Zavrieť

Porady

aku zivnost?

Chcem zalozit s.r.o., mam priestor, peniaze, cloveka s kratkym kurzom, ktory bude so mnou pracovat..ide o rucne tvarovane bonbony. Mam na to aj stroje, ktore je treba...len mam maly problem nakolko je to cinnost, ktora je podobna cukrarstvu neviem ako dalej. Neviem pod ake zivnosti taketo nieco spada, ci je to volna zivnost alebo potrebujem vyucny list a prax....ak ano co s tym? Poradte nechcem zamestnavat zbytocne cloveka, pretoze ho zatial nepotrebujem. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Moc nerozumiem tvojej otázke... Chceš teda založiť živnosť alebo s.r.o.? alebo chceš dokonca zamestnať človeka na živnosť a nevieš či dotyčný si môže založiť živnosť a či má na to odbornú prax, spôsobilosť......?

    alex2 je offline (nepripojený) alex2

    alex2
    Asi som to napisala nezrozumitelne...chcem zalozit s.r.o., cinnostou ma byt rucne tvarovanie,robenie bonbonov, mam maminu, ktorej som tera zaplatila kurz a tieto srandy sme sa naucili. Mam veci potrebne na rozbeh, ale neviem pod aku cinnost taketo nieco zaradit aby som NEMUSELA zamestnavat zakonneho zastupcu s praxou...pretoze ja som v uplne inom obore a to ekonomia...mama tiez. Ide o to aku cinnost si zapisat do or, aby to nebolo obmedzovane tymito nariadeniami...predsa len su to potraviny(len cokolada).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja by som to zaradil do výroby cukroviniek, alebo cukrárenská výroba - ktorá sa zdá byť trošku pritiahnuté za vlasi.

    P.S. Nezabudni na HACCP. (Dúfam, že som správne použil skratku - ide o hygienické predpisy pri potravinách a výrobe potravín).

    alex2 je offline (nepripojený) alex2

    alex2
    No na to som myslela...to je zatial jedine riesenie, ktore ma napadlo, len pri cukrarenskej vyrobe potrebujem prave zakonneho zastupcu alebo seba vyucenu v obore a to nie som...tomu sa chcem nejak vyhnut...a haccp snad nejak zvladnem.dik

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja teda nevidim legalnu moznost ako sa zamestnaniu zakonneho zastupcu vyhnut, ibaze by si tie cukriky vyrabala ako "suveniry". Kdesi som cital, ze v Nemecku pred par rokmi, ked sa odbory s vladou dohadovali na povoleni nedelneho predaja v obchodoch nakoniec vymedzili uzky okruh tovaru, ktory moze byt predavany v nedelu (pohonne hmoty, suveniry) v podstate z dovodu, aby sa nehamoval turisticky trh.

    V prvu nedelu potom otvorili vsetky supermarkety a prelepili vsetok tovar nalepkou "suvenir". Takze asi tak sa da...
    Naposledy upravil misomiso : 18.04.07 at 18:28

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    alex2 Pozri príspevok
    No na to som myslela...to je zatial jedine riesenie, ktore ma napadlo, len pri cukrarenskej vyrobe potrebujem prave zakonneho zastupcu alebo seba vyucenu v obore a to nie som...tomu sa chcem nejak vyhnut...a haccp snad nejak zvladnem.dik
    Ja účtujem pekáreň, kde zodpovedná osoba je konateľ. Nemá vzdelanie pekára, ale Cech pekárov organizuje kurzy podobného druhu, čo im postačovalo na vydanie ŽL. TO školenie bolo certifikované MŠ SR.

    alex2 je offline (nepripojený) alex2

    alex2
    Velmi ste ma potesili s tym,ze existuje aj ina moznost akceptovania vzdelania ako potravinarska skola, to je fakt pozitivne...aj tie suveniry...mozno to vyskusam...idem zistit nieco okolo tych kurzov a ak by ste mali este nejake blizsie info o kurzoch podobneho charakteru, ktore stacia na udelenie zivnosti budem len potesena...dakujem pekny vecer

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Neviem presne odkial si ale tu je napr. link na Cech Pekárov VS.Majú tam aj školenia:

    http://www.cechpekarov-vs.sk/

    Adri83 je offline (nepripojený) Adri83

    Adri83
    ahoj Alex2. Ja som z okolia Dunajskej Stredy. Aj ja som vyucena za ekonomku - uctovnik, auditor, ale akosi ma tato tema nikdy nevedela zaujimat. Pred casom som rozmyslala presne nad tym istym ako ty - vyroba cokoladovych bonbonov , ale nedostala som sa v teme tak daleko ako ty, lebo som mala tiez ten problem, že nie som vyucena v tomto odbore a ani nemam prax, takze by som musela niekoho zamestnat. ale vidim, že sa to nejako predsa da riesit. Mala by som este par otazok, ak sa nenahnevas. Aky stroj bolo potrebne kupit a odkial si ho ziskala? Kolko boli tie zaciatocne naklady na rozbehnutie podnikania? aj cokoladu budes vyrabat sama, suroviny budes odniekial kupovat?.... ak by si nechcela pisat odpoved sem, tu je môj mail: pocz.adriana@gmail.sk. Diky

    Adri83 je offline (nepripojený) Adri83

    Adri83
    ...zabudla som to najdôležitejsie... kde sa da spravit ten kurz, ktory si robila aj tvoja mamina?

    foool je offline (nepripojený) foool

    foool
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ja účtujem pekáreň, kde zodpovedná osoba je konateľ. Nemá vzdelanie pekára, ale Cech pekárov organizuje kurzy podobného druhu, čo im postačovalo na vydanie ŽL. TO školenie bolo certifikované MŠ SR.
    Prosim Ta, a kdey to bolo? Pozeram na stranku cechu, ale je strasne stara.... Tiez si potrebujem doplnit vzdela nie o to pekarenske... nejakou rychlou formou..

    Dik za radu.

    foool

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.