:Zahr.prac.cesta do Čiech 5-12 hodín,čiže stravné je 300 CZK /50 percent z 600,- CZK/ a chceme dať vreckové 40 percent.Neviem či môžem dať tých 40 percent z 300,- alebo zo 600,-CZK.
    Ďakujem!!!
    40% z denného nároku, a ten je 600.-CZK. Vreckové bude teda 240 CZK.n Opravím chybu. Podľa zákona o CN to bude 40% z 300.-CZK.
    Naposledy upravil Tweety : 18.04.07 at 11:28

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tweety Pozri príspevok
    40% z denného nároku, a ten je 600.-CZK. Vreckové bude teda 240 CZK.
    Myslím, že to tak nie je. Výška vreckového je závislá od upravenej výške stravného. Hovorí o tom § 14 ZoCN:

    "§ 14 - Vreckové

    Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste popri náhrade preukázaných potrebných vedľajších výdavkov [§ 4 ods. 1 písm. d)] vreckové v cudzej mene vo výške od 5 % do 40 % stravného ustanoveného podľa § 13 ods. 4 a 5."

    A § 13 ods. 4 a 5 hovorí o úprave stravného v závislosti od času stráveného v zahraničí:

    "(4) Ak zahraničná pracovná cesta mimo územia Slovenskej republiky trvá v kalendárnom dni

    a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného,
    b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného,
    c) nad 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.

    (5) Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie."


    Čiže vreckové je tiež závislé od času stráveného v zahraničí tak ako stravné. Nie je v plnej výške z denného základu.

    Na druhej strane, pokiaľ sa stravné kráti kvôli zabezpečenej čiastočnej alebo úplnej strave, vreckové sa takto nekráti, lebo o tom pojednáva až ods. 7.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ja pri výpočte dávam percetá vreckového z vypočítaného stravného .
    Čiže 40% z 300Kč.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    OlgaM Pozri príspevok
    Tak teraz neviem kto má pravdu Twenty alebo chobot
    Chobot má pravdu pravdúcu, už som opravila svoj príspevok. Prepáč.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Dobrý deň,
    prosím Vás ak má zamestnanec nárok na stravné pri ZPC v eurách a dohodli sme sa, že mu to vyplatíme v SK aký kurz mám použiť?
    PC bola 11.12.2007 použijem kurz aký vyhlásila NBS?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MartinkoK Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás ak má zamestnanec nárok na stravné pri ZPC v eurách a dohodli sme sa, že mu to vyplatíme v SK aký kurz mám použiť?
    PC bola 11.12.2007 použijem kurz aký vyhlásila NBS?
    Použiješ kurz NBS z dňa, kedy PC vyúčtuješ cez pokladňu.

    Zahraničné stravné a vreckové

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.