Zavrieť

Porady

Územný plán mesta

Vraj bol v nasom meste schvaleny novy uzemny plan, nakolko by sa nas to mohlo dotykat chcela by som sa opytat ci neviete na aky urad sa nakontaktovat, a ci je to vobec volne k nahliadnutiu, prip. ci sa plati za nahliadnutie poplatok.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lefty je offline (nepripojený) lefty

    lefty
    Ja som územné rozhodnutie vyžiadal na stavebnom úrade, ktorý je súčasťou mestského úradu. Keďže sme boli účastníkmi konania a dané územné rozhodnutie sa nás dotýkalo, bolo nám zaslané aj doporučene (ale sme ho neprebrali...). Poplatok som neplatil a minimálne k náhliadnutiu by mal byť k dispozícii každému záujemcovi... Ja som dostal kópiu na počkanie... (inak hovoril som o Stupave)

    Skalka je offline (nepripojený) Skalka

    Skalka
    Schválenie územného plánu mesta sa týka všetkých občanov a každý má právo sa k nemu vyjadriť. Tento územný plán bol určite verejne sprístupnený v pripomienkovom konaní. Inak, ak chce do neho niekto nahliadnuť, je na príslušnom Mestkom alebo Obecnom úrade.
    A územné rozhodnutie je rozhodnutie o umiestnení konkrétnej stavby, ktoré predchádza stavebnému povolenie. Vtedy sú účastníkmi konania osoby, ktoré môžu byť priamo dotknuté výstavbou. Sú to dve rozdielne veci aj keď sa zdá, že ide o to isté.
    Prajem pekný deň.

    5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

    5-ko
    Samozrejme pri velkom pocte dotknutych osob sa oznamenie nerozosiela ale sa iba vyvesi na urade.

    Ludia sa zobudia az ked uz je neskoro

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Územný plán mesta sa robí každých 5 rokov a spracuváva ho Útvar hlavného architekta (v spolupráci s ostatnými odb.mestského úradu). Pred schvaľovaním UPN sa robí jeho verejné prerokovanie. Ľudia sa však tých verejných zasadnutí málo zúčastňujú. Ich konania sú totiž vyvesené na tabuli úradu, prípadne ešte zverejnené v tlači.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.