Zavrieť

Porady

dph pri prenájme auta do zahraničia

S.r.o. má auto v leasingu a dala nákladne auto do prenajmu do čiech, ako vystaviť OF bez dph? a preratať na czk? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    zita1 Pozri príspevok
    S.r.o. má auto v leasingu a dala nákladne auto do prenajmu do čiech, ako vystaviť OF bez dph? a preratať na czk? dakujem
    Keďže na dopravné prostriedky neplatí §15/8f; , budete faktúrovať so slov. DPH.

    zita1 je offline (nepripojený) zita1

    zita1
    to znamená, že vystavím faktúru napr, základ 10000 a dph 19% 1900 v Sk a potom celu sumu prepočitam aj s dph na czk
    - problém je že vystavená je faktúra na prenájom bez 19%
    - ako to napraviť? pravdepodobne už má druha strana uzavretú dph-czk,
    - ked ja vystavím of s dph češi si vlastne musia uplatniť dph u nás?
    dakujem

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    zita1 Pozri príspevok
    to znamená, že vystavím faktúru napr, základ 10000 a dph 19% 1900 v Sk a potom celu sumu prepočitam aj s dph na czk
    - problém je že vystavená je faktúra na prenájom bez 19%
    - ako to napraviť? pravdepodobne už má druha strana uzavretú dph-czk,
    - ked ja vystavím of s dph češi si vlastne musia uplatniť dph u nás?
    dakujem
    Vystavte dobropis v plnej výške a vyfaktúrujte s DPH s dátumom zdan. plnenia podľa pôvodnej fa, keďže pôvodna fa nebola vystavená v súlade so zákonom.

    Český odberateľ, pokiaľ postupoval v súlade so zákonom, nerobil "samozdanenie", lebo nemal právny dôvod ho robiť. Ak bude chcieť, môže požiadať DU Bratislava o vrátenie dane v zmysle §56.

    zita1 je offline (nepripojený) zita1

    zita1
    dakujem, a ešte by som sa chcela opýtať, ak vystavím faktúru do čiech za prepravu paliet a palety k tomu, vystavím to bez dph? a potom vlastne palety ako tovar musím zahrnuť do kvartálneho súhrneho výkazu?

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Ak prenajímam osobný automobil do CR, pri ktorom som si neuplatnila DPH pretože to nemam v predmete cinnosti, musim na fakturach za prenajom uvadzat a teda aj odviest DPH?
    Naposledy upravil horka : 26.09.07 at 03:59

    dph pri prenájme auta do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.