Zavrieť

Porady

Tepelné čerpadlo

Mám záujem o realizáciu vykurovacieho systému RD tepelným čerpadlom. Má už niekto fungujúce vykurovanie klasického RD / nie nízkoenergetického alebo pasívneho/ tepelným čerpadlom? Chcela by som vedieť aké sú Vaše praktické skúsenosti. Viem, že počiatočné náklady sú vysoké, aké boli Vaše náklady po prvej vykurovacej sezóne, kúrenie aj ohrev TUV. Zaujímam sa o systémy zem - voda /spôsob zemných kolektorov/ alebo vzduch - voda.
Prípadne, či niekto z Vás žiadal o príspevok alebo dotáciu z enviro fondu.

Ďakujem
Usporiadat
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Mohol by niekto prihodiť reálne čísla koľko KW na časovú jednotku dokáže TČ dodať a koľko energie potrebuje dodať, samozrejme za normálnych podmienok, keď funguje elektrika. Spálenú energiu pri vývoji a výrobe nezarátavame, to je v cene.
Naposledy upravil bettylou : 22.12.17 at 04:10
0 0
Helena Banova Helena Banova

Helena Banova je offline (nepripojený) Helena Banova

Tak ono záleží tiež na náročnosti, na veľkosti domu a poradenstvo je tiež dôležitou súčasťou procesu kúpenie tepelného čerpadla. Navyše je tu možnosť dotácie. Ich web má všetko popísané.
0 0
Marek1986.1 Marek1986.1

Marek1986.1 je offline (nepripojený) Marek1986.1

Dobry Andrea, ja som sa tiez obzeral po dotacii z fondu.. cital som si nieco na http://zelenadomacnostiam.sk/sk/domacnosti/, ale nejako som sa nevedel dopatrat, ci je to mozne aj do domu, kde mam zriadenu aj kancelariu s piatimi ludmi a teda je to aj miesto podnikania. Cital som, ze su aj firmy ktore riesia tieto dotacie za vas a snad by pripadne vedeli zistit, ci to mozeme vyuzit.. Vy ste si to riesila sama, ci cez niekoho?

..Nasiel som aj clanok o dotaciach ale nebol som poteseny, ze asi uz nie je mozne zaziadat... sksual som pisat aj kvoli viac informaciam ale ze to treba uz niekomu ohladom registracie.. jedine v Blave som si nasiel https://www.eco3energy.sk/tepelne-cerpadla/ ,kde to riesia, ale ze tiez nevedeli ci to prejde na dom s kanclom.. na Slovensku sa neda nicomu cudovat
Naposledy upravil Marek1986.1 : 20.08.18 at 12:14
0 0
pietro369 pietro369

pietro369 je offline (nepripojený) pietro369

Zacal by som asi takto ,momentalne mam tc daikin althema 8kw kurenie chladenie plus ohrev vody v 300l zasobniku, dom je 13,5*10,2.je to klasicky bungalov , rovna strecha tri izby plus kuchyna z obyvackou .Rocne naklady komplet na cely dom , ktory je plne elektrifikovany je 650 euro , tak presne neviem kolko mi zerie tc , klasicka domacnost telka nonstop , chladnicka , pracka , susicka , kavovar , umyvacka riadu , indukcna varna doska ..So s potrebou som docela spokojny v zime mam v obyvacke na teplomery 1,5 vyska od zeme hodnotuod 23,5do 24,2 stupnov cize teplucko , v lete mam oproti vonkajsku okolo desat stupnov menej , takze dobry spanok , voda na sprchovanie kedykolvek vzdy tepla .nejake tie cisla na elektromery ked som zacinal mal som asi 3300 kw po roku pri vyuctovani mysli m 7500 , podotykam ze vykurujem okolo 100 stvorcov , tehla heluz plus 10 cm polystyren plastove trojsklo.So spotrebou som zatial spokojny a teraz prejdem k druhemu domu kde som byval....Dom tiez plne elektrifikovany kurenie teplovodne kotlom raja 1-9kw.Kazdu sezonu som mal na elektromery vyse 10000kw tak isto na cely dom , teplota nastavena na 23,5stupna ,obytna plocha domu bola 68stvorcovych metrov , tehla heluz 40 plus 12cm nobasil drevenne eurookna na streche 40cm vata ...celkove porovnanie spravim neskor pretoze prve styri mesiace v novom dome som len temperoval , ale podla tychto riadkov si asi kazdy dokaze spravit vlastny zaver ci sa tep.cerpadlo oplati alebo nie...uz len porovnanie systemov ...raja s elektrokotlom plus montaz 1200euro vykurovanych 68 stvorcov , tc daikin althema 5500 eura s montazou vykurovanych a chladenych 100 stvorcov
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať