Zavrieť

Porady

dodaci list za pecivo

Ahojte!
Poradte mi prosim. Kazdy den mi vozia pecivo s dodacim listom a na konci mesiaca mi vystavia fakturu. Som povinna odkladat tie dodacie listy aj ked faktura uz je vystavena? A este mi nie je jasne ako mam tu fakturu zauctovat, ked na nej je aj tovar aj material na vyrobky,napr. dovezu mi 30 rozkov, 5 predam a z 25 urobim hotdogy( niekedy mi aj kopu rozkov ostane) .Musim to stale rozpocitat( cize mat o tom jasny prehlad- co ja nemam) a do dennika zauctovat aj ,aj?Ja by som to zauctovala len ako výdavok za tovar.
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

    Fragaria
    Na základe dodacieho listu si pečivo prijmeš na sklad. Na konci mesiaca si dodacie listy odsúhlasíš s faktúrou, ktorú si rozkontuješ a dodacie listy si pripneš k faktúre . Môže sa stať že Ti nemusia fakturovať to čo si Ty prijala .

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    adagergely Pozri príspevok
    Ahojte!
    Poradte mi prosim. Kazdy den mi vozia pecivo s dodacim listom a na konci mesiaca mi vystavia fakturu. Som povinna odkladat tie dodacie listy aj ked faktura uz je vystavena? A este mi nie je jasne ako mam tu fakturu zauctovat, ked na nej je aj tovar aj material na vyrobky,napr. dovezu mi 30 rozkov, 5 predam a z 25 urobim hotdogy( niekedy mi aj kopu rozkov ostane) .Musim to stale rozpocitat( cize mat o tom jasny prehlad- co ja nemam) a do dennika zauctovat aj ,aj?Ja by som to zauctovala len ako výdavok za tovar.
    Dakujem za pomoc
    Ak rožky predáš v nezmenenom stave (teda ako rožky) tak je to o tovare. Ak rožky použiješ na strúhanku alebo hotdogy, tak je to o materiáli.
    DL prilož všetky k faktúre. Je to dôležité práve preto, že rožky chodia denne a faktúra len raz za mesiac. Aby si vedela preukázať z čoho si vyrobila hotdogy, keď faktúrované boli až o 14 dní neskôr (napríklad).

    adagergely je offline (nepripojený) adagergely

    adagergely
    Ale ked uz mam fakturu zauctovanu, tak dodacie listy mi moze kontrola kontrolovat. Je povinne ich uchovavat?

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    Prečo ich chceš preboha vyhadzovať? Ved ich jednuducho prilož k Faktúre...
    Alebo ak je to veľa, eviduj ich zvlášť. Alebo ak eviduješ príjemky a výdajky tovaru a materiálu na sklad, tak ich prilož k nim.
    A nie sú náhodou na fa napísané tie čísla dodacích listov?
    Ak nie, tak.... vieš čo

    dodaci list za pecivo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.