Zavrieť

Porady

Moji obľúbení zahraničný konatelia :)

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Prosím len o schválenie - všimli ste si aj vy, ako sa človek od Porady závislý čiže PRDz prestáva spoliehať na vlastný zdravý rozum ?
Vopred priznávam že ide o konštrukciu čiste za účelom vyhnutia sa platenia odvodov

Konateľ slovenskej s.r.o. - cudzinec.
V r. 2003 ani 2004 nebol v SR ničím (ani zam, ani SZČO, ani žiaden iný príjem)
V r. 2005 ho zamestnám na 1 hod mesačne za 40,- Sk (nebudeme trochári, dáme do zmluvy kúsok viac ako minimum , napríklad bude chodiť leštiť kľučku, len neviem kam, lebo firme skončila nájomná zmluva a v registri síce adresu má, ale fakticky tam už nie sú )

Povinnosti:
- Prihlásiť ho (viem že je už po termíne) ako konateľa a tým pádom SZČO do vybranej ZP
- Prihlásiť firmu do ZP ako zamestnávateľa
- Prihlásiť zamestnanca (leštiča kľučiek) do ZP
- Odvody budú nižšie ako 100 SK takže neplatí ani firma, ani zamestnanec, ani SZČO

Trochu som si nie istá so SP
- Prihlásim firmu do SP ako zamestnávateľa?
- Prihlásim zamestnanca (leštiča kľučiek) do SP?
- Nebodaj musím prihlásiť aj SZČO (konateľa) do SP - myslím že netreba, však ?!

Perlička na záver: môj včerajší telefonát s nemenovanou ZP:
Ja:" Prosím vás, máte už ujasnené, ako je to v prípade cudzinca, konateľa v s.r.o, bez zamestnania v SR a jeho povinnosťou prihlásiť sa na ZP a platiť odvody?"
poradca za ZP: "Nemusí sa ani prihlasovať ani platiť"
Ja: "Ale na stránke VšZP píšu že musí"
poradca za ZP: "My máme usmernenie, že nemusí"
Ja: "A prosím vás, na základe čoho, viete mi povedať odvolávku na paragraf?"
poradca za ZP: "Dám vám vedúceho"
vedúci: ".... v zákone je uvedené že poistenec sa musí prihlásiť"
Ja: "A vy vychádzate z toho, že ako cudzinec nie je poistenec?"
vedúci: " áno, veď inak by sme tu museli poistiť polovicu EU!"
Ja: "No ja si to preverím"
Po opätovnom x-tom prečítaní si zákona som žiaľ dospela k záveru, že aj cudzinec ak je konateľom je poistencom. Volám do ZP opäť:
Ja: "Prosím vás, mne to podľa zákona vychádza, že ten konateľ je poistencom!"
poradca za ZP (značne rozrušeným hlasom): "Vidím, že vy ho silou mocou chcete prihlásiť, no tak ho prihláste"
V debate sme pokračovali vzájomným presviedčaním - on mňa presviedčal že chcem len vyrábať zbytočné "problémy" tam, kde by som nemusela (vraj to nikto nebude pokutovať ) a ja som presviedčala jeho, že nie, že sa určite nenudím, ale chcem byť krytá, že som klientovi poradila jeho povinnosti podľa platného zákona, keby dačo. Nuž a na moju otázku či mi dá písomne, že prihlasovať netreba, skonštatoval že nech ho teda prihlásim, ale keby ste počuli tú zmes odporu, zúfalstva a nechutenstva sa so mnou vôbec baviť....
No comment
Ba: Slovenskóóóóóó, slovenskóóóóóó héja héja hej
Naposledy upravil luebchenko : 28.01.05 at 13:16 Dôvod: Gramatická hrubka!!!
Usporiadat
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Lubka, je to skutočne na zúfanie, človek chce dobre urobiť, ale ako?
Ja sice nemám zahraničných konateľov, ale jedného konateľa, ktorý je zamestnancom v našej spoločnosti, a dve zamestnankyne, ktoré sú konateľkami v inej spoločnosti.
U nášho konateľa je mi to jasné, iba sa prihlásil a platiť bude 0, lebo odmenu ako konateľ minulý rok nemal, tie konateľky sú poistené každá v inej zdravotnej poisťovni. Prihlásiť sa samozrejme prihlásili, jedna poisťovňa povedala, že platiť nemusí, pokiaľ nemala minulý rok príjem ako konateľka, druhá poisťovňa zasa povedala, že platiť musí min. tých 910,- lebo ako zamestnanec má odvádzané do zdravotnej poisťovne u iného zamestnaváteľa. No a k tomu všetkému kolegyňa mzdárka bola na školení, no a tam stanovisko poisťovne, že platiť treba potvrdili. Som z toho úplný magor, a v zákone už ani neviem čítať.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
... druhá poisťovňa zasa povedala, že platiť musí min. tých 910,- lebo ako zamestnanec má odvádzané do zdravotnej poisťovne u iného zamestnaváteľa. No a k tomu všetkému kolegyňa mzdárka bola na školení, no a tam stanovisko poisťovne, že platiť treba potvrdili. Som z toho úplný magor, a v zákone už ani neviem čítať.[/QUOTE]

Prepánajána, žeby § 16, odst.5 ? Dokelu, to by mohli mať pravdu. To by znamenalo, že všetci konatelia, ktorí obchádzajú povinnosť platenia 910,- Sk cez symbolické zamestnanie sa, by si mali platiť sami a všetci zamestnávatelia zamestnávajúci konateľov by za takéto osoby nemali platiť nič? T.j. povinnosť mzdárky skúmať či jej zamestnanec náhodou nie je konateľ? No to je guláš!!!
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ten zákon je tak chaotický, že guláš v tom majú hlavne poisťovne, tie čo majú svojim klientom za ich peniaze poradiť. A neverím tomu, že keď teraz povedia, že to pokutovať nebudú, že im to potom systém nevyhodí. Nebolo by to prvý raz.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Prepánajána, žeby § 16, odst.5 ? Dokelu, to by mohli mať pravdu. To by znamenalo, že všetci konatelia, ktorí obchádzajú povinnosť platenia 910,- Sk cez symbolické zamestnanie sa, by si mali platiť sami a všetci zamestnávatelia zamestnávajúci konateľov by za takéto osoby nemali platiť nič? T.j. povinnosť mzdárky skúmať či jej zamestnanec náhodou nie je konateľ? No to je guláš!!!

Už tu trepem kraviny, zamestnávateľ platí za zamestnanca furt, podľa §16 ods.2 písm c., odst.5 sa týka len odseku 2 písm.b
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Ľubka, sa na mňa teraz nehnevaj, ale v piatok o 01:39 PM taký dlhý príspevok mám čítať? ... a čo čítať, ale chceš aj jakoška vyjadrenie? ... jóóój ... len tak narýchlo som si to prebehla, fakt som sa veľmi nesústreďovala, ale jedna vec (možno je ich tam viac, ale fakt nevládzem) ma zaujala. V časti Povinnosti, štvrtá odrážka, prosím ťa, napíš na základe akého § si prišla k tomu záveru? nech to dlho nehľadám
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
vladan
Ľubka, sa na mňa teraz nehnevaj, ale v piatok o 01:39 PM taký dlhý príspevok mám čítať? ... a čo čítať, ale chceš aj jakoška vyjadrenie? ... jóóój ... len tak narýchlo som si to prebehla, fakt som sa veľmi nesústreďovala, ale jedna vec (možno je ich tam viac, ale fakt nevládzem) ma zaujala. V časti Povinnosti, štvrtá odrážka, prosím ťa, napíš na základe akého § si prišla k tomu záveru? nech to dlho nehľadám
§16 odst.8
dúfam že som dobre rátala, ide o to, že sa neplatí ak je menej ako 100 SK
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ok, čítala som to asi 3x (hurá) a je to OK ... ďalší postreh v časti SP, tretia odrážka, do SP konateľa neprihlasuješ
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Ľubka, možno po víkende budem múdrejšia z toho šaleného zákona o ZP ... na domácu úlohu na víkend mám práve preštudovanie toho "hnusného" zákona
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
vladan
Ľubka, možno po víkende budem múdrejšia z toho šaleného zákona o ZP ... na domácu úlohu na víkend mám práve preštudovanie toho "hnusného" zákona
Móóója.... táááááákto ťa ľutujem Ja už si nie som pomaly istá ani tým, ako sa volám, nehovoriac o tom, že v jednej sro som konateľ a zamestnanec, v jednej sro konateľ a ešte aj SZČO ale veď prečo sa škrabať ľavou rukou za ľavým uchom, keď sa to dá aj pravou Rozhodne pôjdem cez víkend vyváľať psa na devínsku kobylu (to je kopec, len aby si si bohviečo nemyslela :p) a plávať, no a možno aj coška popracujem, ale zákon budem študovať len v stave najvyššej núdze
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
luebchenko
Móóója.... táááááákto ťa ľutujem
... tak, tak treba ma poľutovať! ... len čakám, kedy dostanem od Jožka M. vynadané, že už dááávno som ho mala mať v malíčku (bojim, bojim)
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
vladan
... tak, tak treba ma poľutovať! ... len čakám, kedy dostanem od Jožka M. vynadané, že už dááávno som ho mala mať v malíčku (bojim, bojim)
...možno sa v návale šťastia z malej Mišky zľutuje - Kľudne by som sa šla aj trošišišišička posánkovať :p
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
luebchenko
Kľudne by som sa šla aj trošišišišička posánkovať :p
jój veru, išla by som, keby som nebola lyžovať 7.1., vtedy som si natiahla väzivo na kolene a mám v ňom dokonca aj H2O! ... takže sánkovačka nebude, skôr to vidím na tú bifľovačku zákona

... ty sa vyblázni so Salámpárky aj za mňa, dobre?
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
vladan
jój veru, išla by som, keby som nebola lyžovať 7.1., vtedy som si natiahla väzivo na kolene a mám v ňom dokonca aj H2O! ... takže sánkovačka nebude, skôr to vidím na tú bifľovačku zákona

... ty sa vyblázni so Salámpárky aj za mňa, dobre?
jasné, vybavím, odkážem - určite pochopí je to múdry pes - do parlamentu by mohol - len - on vníma všetko čuchom, nemohla by si aspoň nejakú použitú fusakľu poslať, aby vedel za koho sa bláznime?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Ľubka, sorry, ale poštovné od nového roku zdraželo ... musíš mu ukázať fotku (dúfam, že čiastočne vníma aj zrakom)
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
vladan
Ľubka, sorry, ale poštovné od nového roku zdraželo ... musíš mu ukázať fotku (dúfam, že čiastočne vníma aj zrakom)
skúsim , pre dnešok howg - krásny víkend (aj keď so zákonmi)
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahoj, aj tebe a Salámkovi, páá
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Už som tu,

nechoďte preč, za chvíľu to bude i foto.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pokým stiahnem tie fotky, pre Ľubu

- s Tvojim postupom, viď prvý príspevok, plne súhlasím, je to tak, ako si si to Ty myslela.

- a konateľ nie je povinne poistený v Sociálnej posťovni.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jozef Mihál
Už som tu,

nechoďte preč, za chvíľu to bude i foto.
Jožko, ešte som tu, ta hybaj s tými fotkami
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vydrž ešte 5 minút
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať