Zavrieť

Porady

Elektronicky podpis!

Ako je to s elektronickym podpisom? Chcela by som posielat fakture na e-maile, ale neviem ako je to s tym podpisom. Musi byt nejako overeny alebo co na to vobec potrebujem?
Vopred dakujem za odpoved!
S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Na fakture moze byt aj neovereny a moze byt zaslana emailom. Na uradnych dokumentoch musi byt overeny stoji to od 600 do 3000 Sk robi to specializovana firma a nejaka ciastka sa plati kazdy rok za predlzenie platnosti. (ale overeny vyuzijes v podstate len na zasielanie na DÚ atd...)
    Takze bezproblemov mozem uzivatelom posielat fakturu elektronicky. Spravne som to pochopila? Nemusim sa bat, ze by z toho boli nejake problemy?! A este, ako si vytvorim ten elektronicky podpis, teda co je na to najlepsie?

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Osobne si myslim ze nie. Velmy casto dostavame taketo faktury a aj posielame. Mame vsak moznost poslat aj postou ak si to niekto vyslovene vyzaduje. U nas je podpis zoskenovana peciatka s konatelovim podpisom.
    Myslela som si, ze to tak urobim, ale nevedela som ci to bude spravne. Dufam teda, ze vsetko bude v poriadku. Firmam radsej budem posielat postou ved tych nie je vela a obycajnym fyzickym osobam to poslem i mailom. Dakujem teda za radu. Aspon viem, ze nebudem sa ma kto to tak robi )

    matulo je offline (nepripojený) matulo

    matulo
    Na prijimanie/posielanie faktur je lepsie mat zaruceny eletronicky podpis. Vydava ho viacero spolocnosti - akreditovanych certifikacnych autorit. Zoznam najdes na webe NBU - www.nbu.sk

    Budes k tomu potrebovat citacku cipovych kariet+kartu samotnu. Celkove naklady by mali byt zhruba do tych 3000Sk.

    Nezabudni, ze sice druhej firme posles fakturu podpisanu elektronickym podpisom, pokial na to druha firma rovnako nema vybavenie, nema tvoj podpis ako overit.

    mato

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.