Zavrieť

Porady

Hliva ustricová

prikládam zaujímavé a najmä zdravé recepty z hlivy ustricovej.
Naposledy upravil TatianaM : 26.06.08 at 12:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Toto mi prišlo mailom

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    ... k hlive,ja nielen hlivu ale všetky huby prevarím v osolenej vode a potom upravujem podľa toho čo a ako , sú stráviteľnejšie.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Chcela som Ti pridať bodík za tieto bohaté recepty z hlivy ustricovej, nakoľko ju mám veľmi rada. Ale za tieto recepty nie je možné bod udeliť. Tak Ti ďakujem a prikladám ešte môj obľúbený.

    1/2 kg hliva ustricová, 1 veľká cibula, olej, červená paprika. šľahačková smotana. Cibuľu udusíme na oleji, pridáme červenú papriku, hlivu a dusíme. Keď je hliva udusená, pridáme šľahačkovú smotanu. Príloha halušky, cestoviny.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nám veľmi chutí tento recept

    Hliva ustricová v syrovom cestíčku
    Hliva, 1,5 dcl svetlého piva, 1 vajce, 80 g jemne strúhaného eidamu, polohr. múky, korenie podľa chuti(ja dávam grilovacie), soľ, čierne korenie, olej na smaženie
    Väčšie kúsky hlivy nakrájame na cca 2x2 cm, menšie necháme celé. Obalíme v hladkej múke a cestíčku. To má mať hustotu cca ako na zemiakové placky.

    Varená hliva nikdy tak nezmäkne ako vyprážaná, aj keď je určite zdravšia.
    Naposledy upravil Marína : 25.04.07 at 11:06

    Danuša2 je offline (nepripojený) Danuša2

    Danuša2
    Hlivová polievka so zemiakmi


    300 g hlív – klobúčiky nakrájame na kocky, vopred dáme popražiť 1 cibuľu na oleji. Pridáme mletú červenú papriku, 1 kl soli, čierne korenie, vgetu, rascu. Pdlejeme vodou a disíme asi 15 min. 4-5 zemikov nakrájame na kocky a pridáme do hlív, podlejeme vodou. Zemiaky s hlivami dusíme asi 25 min. Na koniec pridáme 1 ks kyslú smotanu, v ktorej sme rozmiešali 1 Pl hladkej múky.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Zajtra by som chcela robiť hlívové rizoto. Máte odskúšaný nejaký dobrý recept?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.