Zavrieť

Porady

Peňažný dar pre s.r.o.

Ahojte Poraďáci! Chcem sa spýtať ohľadne peňažného daru, ktorú s.r.o. (súkr.ambulancia) dostane od neziskovky. Funguje to tak, že s.r.o. poukáže 2 % dane neziskovke a tá túto sumu pošle s.r.o.-čke na ďalší rok s podmienkou, že musí za to kúpiť nejaký lekársky prístroj. V minulom roku som tento dar zaúčtovala na účet 413 a použila som to na úhradu straty z r. 2005. V roku 2006 už mala s.r.o. zisk. Situácia s 2 % sa zopakuje. Akurát neviem, ako dostane tie prachy zo 413-ky?! S.r.o. musí dokazovať neziskovke, na čo peňažný dar použila. Vidím to tak, že nakúpi prístroje, ale asi zo svojo, lebo dar zostane visieť na 413-ke. Viete nejaké rozumné riešenie? Za odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

    Yvonne
    Dopátrala som sa odpovede na svoju otázku! V publikácii Účtovné súvsťažnosti 2007 od Ing. Kaletovej a Ing. Turóciovej: Bezodplatne nadobudnuté peňažné prostriedky (finančný dar) v nominálnej hodnote sa účtuje 211,221/648.

    Peňažný dar pre s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.