Zavrieť

Porady

odvody - ako platit

Prosim o radu, do 31.10.2004 som bola zamestnana, od 1.11.2004 som na urade prace a od 1.3.2005 zacinam podnikat ako SZCO. Ako a z akeho zakladu mam platit odvody ?
Dakujem !
Sea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

    Zlatica
    Keďže nemáš daňové priznanie z r.2004, budeš platiť minimum. Sociálne dokonca dobrovoľne. Ja keď som si takto zakladala živnosť v r.2004, pri odovzdávaní prihlášok som sa osobne poradila na pobočkách zdrav. a soc. poisťovne.

    sea je offline (nepripojený) sea

    mama troch synov sea
    Ahoj Zlatica,
    nakolko som bola zamestnana v Jednote, danove priznanie za r.2004 si robim sama, mam ho teda "pouzit" na vypocet odvodov ? Dakujem za radu !
    Sea

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak si v roku 2004 nebola SZČO tak nemáš z čoho si vypočítať VZ, a odvody sa platia z minima. Viem, že keď si v roku 2004 založila jedna moja známa živnosť neplatila žiadne odvody a VZ si bude počítať až v 7/2005 z DP v roku 2004. Sociálna poisťovňa - dobrovoľne, ale so Zdravotnou poisťovňou ako je to od roku 2005 nie som si istá. Na pobočke Ti určite poradia viacej.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    sea
    Ahoj Zlatica,
    nakolko som bola zamestnana v Jednote, danove priznanie za r.2004 si robim sama, mam ho teda "pouzit" na vypocet odvodov ? Dakujem za radu !
    Sea
    Zdravotné poistenie budeš platiť až do 30.6.2006 minimum, t.j. 910,- Sk, ale pozor sú to len preddavky, potom budeš musieť doplatiť, ak budeš mať vyšši zisk. Sociálne poistenie nebudeš platiť do 30.6.2006 určite. Iba ak by si chcela dobrovoľne.
    Mimochodom, zle si zaradila tému. Dávaj pozor!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.