Zavrieť

Porady

Samozdanenie fa

Mám fa z Čiech na tovar ,ako mám urobiť samozdanenie v programe MRP Win jedn.účtovníctvo ,akým kódom ?
Naposledy upravil zhv : 23.04.07 at 18:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    zhv Pozri príspevok
    Mám fa z Čiech na tovar ,ako mám urobiť samozdanenie v programe Win jedn.účtovníctvo ,akým kódom ?
    Je to typ DPH 46.
    Cena za jednotku bude prepočítaná kuzom.
    DPH 19 % si narátaš a zapíšeš.
    V DP dph sa zapíše ZD do riadku 9, daň do riadku 10
    a následne daň na odpočet do riadku 15
    Naposledy upravil jamis : 23.04.07 at 18:57

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Toto som našla v porade :Re: DPH EU - samozdanenie

    --------------------------------------------------------------------------------

    Ak je to tovar, ktorý sa ďalej používa na podnikanie, ide o samozdanenie - uvedené na riadku DP 04 a násl. 02 (tam si to zdaníš) a v riadku 16 je uvedený v rovnakej výške odpočet DPH, ide o daň z nadobudnutých tovarov z iného členského štátu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Je to kód 49 a pekne zahrnie aj do priznania do správnych riadkov. Je to samozdanenie. Kód 46 je niečo iné (daň platí príjemca - z MRP prebraté) čo ja si myslím nie je správne. Kód 49 je nadobudnutie tovaru z členského štátu s plným nárokom na uplatnenie dph.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    tak fajn...potom mám všetky dph za minulý rok špatne. A aký je kód dph pri vývoze tovaru do ČR ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    tak fajn...potom mám všetky dph za minulý rok špatne. A aký je kód dph pri vývoze tovaru do ČR ?
    13 Dodanie tovarov a služieb s oslob.od dane-s možnosťou odpočtu dane §43

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Skúšala som teraz ten kód 49. V DP dph sa mi dph zaráta iba do odpočtu dph, ale na zaplatenie nie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    Skúšala som teraz ten kód 49. V DP dph sa mi dph zaráta iba do odpočtu dph, ale na zaplatenie nie.
    Teraz som to skúšal a ide to veľmi pekne. Zadala si aj sadzbu dph? A zadala si aj kurz pre prepočet dph?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Všetko som zadala...mne to ide iba pri tom kóde 46. Budem sa s tým musieť troška pohrať.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    v adrese máš zaznačené o akú krajinu sa jedná? A IČ DPH s ich krajinou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.