Zavrieť

Porady

Nekompetentný predseda SVB

Prosím vedel by niekto poradiť čo robiť, ked sme mali v správcu a v správe bolo vsetko načas a v poriadku (az na ohovaranie spravcu, k comu sa hned vsetci priklonia. Sme zvyknuty zvalovat vinu na ineho najme ked tam neni), hlavne vyučtovanie bolo prehladne a zrozumitelne. Mandatara sme zrušili, lebo sme uverili že to robi zle, ale nikto si to nebol overit. Tak sme ostatný podlahli polopravdam terajšej predsednicky spolocenstva. Ukazalo sa, že vsetko bolo inak a dnes mame chaos, vyučtovanie asi ani nebude a nova predsednicka robi vsetko ako ju napadne a bez toho že by ovladala zakony...opravy co sa robili boli bez zmluvy a zaruk (zatieklo nam pri oprave strechy, poistenie nebolo žiadne, zmluva o dielo žiadna). Vela ludi v dome je nespokojných, ale nikto si nechce palit prsty..uz su ludia apaticky..bolo to lepsie za eri správy družstva ako teraz....byvala predsedkyna zomrela, správcovi sme dali vypoved a teraz je to len chaos....lebo jedna Pani vie dobre stvat a ohovarat...ma niekto podobne skusenosti? Ved SVB je super ked sa ma tomu kto venovat a ma cas a vedomosti, ale ak nie je to katastrofa....ja nechapem, preco aj SVB nie je na zaklade koncesnej živnosti, aby to musel robit niekto, čo ma na to predpoklady....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Možno to je aj preto, že dobrých predsedov je málo a málo je aj tých, ako si sám napísal "kompetentných", ktorí sa vyznajú. Niektoré SVB sa pár rokov spravovali dobre a boli spokojné, ale zrazu sa predseda presťahuje, alebo sa niečo iné stane, a SVB nemá kto spravovať. Nik taký znalý nie je, nie je ochota a tak sa správa "do času" dá niekomu inému pokiaľ sa nenájde opäť niekto, kto sa toho ujme. To je podľa mňa dôvod prečo sa to deje.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jozef I Pozri príspevok
Možno to je aj preto, že dobrých predsedov je málo a málo je aj tých, ako si sám napísal "kompetentných", ktorí sa vyznajú. Niektoré SVB sa pár rokov spravovali dobre a boli spokojné, ale zrazu sa predseda presťahuje, alebo sa niečo iné stane, a SVB nemá kto spravovať. Nik taký znalý nie je, nie je ochota a tak sa správa "do času" dá niekomu inému pokiaľ sa nenájde opäť niekto, kto sa toho ujme. To je podľa mňa dôvod prečo sa to deje.
Vystihol si to úplne a presne. Veľmi pekný a výstižný záver. Búrok, tu odznelo ako na správnom zhromaždení vlastníkov bytov. Tam sa toho zvyčajne má aj najviac vyriešiť. Samozrejme, preto sú mi sympatickí všetci, ktorí chcú riešiť. Vidno, že majú snahu a záujem vylepšovať a zhodnocovať vlastný majetok. Kontrolovať použitie svojich financii, nakoľko som presvedčená, že práve zhodnocovanie nehnuteľností je práve najlepším úročením svojich financií.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 07.05.07 at 15:07 Dôvod: doplnenie príspevku
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

empaty Pozri príspevok
Myslím si, že bude mať koniec skoro. Vidím, že tu nejde o podstatu veci, o to niečo pochopiť, ale o celkom niečo iné....A to je na môj vkus dosť prízemné.....je mi ľúto, ale hasta mal ešte aj v tomto pravdu, čo som si myslel donedávna, že nie. Preto som svoje príspevky k tejto téme zmazal....a považujem ju z mojej strany za ukončenú.
Správne si to odhadol empaty. Aj keby si to sebelepšie vysvetloval este aj 10 rokov, písal dlhe články, oni by tomu stále nechceli rozumieť. Len aby nemuseli priznať že sa mýlili...To by poraďáčka E.Navrátilová neurobila ani keby ju naťahovali na škripec. Lebo jej v tom bráni jej ješitnosť "veľkého poradcu" tu na Porade, ktorý musí všade napísať a za každú cenu, aj ked nemá čo zrovna povedať.
Táto moja téma tu mala a má vela čitateľov, lebo v nej bolo vela cenných a hodnotných informácii, vďaka tým čo tomu skutočne rozumejú a venovali čas a úsilie.
Ale hlavne odkryla nízkosť a intrigy, ktoré tu prebiehali. Bolo to priehľadné, že všetci, ktorý so mnou súhlasili a podporovali boli v nemilosti.
Nakoniec to pochopili aj ostatný o čo tu tejto skupinke išlo.
Naposledy upravil hasta : 08.05.07 at 00:57
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Poprosím Ťa,napíš konkrétne. Ak to nie je k téme napíš ss-ku, resp. založ tému. Neviem, ale musím skonštatovať, že ani tento Tvoj príspevok s témou nemal nič spoločné. V konečnom dôsledku nedá sa so všetkými a vo všetkom s každým súhlasiť. Ďakujem za snahu ma niečo naučiť a presvedčiť o tom, že sa mýlim. Ak sa podľa Teba mýlim, tak ma nechaj v mojej nevedomosti. Fakt neviem prečo Ti práve tak záleží na tom, aby som chápala výklad zákona v takom znení ako Ty. Poprosím Ťa, nemenuj ma vo svojich príspevkoch. Úprimne, ... vadí mi to. Nepoznáme sa, mrzí ma, že dokážeš niekoho tak strašne urážať a znevažovať hlavne zato, že sa nestotožňujeme. Keby sme sa poznali skonštatujem, že som Ti nesympatická, ale tomuto akosi vôbec nerozumiem. Vieš, keď je niekto dospelý, má občiansky preukaz, je svojprávny. Tak má právo na svoj názor. To Ti nedáva právo reagovať ješitne a silou mocou každého, čo sa s Tebou nestotožňuje znevažovať. Na týchto stránkach to je o diskusii. Úprimne, keď som otvárala tieto stránky, v poslednej dobe som prežívala veľmi nepríjemné pocity. Pri správne fungujúcom spravovaní v SVB nemá význam či je predseda konateľ, či SVB ... ale to, ako sa to robí. Či sú členovia SVB spokojní a predseda vykonáva svoju funkciu k ich spokojnosti. V správne fungujúcom SVB je najdôležitejšie zhromaždenie. Mrzí ma, že moje príspevky považuješ za tie, čo Ti kazia Tvoju tému. Ver, že som oľutovala, že som vôbec reagovala. Zbytočné ako sa hovorí hádzať perly sv....... Téma bola založená "Nekompetentný predseda" pozri, koľko k téme si napísal Ty. Ja som chcela zmazať moje príspevky, aby Ti to tu nekazili, ale tým by si
tu nemal čo riešiť. To by bola škoda. Prajem Ti, nech sa u Vás v SVB všetci dohodnete na postupnosti, ktorá bude vyhovovať všetkým, ktorým záleží na svojom majetku a chcú ho zhodnocovať. Či už sa dohodnete na správcovi, alebo sa budete spravovať tak ako doteraz. Nedá mi ešte ... v prvom rade sme všetci ľudia, postoje, názory, vyjadrovanie sú vizitkou každého individuálne, ak som sa aj podľa Teba mýlila, tie Tvoje hodnotenia, prepáč... nato nie si povolaný. Aj nesúhlas sa dá vyjadriť primerane ale ako som napísala, prejav reprezentuje pisateľa. Ak si myslíš, že si nesprávne vysveľujem zákon 182, beriem Tvoj názor, neodsudzujem Tvoj názor a to isté očákavam od Teba. Nič iné len tolerovať môj názor nech je hneď aj nesprávny. Ak sa na tomto fóre budeme všetci správať ješitne a pestovať si svoje ego, ktoré isto všetci máme, k ničomu to nepovedie, iba k dehonestácii všetkých tém, kde bude vládnuť ješitnosť a arogantné pestovanie si svojho ega. Ja sa snažím v našom SVB robiť všetko k spokojnosti členov, ktorí sú jeho členmi. No tak skús aj Ty všetko robiť tak, aby boli všetci spokojní. Potom uvidíš čo je predseda, správca v praxi.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 08.05.07 at 08:23 Dôvod: doplnenie príspevku
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

hanni Pozri príspevok
Ufff,tak som sa preluskal tymi 9-timi stranami a ako nezaujaty clovek musim teda povedat,ze celkom ostra diskusia,pekne ste sa poniektori do seba obuli. Nebudem sa stavat na stranu nikoho.Dam zcasti za pravdu aj hastovi,lebo tiez som pred casom viedol s poradakmi podobnu diskusiu,aj ked bez osobnych invektiv,napadani a urazok,lebo ja som clovek mierny a nemam v umysle nikoho napadat,ani sa s nikym do krvi hadat.Zcasti dam za pravdu aj "skalnym poradakom",hlavne sa mi pacili nazory tych,ktori sa dokazali odosobnit od citovych vylevov a mali co povedat k veci (Orim,Empaty,ale aj dalsi).

Nevidim dovod to tu uzatvarat ani nieco mazat...je to celkom zaujimave citanie a kazdy si urobi usudok sam....hlavne sa treba ukludnit,aj ked velmi dobre viem,ze to nie je lahke
Fakt si to bral ako diskusiu, bez zbytočných invektív, nech už to aj u Vás dopadne tak, ako by to prispelo k fungovaniu v SVB k spokojnosti členov, ktorým aj záleží na tom, ako sa to vykonáva. Vieš, že si sľúbil, že dáš vedieť ako ste sa dohodli. Tá téma má aj celkom inú úroveň. Je v nej dostatok konštruktívnej diskusie bez zbytočného slovikárčenia. Tiež prajem, dohodu, či už budete fungovať pod spravovaním správcu alebo formou SVB. Skutočne, predseda SVB musí mať široký rozhľad, vedomosti z každej stránky, či už ekonomické, technické, právnické.... Preto je dobré ak sa zaujímajú aj iní členovia o fungovanie v SVB. Pekne to majú rozdelené v SVB, kde je predsedom svojar. Ale kto má ako predseda také šťastie, že sa aj iní členovia rady, SVB angažujú a priložia ruku k správnemu fungovaniu SVB. Bolo by to len na blaho celého SVB.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

hasta Pozri príspevok
Správne si to odhadol empaty. Aj keby si to sebelepšie vysvetloval este aj 10 rokov, písal dlhe články, oni by tomu stále nechceli rozumieť. Len aby nemuseli priznať že sa mýlili...To by poraďáčka E.Navrátilová neurobila ani keby ju naťahovali na škripec. Lebo jej v tom bráni jej ješitnosť "veľkého poradcu" tu na Porade, ktorý musí všade napísať a za každú cenu, aj ked nemá čo zrovna povedať.
Táto moja téma tu mala a má vela čitateľov, lebo v nej bolo vela cenných a hodnotných informácii, vďaka tým čo tomu skutočne rozumejú a venovali čas a úsilie.
Ale hlavne odkryla nízkosť a intrigy, ktoré tu prebiehali. Bolo to priehľadné, že všetci, ktorý so mnou súhlasili a podporovali boli v nemilosti.
Nakoniec to pochopili aj ostatný o čo tu tejto skupinke išlo.
To čo si napísal je úplne od veci amylné. Elenku si veľmi vážim, neraz mi pomohla a dobre poradila. Si tu krátko,hoci ja som tu tiež nie moc dlho,ale toto si ľudia ako Elenka od Teba nezaslúžia. Neviem, prečo píšeš o intrigách a o niekoho ješitnosti,keď ho vôbec nepoznáš. Ona svojejpráci rozumie a to čo tu napísala malo vždy zmasel, Zabudol si sa dnes pozrieť do zrkadla ,keď si toto písal ? Nemám čo viac dodať, hanbila by som sa za takéto nízke slová .
0 0
Jumil Jumil

Jumil je offline (nepripojený) Jumil

hasta Pozri príspevok
Správne si to odhadol empaty. Aj keby si to sebelepšie vysvetloval este aj 10 rokov, písal dlhe články, oni by tomu stále nechceli rozumieť. Len aby nemuseli priznať že sa mýlili...To by poraďáčka E.Navrátilová neurobila ani keby ju naťahovali na škripec. Lebo jej v tom bráni jej ješitnosť "veľkého poradcu" tu na Porade, ktorý musí všade napísať a za každú cenu, aj ked nemá čo zrovna povedať.
Táto moja téma tu mala a má vela čitateľov, lebo v nej bolo vela cenných a hodnotných informácii, vďaka tým čo tomu skutočne rozumejú a venovali čas a úsilie.
Ale hlavne odkryla nízkosť a intrigy, ktoré tu prebiehali. Bolo to priehľadné, že všetci, ktorý so mnou súhlasili a podporovali boli v nemilosti.
Nakoniec to pochopili aj ostatný o čo tu tejto skupinke išlo.
Hasta prosím Ťa nebuď osobný, všetci sa tu snažia písať tak, aby ostatným pomohli.
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Fakt si to bral ako diskusiu, bez zbytočných invektív, nech už to aj u Vás dopadne tak, ako by to prispelo k fungovaniu v SVB k spokojnosti členov, ktorým aj záleží na tom, ako sa to vykonáva. Vieš, že si sľúbil, že dáš vedieť ako ste sa dohodli. Tá téma má aj celkom inú úroveň. Je v nej dostatok konštruktívnej diskusie bez zbytočného slovikárčenia. Tiež prajem, dohodu, či už budete fungovať pod spravovaním správcu alebo formou SVB. Skutočne, predseda SVB musí mať široký rozhľad, vedomosti z každej stránky, či už ekonomické, technické, právnické.... Preto je dobré ak sa zaujímajú aj iní členovia o fungovanie v SVB. Pekne to majú rozdelené v SVB, kde je predsedom svojar. Ale kto má ako predseda také šťastie, že sa aj iní členovia rady, SVB angažujú a priložia ruku k správnemu fungovaniu SVB. Bolo by to len na blaho celého SVB.
Zatial sa nedeje nic,co by stalo za rec.Uz sa ma pytala Slavica cez SS,odpovedal som to iste.V maji by mala byt schodza,kde bude volba predsedu,potom sa ozvem.
A inac aj mna zaujalo to,co pisal Svojar,ako to u nich funguje.Keby to tak fungovalo vsade,nemame tu o com pisat
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

hasta Pozri príspevok
Správne si to odhadol empaty. Aj keby si to sebelepšie vysvetloval este aj 10 rokov, písal dlhe články, oni by tomu stále nechceli rozumieť. Len aby nemuseli priznať že sa mýlili...To by poraďáčka E.Navrátilová neurobila ani keby ju naťahovali na škripec. Lebo jej v tom bráni jej ješitnosť "veľkého poradcu" tu na Porade, ktorý musí všade napísať a za každú cenu, aj ked nemá čo zrovna povedať.
Táto moja téma tu mala a má vela čitateľov, lebo v nej bolo vela cenných a hodnotných informácii, vďaka tým čo tomu skutočne rozumejú a venovali čas a úsilie.
Ale hlavne odkryla nízkosť a intrigy, ktoré tu prebiehali. Bolo to priehľadné, že všetci, ktorý so mnou súhlasili a podporovali boli v nemilosti.
Nakoniec to pochopili aj ostatný o čo tu tejto skupinke išlo.
takze pozri *HASTA* - prvý priznavam ze som sa velmi mýlil ked som si myslel , ze ty dokazes akceptovat aj ine nazorove spektrum - ako to svoje. Si podla mna obycajný primitivny "buran" a nebudem si davat servitku pred usta - chapes ????? aj ked to nie je v sulade s etikou na PORADE. To co bolo tu popisane by uz stacilo aj neznalemu aby sa dokazal zorientovat v danej tematike - ale TY - nie !! Lebo tebe uz davno neide o temu .Kto vlastne si ze tu ludi neustale kádrujes ??? Kto ti dal pravo stavat sa do ulohy jedineho vykladaca co je a co nie je spravne ???? TY trapna *skupinka* , co nam tu mudre este napises ?? A na zaver - želal by som si iba jedine - stretnut sa s tebou osobne a potom by si mohol riesit co sa ti len zachce - xixi
dakujem
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mám taký pocit, že tu veľa ľudí čo sem chodia už ani nezaujíma problematika ktorá sa tu rieši ale spôsob akým sa to rieši hlavne rôzne vzájomné invektívy.
Skrátka pozrú, prečítajú a nechajú tak.

Je to tu také "vzrúšo".

Asi by sme sa všetci mali zamyslieť nad našimi príspevkami a písať ich tak aby sme sa za ne nemuseli hanbiť aj keď by sme sa mali pod ne podpísať a neskrývali svoju anonimitu za NICKOM. Samozrejme sa to takto deje na všetkých fórach ale je len na nás aká bude úroveň tohoto fóra, ktoré určite nebolo určené k vybavovaniu si vzájomných invektív a takzvaných "účtov".
Čiastočne by som to chápal na fórach ktoré navštevujú prevážne adolescenti, ktorí sú takzvane INN (z ich pohľadu) keď sa takto vyjadrujú.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Nemala som v úmysle sa už v tejto téme žiadnym spôsobom vyjadrovať, ale nedá mi, aby som neuviedla nasledovné. Už na začiatku témy, ktorú si Hasta založil, si bol ty prvý, ktorý začal urážať člena porady a ako som už spomínala v predchádzajúcich príspevkoch, nebolo to adekvátne k danej odpovedi. Celé sa to potom po tejto osobe zviezlo, pretože si to nasmeroval týmto smerom a pritom tu išlo o nepochopenie základných pojmov, ktoré sme sa viacerí snažili vysvetliť. Mnohé vyjadrenia sú tu osočujúce, dehonestujúce a zasahujú v niektorých prípadoch do extrémov, ktoré v prípade, že by sa jednalo o verejnú konfrontáciu by sa dali riešiť trestným oznámením. Využíva sa tu ale možnosť skrývania sa za nicky, ktoré umožňujú mnohým beztrestne sa vyjadrovať takým spôsobom, ako sa vyjadrujú. Je to verejné fórum a zrejme si niektorí neuvedomujú, že sem môže vstúpiť ktokoľvek (toto je účel tejto témy???). Riešiť vnútorné antipatie voči niekomu tu nie je na mieste. Táto stránka sa nazýva „Porada“ a ten, kto sem vstúpi by mal teda vedieť hneď na začiatku, že si sem ide po radu alebo radu poskytne. Každý aj ten najkomplikovanejší problém sa dá riešiť, ak sú správni ľudia na správnom mieste. Problém, ktorý tu bol daný ako otázka sa tu už analyzoval zo všetkých možných strán, každý nech si teda vyberie to, čo považuje za správne. Ale ako tu už niektorí spomenuli, tu sa prehlbuje (a už si myslím, že úmyselne) vyvolanie nezmyselnej antipatie voči osobe? skupinke? ľudí, ktorí sa stotožňujú s jedným názorom. Nikto tu nikomu nepritakáva len tak, ale preto, že s daným príspevkom naozaj súhlasia, sú o tom presvedčení a preto nechápem, ako to môže niekto brať ako nepriznanie si chyby. Som zvedavá, akoby niektoré svoje presvedčenia o správnosti svojho názoru mnohí presadzovali napríklad v súdnom spore. Preto už konečne treba skončiť s touto žabomyšou vojnou a prestať s osočovaním a urážaním ľudí. Zamyslite sa nad tým, či by ste toto dokázali dotyčnému povedať aj v tom prípade, ak by ste museli zverejniť svoje meno a priezvisko. Som presvedčená, že by niektorí reagovali úplne inak (ak majú trochu súdnosti). Elenka sa tu vyjadrila v mnohých témach na porade, je to množstvo a množstvo jej príspevkov, ktoré v mnohých prípadoch pomohli, usmernili, poradili mnohým ľuďom. Mnohí členovia i nečlenovia porady sú jej vďační za jej pomoc a môžem ťa Hasta ubezpečiť, že mnohé rady padli na úrodnú pôdu a neboli obyčajnými hlúposťami. Svoje tvrdenia dokázala obhájiť a vo veľa veciach mala aj pravdu. Všetci majú možnosť dostať sa na túto úroveň, ak na to majú schopnosti. Aj ty môžeš dokázať, že si dosť fundovaný na to, aby si obhájil svoje tvrdenia. Ja osobne prijmem každú radu a ako som povedala, vôbec ma nezaujíma nick, počet bodov a podobné hlúposti, ale obsah textu je podstatný. Ale ak tu išlo o to, aby sa znevažovala osoba alebo skupinka ľudí, ktorých ty považuješ za prívržencov osoby a nie jej názoru, je to zbytočné. Tých, ktorí dostali pomoc a radu, ktorá vyriešila ich problém si budú takýchto poraďákov vážiť či sa ti to páči alebo nie. Je preto načase, aby sme v tejto téme odpovedali len na konkrétny problém, ak tu okrem tohto ešte vôbec nejaký daný bude, ináč si myslím že je namieste túto tému uzavrieť.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

GabiZ Pozri príspevok
Nemala som v úmysle sa už v tejto téme žiadnym spôsobom vyjadrovať, ale nedá mi, aby som neuviedla nasledovné. Už na začiatku témy, ktorú si Hasta založil, si bol ty prvý, ktorý začal urážať člena porady a ako som už spomínala v predchádzajúcich príspevkoch, nebolo to adekvátne k danej odpovedi. Celé sa to potom po tejto osobe zviezlo, pretože si to nasmeroval týmto smerom a pritom tu išlo o nepochopenie základných pojmov, ktoré sme sa viacerí snažili vysvetliť. Mnohé vyjadrenia sú tu osočujúce, dehonestujúce a zasahujú v niektorých prípadoch do extrémov, ktoré v prípade, že by sa jednalo o verejnú konfrontáciu by sa dali riešiť trestným oznámením. Využíva sa tu ale možnosť skrývania sa za nicky, ktoré umožňujú mnohým beztrestne sa vyjadrovať takým spôsobom, ako sa vyjadrujú. Je to verejné fórum a zrejme si niektorí neuvedomujú, že sem môže vstúpiť ktokoľvek (toto je účel tejto témy???). Riešiť vnútorné antipatie voči niekomu tu nie je na mieste. Táto stránka sa nazýva „Porada“ a ten, kto sem vstúpi by mal teda vedieť hneď na začiatku, že si sem ide po radu alebo radu poskytne. Každý aj ten najkomplikovanejší problém sa dá riešiť, ak sú správni ľudia na správnom mieste. Problém, ktorý tu bol daný ako otázka sa tu už analyzoval zo všetkých možných strán, každý nech si teda vyberie to, čo považuje za správne. Ale ako tu už niektorí spomenuli, tu sa prehlbuje (a už si myslím, že úmyselne) vyvolanie nezmyselnej antipatie voči osobe? skupinke? ľudí, ktorí sa stotožňujú s jedným názorom. Nikto tu nikomu nepritakáva len tak, ale preto, že s daným príspevkom naozaj súhlasia, sú o tom presvedčení a preto nechápem, ako to môže niekto brať ako nepriznanie si chyby. Som zvedavá, akoby niektoré svoje presvedčenia o správnosti svojho názoru mnohí presadzovali napríklad v súdnom spore. Preto už konečne treba skončiť s touto žabomyšou vojnou a prestať s osočovaním a urážaním ľudí. Zamyslite sa nad tým, či by ste toto dokázali dotyčnému povedať aj v tom prípade, ak by ste museli zverejniť svoje meno a priezvisko. Som presvedčená, že by niektorí reagovali úplne inak (ak majú trochu súdnosti). Elenka sa tu vyjadrila v mnohých témach na porade, je to množstvo a množstvo jej príspevkov, ktoré v mnohých prípadoch pomohli, usmernili, poradili mnohým ľuďom. Mnohí členovia i nečlenovia porady sú jej vďační za jej pomoc a môžem ťa Hasta ubezpečiť, že mnohé rady padli na úrodnú pôdu a neboli obyčajnými hlúposťami. Svoje tvrdenia dokázala obhájiť a vo veľa veciach mala aj pravdu. Všetci majú možnosť dostať sa na túto úroveň, ak na to majú schopnosti. Aj ty môžeš dokázať, že si dosť fundovaný na to, aby si obhájil svoje tvrdenia. Ja osobne prijmem každú radu a ako som povedala, vôbec ma nezaujíma nick, počet bodov a podobné hlúposti, ale obsah textu je podstatný. Ale ak tu išlo o to, aby sa znevažovala osoba alebo skupinka ľudí, ktorých ty považuješ za prívržencov osoby a nie jej názoru, je to zbytočné. Tých, ktorí dostali pomoc a radu, ktorá vyriešila ich problém si budú takýchto poraďákov vážiť či sa ti to páči alebo nie. Je preto načase, aby sme v tejto téme odpovedali len na konkrétny problém, ak tu okrem tohto ešte vôbec nejaký daný bude, ináč si myslím že je namieste túto tému uzavrieť.
Gabi som Ti vďačná za Tvoje krásne a úprimne ako aj pravdivé slová. Vyjadrila si sa krásne a presne aj ja si myslím,že Hastovu tému by bolo najvodnejšie uzamknúť. Prajem všetkým správnym poraďákom a hlavne Elenka za jej nezištnú pomocnú ruku všetko naj..............lepšie.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ďakujem všetkým, ktorí vyjadrili svoj názor, ...veľmi si ho cením. Hasta, skutočne, napriek všetkému čo ja jednoznače považujem za invektívy z Tvojej strany na moju adresu... skús sa odosobniť a nájdi v mojich príspevkoch niečo v Tvojom štýle. Sama som zvedavá, ak sa raz stretneme osobne, či budeš mať záujem, aby ma niekto naťahoval na škripec, síce som to ešte nezažila, ale bola by to zmena. Ver, že stereotyp aj mňa ubíja aj keď Tvoju snahu o zmenu, ktorú očakávaš z mojej strany mi lichotí. Máš tu toľko členov porady a práve mňa si poctil svojou pozornosťou. Hold aj antireklama je reklama. Ja nemám potrebu kvôli Tvojim nízkym spôsobom presadzovania svojich názorov meniť svoj kvázi "nick". Ak ma poznáš osobne, daj vedieť a ver, že ja nebudem mať problém sa s Tebou osobne stretnúť a môžeme pokračovať v diskusii mimo tohoto odborného fóra. Pozri google a daj svoj nick. Uvidíš, kde všade sú zverejňované Tvoje príspevky. Predstav si Tvoje meno pretriasané a preferované takouto formou. Prajem Ti veľký pocit zadosťučinenia. Stačí pozrieť počet príspevkov a videní v tejto téme, ver, že veľa s veľkým počudovaním sledovali tak Tvoje reakcie ako aj reakcie ostatných členov porady, ktorí prispievali a mali snahu Ti práve toto vysvetliť. Tak ja už neviem kto z nás je podľa Teba "ješitný" a rád si pestuje svoje "egeo". Preto Ťa prosím, vymaž moje meno z Tvojich príspevkov. Ja som už zažila rôzne búrky názorov na tejto stránke, ale jednu ani si nepamätám v takom "odbojnom" štýle ako prezentáciu Tvojich názorov. Ak aj nedošlo k jednoznačnému názoru na výklad zákona, každý si ho vykladá dodnes po svojom. Pritom nemajú problém si svoje znenie obhájiť pred akoukoľvek formou kontroly. V konečnom dôsledku na základe znenia témy, komoetencie predsedu sa stále rozhodujú len a len na zhromaždení. To je dúfam jednoznačné aj pre Teba. Takže ak Ti "nekompetentná predsedníčka" predloží uznesenia k tomu čo urobila, neviem čím jej budeš dokazovať nekompetentnosť. Ak má teroetické medzery v znení zákona, prosím Ťa, nereaguj na to takým štýlom ako sa prezentuješ Ty. Všetko sa dá povedať, vysvetliť, treba len zvážiť formu. Myslím, že v jednaní s ľuďmi takáto forma komunikácie tvrdohlavo presdzovať svojich pár viet v jednaní s ľuďmi je podľa mojich skúsností práve tá najhoršia. Je to z mojej dlhoročnej praxe, v zákone to nie je, priznávam bez naťahovania na škripec. Síce v nejakej inej forme komunikácie to poniektorí aj použijú. Bohužiaľ ja aj pri tejto forme komunikácie volím cestu dohody, na základe diskusie. Ale tón je úplne iný ako Tebou zvolený. Úprimne, daj vedieť ako si na zhromaždení úspešný bol, čo p. predsedníčka vedela, resp. nevedela obhájiť. A tie Tvoje vykonštruované skupinky ma skutočne zarážajú, tiež myslím že patria do iných kruhov. Ale nič Ti nebráni sa bráni sa začleniť do veľkej skupiny poraďákov, ktorí radi poradia, resp. svojou otázkou sa zas niekto je nútený orientovať aj týmto smerom, ktoré sa viac menej pravidelne či sporadicky vyskytujú pri správovaní každého SVB.Nekompetentný predseda SVB - Strana 10 - PORADA.skNekompetentný predseda SVB - Strana 5 - PORADA.skNekompetentný predseda SVB - PORADA.sktohto prvého príspevku! Súhlasím súhlasím. hasta is offlineMyslím, že stačí. Takže každú invektívu na moju adresu poprosím na ss-ku, rada poskytnem aj mail, len nenúť nikoho reagovať spôsobom, ktorý tu nechce. Ja nenapíšem Off a ani nechcem od Teba zato bod. Také niečo nemôžem sľúbiť, lebo si nie som istá či by som ho dodržala. A to nie je môj štýl. Ja si za svojim slovom zvyčajne aj stojím.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 09.05.07 at 08:24 Dôvod: doplnenie
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ďakujem všetkým, ktorí vyjadrili svoj názor, ...veľmi si ho cením. Hasta, skutočne, napriek všetkému čo ja jednoznače považujem za invektívy z Tvojej strany na moju adresu... skús sa odosobniť a nájdi v mojich príspevkoch niečo v Tvojom štýle. Sama som zvedavá, ak sa raz stretneme osobne, či budeš mať záujem, aby ma niekto naťahoval na škripec, síce som to ešte nezažila, ale bola by to zmena. Ver, že stereotyp aj mňa ubíja aj keď Tvoju snahu o zmenu, ktorú očakávaš z mojej strany mi lichotí. Máš tu toľko členov porady a práve mňa si poctil svojou pozornosťou. Hold aj antireklama je reklama. Ja nemám potrebu kvôli Tvojim nízkym spôsobom presadzovania svojich názorov meniť svoj kvázi "nick". Ak ma poznáš osobne, daj vedieť a ver, že ja nebudem mať problém sa s Tebou osobne stretnúť a môžeme pokračovať v diskusii mimo tohoto odborného fóra. Pozri google a daj svoj nick. Uvidíš, kde všade sú zverejňované Tvoje príspevky. Predstav si Tvoje meno pretriasané a preferované takouto formou. Prajem Ti veľký pocit zadosťučinenia. Stačí pozrieť počet príspevkov a videní v tejto téme, ver, že veľa s veľkým počudovaním sledovali tak Tvoje reakcie ako aj reakcie ostatných členov porady, ktorí prispievali a mali snahu Ti práve toto vysvetliť. Tak ja už neviem kto z nás je podľa Teba "ješitný" a rád si pestuje svoje "egeo". Preto Ťa prosím, vymaž moje meno z Tvojich príspevkov. Ja som už zažila rôzne búrky názorov na tejto stránke, ale jednu ani si nepamätám v takom "odbojnom" štýle ako prezentáciu Tvojich názorov. Ak aj nedošlo k jednoznačnému názoru na výklad zákona, každý si ho vykladá dodnes po svojom. Pritom nemajú problém si svoje znenie obhájiť pred akoukoľvek formou kontroly. V konečnom dôsledku na základe znenia témy, komoetencie predsedu sa stále rozhodujú len a len na zhromaždení. To je dúfam jednoznačné aj pre Teba. Takže ak Ti "nekompetentná predsedníčka" predloží uznesenia k tomu čo urobila, neviem čím jej budeš dokazovať nekompetentnosť. Ak má teroetické medzery v znení zákona, prosím Ťa, nereaguj na to takým štýlom ako sa prezentuješ Ty. Všetko sa dá povedať, vysvetliť, treba len zvážiť formu. Myslím, že v jednaní s ľuďmi takáto forma komunikácie tvrdohlavo presdzovať svojich pár viet v jednaní s ľuďmi je podľa mojich skúsností práve tá najhoršia. Je to z mojej dlhoročnej praxe, v zákone to nie je, priznávam bez naťahovania na škripec. Síce v nejakej inej forme komunikácie to poniektorí aj použijú. Bohužiaľ ja aj pri tejto forme komunikácie volím cestu dohody, na základe diskusie. Ale tón je úplne iný ako Tebou zvolený. Úprimne, daj vedieť ako si na zhromaždení úspešný bol, čo p. predsedníčka vedela, resp. nevedela obhájiť. A tie Tvoje vykonštruované skupinky ma skutočne zarážajú, tiež myslím že patria do iných kruhov. Ale nič Ti nebráni sa bráni sa začleniť do veľkej skupiny poraďákov, ktorí radi poradia, resp. svojou otázkou sa zas niekto je nútený orientovať aj týmto smerom, ktoré sa viac menej pravidelne či sporadicky vyskytujú pri správovaní každého SVB.Nekompetentný predseda SVB - Strana 10 - PORADA.skNekompetentný predseda SVB - Strana 5 - PORADA.skNekompetentný predseda SVB - PORADA.sktohto prvého príspevku! Súhlasím súhlasím. hasta is offlineMyslím, že stačí. Takže každú invektívu na moju adresu poprosím na ss-ku, rada poskytnem aj mail, len nenúť nikoho reagovať spôsobom, ktorý tu nechce. Ja nenapíšem Off a ani nechcem od Teba zato bod. Také niečo nemôžem sľúbiť, lebo si nie som istá či by som ho dodržala. A to nie je môj štýl. Ja si za svojim slovom zvyčajne aj stojím.
Si mimo obraz a zvuk. Nikto Ti tvoj názor neberie a je mi úplne jedno, či si ten ktorý som si osvojil ja, osvojis aj Ty. Ja som písal aby si Ty rešpektovala iný názor (nezhodujuci sa s tvojim) a ked to nevieš zvládnuť inak, tak primitivne zahlcuješ tému vkladanim nesuvisiacich textov. Ved preco si tam nakoniec ked sme už pri tom nenechala list Dr.Zányiovej? preto že potvrdzoval výklad o ktorom sa tu ostatní odborne bavili a ktorý bol iný ako ten ktorého sa Ty dožaduješ, aby sme Ti nebrali? Veď si ho maj, nikto ti ho neberie. Ale ty sa správaj ako dospela a nie ako urazena slečna ktorej zobrali lizatko. Najprv niečo napíšeš a potom ked ostatny dikutuju o výklade zakona, tak ich vyzyvas aby neslovickarili, že na tom nezaleží, ale na zasluhach a praci v SVB (čo je samozrejme uplne od veci) alebo napises uplne nieco protichodne s tvojim predch. prispevkom.
Trochu sa nad sebou zamysli. ja tu pisem otvotrene to čo by sa inym asi nedalo. Nenapisali by ti o tomto tvojom skrytom manipulovani, hladani kto s kým súvisí (prispevok ja a tami72) a a z toho nepochybujem, že si ma u všetkych svojich kamaratov patrične vykreslovala aj mimo tejto porady...
Na taketo manipulovanie ti neskočím...ale to otvorene napišem, čo vsetci považuju za tabu "jej ved aha ako si to ten hulvat hasta mohol dovoliť - to je nevychovanec". Nie. Napisal som pravdu, lebo niektory ludia rozumeju len ked sa im oplati rovnako ako konaju oni. A neuražal som ťa osobne ako tvrdiš, len som povedal to čo sa mi nepačilo a čo považujem za primitívne. Napriek tomu, že ostatny ťa nepriehliadli. Ak si niekomu poradila dobre, je správne, že ťa za to ocenuje...len to neni automaticke, že mas patent na vsetko...
S GabiZ súhlasim a nebudem sa viac k tomu vyjadrovať ani pisať v osobnej rovine....
Naposledy upravil hasta : 09.05.07 at 12:01
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Nenechala som tam ten list z toho dôvodu, lebo som bola upozornená, že sa celý list nesmie prikladať z etického dôvodu, nakoľko to bolo stiahnuté z netu ako obrázok a nemám program na úpravu takýchto textov. Inak ten list tam bol len chvíľku. Bola som upozornená aj priamo príspevkom v tejto téme, ale neviem či je ešte tu. Autor vie a ja tiež. Inak čo sa týka urážania, Ty nie,že si urážal len mňa, ale skutočne všetkých,ktorí s Tebou nesúhlasili. Neviem prečo tu zavádzaš model skupiniek, škripcov,... to nechápem. Nie je to svojský spôsob ako niekoho potrestať? Za prejavený názor? súhlasila vo všetkom s Tebou asi by tu teraz nebolo čo riešiť. Samozrejme keby som súhlasila vo všetkom s Tebou asi by tu teraz nebolo čo riešiť. V konečnom dôsledku sa staviaš opäť do pozície, z ktorej sa cítiš každého hodnotiť a komentovať jeho vyjadrenia. Inak tomu o Tebe a ...... vôbec nerozumiem, ale ani nemusím.... nemám patent na všetko. Na urazenú slečnu, ktorej zobrali lízatko som sa nikdy nehrala. Nemusím lízatká. A úprimne, urážkami sa nič nerieši. Ani v živote ani v rámci SVB. Ani v rámci výkladu zákona. Ten list mám uložený, ak sa nájde niekto čo ho vie v rámci obrázku upraviť, rada prepošlem, aby sa mohli predmetné korekcie urobiť. Nie je problém si ho z netu stiahnuť. Tak ako som ho našla aj ja. Inak to čo si tu napísal je jednoznačné a ja nemusím hodnotiť Teba. Každý si Ťa ohodnotí podľa Tvojich príspevkov, hlavne na Tvojom prejave. Ďakujem za dobre mienené rady. Súhlasím s Tebou, táto rovina nie je to čo sem patrí. Toto sme si mali riešiť ss-kami, resp. skutočne mailom. Ale nie tu, takže zvážim či časom všetky príspevky mimo témy a možno aj k
téme nevymažem. Mne osobne je trápne, že sa takto v téme musím obhajovať a prosím Ťa neobviňuj iných z toho, že vôbec napísali svoj názor. Nehľadaj za ich príspevkami mňa. Vďaka. Inak ak si videl ten list, musel si vidieť aj ten príspevok, v ktorom som bola na to upozornená. Takže mal by si vedieť, prečo som ho vymazala. Okrem toho že bol veľký a mal divný formát. Neobviňuj ma z toho čo sa Ti momentálne hodí, ale každému ponechaj svoj názor. Pozerala som ten príspevok, ktorým som bola upozornená, že je tam vlastne reklama, ale veď ten člen porady, ktorý príspevok písal sa isto sám ohlási aj s tým komentárom, ktorý v tom príspevku bol. Urob si záver sám. Mám dosť iných povinností, len som chcela práve od autorky a predkladateľky predmetného zákon výklad. Ale neviem skutočne a z Tvojich príspevkov je to očividné, že Tebe sa o znenie a výklad zákona dávno nejedná. Bola som upozornená, že sa jedná zverejnením toho listu v tom znení o hrubé porušenie etikety porady. Nebol citovaný bod, ale... neviem, moderátor sa nevyjadril, takže ... Verím, že samotný autor toho príspevku sa prejaví a potvrdí moje slová. Inak pokiaľ viem aj vymazané príspevky sa dajú nájsť, takže budem nútená na svoju obhajobu poprosiť moderátora o potvrdenie mojich slov, ak si Ty ani nikto predmetné upozornenie okrem mňa nevidel.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 09.05.07 at 14:28 Dôvod: doplnenie
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Ludia,uz sa nato vykaslite.Stale sa tu iba dohadujete,obhajujete svoje nazory,slovne sa napadate a pritom podstata tejto diskusie uz uplne uchadza vasej pozornosti.Pre nezaiteresovaneho cloveka je to uz o nicom a hodne nudne,lebo obycajneho cloveka netrapia vase osobne sympatie a antipatie,ale zaujima ho,co podstatne a potrebne si moze z tejto diskusie odniest.Skuste si to precitat znovu cele este raz.Je tu 12 stran (!!!) diskusie,z toho sotva 2 strany za nieco stoja.Takze sa nad sebou vsetci zamyslite a radsej si poriadne kusnite do jazyka a chodte sa predychat,ako nieco napisete.Naozaj si vazim vsetky nazory,ktore tu odzneli k veci,ale toto,co tu poniektori predvadzate,ma uz udivuje.

Ak sa ma tato diskusia uberat tymto smerom,tak nech ju radsej kompetemtni uzavru,nech zbytocne toto skvele forum podobnymi diskusiami nestraca na vaznosti.

Dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať