Zavrieť

Porady

Z excel DO word

Zdravim!

Potreboval by som poradit. Hladam priamo v excli, ale nepodarilo sa mi najst to co hladam..

V Excli mam zoznam adries v 1 stlpci, v kazdom riadku je ina. Potreboval by som to previest napr do wordu v tvare, aby to bolo vsetko v 1 riadku za sebou oddelene ciarkou alebo bodkociarkou.

Dik!
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Neviem, či som dobre pochopila čo potrebuješ. Jedou z možností je transponosať stĺpec na riadok, potom do Wordu prekopírovať a tabuľku konvertovať na text s oddeľovačmi tabulátora. Potom vyhľadať napríklad zástupné znaky tabulátora a nahradiť bodkočiarkou (cez fciu Hľadať a nahradiť).
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

dobre si pochopila..
a ako transponujem stlpec na riadok? mm mam pocit, ze tolko stlpcov by sa tam nevoslo..
podarilo sa mi to dostat do wordu - ale je to tiez pod sebou.. teraz to bude hadam lahsie na poradenie..
cize mam vo worde pod sebou adresy. ako ich dostanem vedla seba s oddelenim ciarkou? dik
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Evanka je to dobree, ide to tak do chvíle keď treba zadať funkciu hľadať a nahradiť (ctrl+h) totižto tab sa nedá nahradiť (aspoň ja som na to neprišiel).A nenapadá ma teraz nič len to aby si vložila najprv bodkočiarku pomocou F2 do buniek a potom to bude OK.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

jojom Pozri príspevok
Evanka je to dobree, ide to tak do chvíle keď treba zadať funkciu hľadať a nahradiť (ctrl+h) totižto tab sa nedá nahradiť (aspoň ja som na to neprišiel).A nenapadá ma teraz nič len to aby si vložila najprv bodkočiarku pomocou F2 do buniek a potom to bude OK.
Tabulátor si skopíruj a vlož do riadku "hľadať". Skopíruješ ho tak, že si dáš zobraziť netlačiteľné znaky (vtedy ho uvidíš ako vodorovnú čiaru zakončenú šípkou).
1 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

rickman Pozri príspevok
dobre si pochopila..
a ako transponujem stlpec na riadok? mm mam pocit, ze tolko stlpcov by sa tam nevoslo..
podarilo sa mi to dostat do wordu - ale je to tiez pod sebou.. teraz to bude hadam lahsie na poradenie..
cize mam vo worde pod sebou adresy. ako ich dostanem vedla seba s oddelenim ciarkou? dik
Najskôr si transponuj stĺpec na riadok v Exceli. Vyznač, skopíruj (Ctrl+C), Postav sa na bunku kam chceš kopírovať. Cez úpravy daj vložiť al. prilepiť špeciálne, zafajkni transponovať a potvrď.
1 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

nefunguje to.. je tam viac riadkov ako potom moze byt pri prekopirovani stlpcov..
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Máš adresy v Exceli v jednom stĺpci, alebo vo viacerých? Teda meno v stĺpci A, ulicu v B,... alebo máš v stĺpci A meno, ulicu, mesto...?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

pisal som to hned vsetko v prvom prispevku.
ide o e-mailove adresy, bez mena, ulice atd.
vsetky su v 1 stlpci ale vo viacerych riadkoch.
-
teraz to mam vo worde bez tabulky, ale tiez to je pod sebou..
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Pod sebou to máš preto, lebo si netransponoval stĺpec na riadok . Musíš postupovať podľa toho ako som písala....
1 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

snazil som sa to spravit presne tak, ale vypise chybovu hlasku:
nemozno prilepit, pretoze kopirovane bunky a cielove nemaju rovnaky tvar..
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

rickman Pozri príspevok
snazil som sa to spravit presne tak, ale vypise chybovu hlasku:
nemozno prilepit, pretoze kopirovane bunky a cielove nemaju rovnaky tvar..
V tom prípade predpokladám niektorú z chýb, ktorú robíš.
Dodrž nasledovné:
Nevyznačuj celý stĺpec kliknutím na záhlavie, ale oblasť.....
Pri kopírovaní nestoj na bunke, kde máš adresy (napr A1, ale postav sa na bunku, ktorá je prázdna (napr. B1).
1 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Pri transponovaní môže byť transponovaných najviac 256 riadkov. Ak máš viac riadkov, tak musíš robiť per partes. Ďalší postup ako už bolo povedané.
1 0
lubosdz lubosdz

lubosdz je offline (nepripojený) lubosdz

Ubezpec sa, ze mas vsetko len v jednom stlpci v jednom zosite/worksheete a potom to exportuj z excelu ako CSV subor:

- save as... a vyber CSV file (MS DOS).

... ulozi sa to ako textovy subor a hodnoty budu pod sebou.

potom to proste otvor vo worde a pripadne pouzi CTRL+H pre replacement...

A JE TO!
1 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Rada by som poprosila o pomoc.
Je daná tabuľka v exceli. Treba ju vložiť na čistý list do práce, písanej vo worde. Ako ju prekopírovať tak, aby zostali kontúry tabuľky ostré a nie akoby rozmazané? Čo spôsobuje tú rozmazanosť? Ďakujem.
Aha, ďalší problém: tabuľka zaberá celý list. Potrebujem ju zmenšiť tak, aby zostali dostatočne široké okraje na viazanie a zároveň musí zostať dostatočne čitateľná, hmm,. V exceli teda robiť neviem. Veľmi ďakujem tým, ktorí mi venujú pozornosť.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Použi klasiku označ v exceli a cez CTRL C skopíruj a cez CTRL V vlož ju do wordu, potom cez nástrojovú lištu choď na Tabuľka, Vlastnosti ju daj na stred potom znovu cez Tabuľka, Prispôsobiť, a Prispôsobiť oknu alebo obsahu to by malo byť všetko.

Dúfam, že je to ono.

Môžeš ju ešte celú urobiť v exceli a vytlačiť na samostatný list a tak vložiť na príslušné miesto po vytlačení celej práce, ale je to zdĺhavé.
Naposledy upravil Orim : 27.03.08 at 19:11
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anklar Pozri príspevok
Rada by som poprosila o pomoc.
Je daná tabuľka v exceli. Treba ju vložiť na čistý list do práce, písanej vo worde. Ako ju prekopírovať tak, aby zostali kontúry tabuľky ostré a nie akoby rozmazané? Čo spôsobuje tú rozmazanosť? Ďakujem.
Aha, ďalší problém: tabuľka zaberá celý list. Potrebujem ju zmenšiť tak, aby zostali dostatočne široké okraje na viazanie a zároveň musí zostať dostatočne čitateľná, hmm,. V exceli teda robiť neviem. Veľmi ďakujem tým, ktorí mi venujú pozornosť.
Pokiaľ v tom Worde s tabuľkou už nechceš nič robiť (meniť údaje, formátovať bunky a pod) tak je dobré to kopírovať ako obrázok. Robí sa to nasledovne.

V Exceli si vyznačíš tú tabuľku. Dáš Copy.

Ideš do Wordu. Tam dáš cez menu Edit > Paste special... a otvorí sa ti dialógové okno. Tam vyberieš možnosť Picture (Windows metafile).... Tabuľka sa ti vloží ako obrázok, pekne ostrý. Ten následne môžeš myšou uchytením v rohu zväčšovať alebo zmenšovať - prispôsobiť stránke dokumentu.

Len už neurobíš žiadne zmeny v tabuľke, lebo sa správa ako obrázok.
1 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Orim i Chobot, veľmi pekne Vám ďakujem za navigáciu. Pre info: prerábam dosť rozsiahlu prácu jednej osoby, ťažisko mojej práce však spočíva najmä v gramatickej a štylistickej úprave otrockého prekladu do publikovateľnej slovenčiny. Pritom sa však musím trápiť aj s prílohami, ktoré som dostala samostatne a prácu musím odovzdať na USB, nie vytlačenú. Ešte raz, obrovská vďaka za pomoc.
0 0
avozarm avozarm

avozarm je offline (nepripojený) avozarm

teraz dôchodkyňa - predtým profesia-seizmológ ...viac
Pokiaľ nemáte viac mien ako 250, tak je to jednoduché - Kopy 1 stĺpec (tie mená) klik do 1 riadku 2 stĺpec prilepiľ špeciálne - transponovať. Kopírovať bunky ktoré ste prilepili - prejsť do wordu - prilepiť bunky - vysvietiť tabuľku, konvertovať tabuľku na text označiť ako oddeľovač čiarku (,).
konv.JPG  
1 0
avozarm avozarm

avozarm je offline (nepripojený) avozarm

teraz dôchodkyňa - predtým profesia-seizmológ ...viac
Použite tieto makrá: prvé- názov Konvertuj():
Public Sub Konvertuj()
Dim ret As String
Dim MyAppID, ReturnValue
MyAppID = Shell("C:\Program Files\Microsoft Office\Office\winword.exe", 1)
' tu vy si zadáte cestu (path) k Vašej aplikácii WINWORD
m = 39 'zmeňte podľa toho koľko máte mien
For i = 2 To m
ret = Cells(i, 1) ' prvý stĺpec
ret = ret + "," ' pridáte oddeľovač - čiarku (môžete zmeniť napr. na bodkočiarku)
Cells(i, 2) = ret ' druhý stĺpec - tu sú teraz tie mená a za každý menom je čiarka
Next i
Range(Cells(2, 2), Cells(m, 2)).Select
Selection.Copy ' otvorí sa WORD
End Sub

Toto makro vložte do zošitu Excelu v ktorom máte tie mená, do editoru VBA (dostanete sa tam napr. ALT+F11.
Otvorte WORD a do editoru VBA vložte toto makro:

Sub Nahrad()
selection.Paste
selection.MoveUp Unit:=wdLine, Count:=1
selection.Tables(1).Select
ActiveWindow.ActivePane.VerticalPercentScrolled = 0
selection.Rows.ConvertToText Separator:=wdSeparateByDefaultListSeparator, _
NestedTables:=True
selection.Find.ClearFormatting
selection.Find.Replacement.ClearFormatting
With selection.Find
.Text = "^p"
.Replacement.Text = ""
.Forward = True
.Wrap = wdFindAsk
End With
selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll
End Sub


Makro uložte.

Ako prvé spusťte makro v Exceli - zobrazí sa aplikácia WORD - document -
spusťte makro Nahrad(). V dokumente sa Vám zobrazia mená za sebou, oddelené čiarkou.
Má to tú výhodu, že môžete mať toľko mien, koľko je v EXCELI riadkov (v Exceli 2000 až 65536!
Napíšte mi mail, či sa to podarilo.na adresu labrador.mail.t-com.sk
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
panstvo a poznate hromadnu korespondenciu??
a problem je vyrieseny za 5 minutiek,,,
zapnut panel hromadna korespondencia,, kliknut na druhe tlacidlo zlava (Otvorit zdroj udajov),, potom kliknut na vlozit zlucovacie polia (email), potom na slovne pole -- Dalsi zaznam,, dat ciaku a medzeru,, zlucit do noveho dokumentu a hotovo,,
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať