Zavrieť

Porady

príjmový pokl.dokl z čiech

Ahojte, mám príjmový doklad od českej firmy, prerátaný je na slovenské koruny, nerobím tam samozdanenie-suma je bez dph. Ale ked doklad účtujem dávam výdaje bez vplyvu na dph, nemalo by tam byť, že tovar nadobudnutý z iného čl.štátu? díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Ahojte, mám príjmový doklad od českej firmy, prerátaný je na slovenské koruny, nerobím tam samozdanenie-suma je bez dph. Ale ked doklad účtujem dávam výdaje bez vplyvu na dph, nemalo by tam byť, že tovar nadobudnutý z iného čl.štátu? díky
    Ak si nadobudla tovar z členského štátu v tom prípade ide o samozdanenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príjmový doklad uhrádza záväzok, Samozdanenie robíš pri účtovaní záväzku, teda došlej faktúry.

    Veronika

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    K Daňovému dokladu sa vyhotovuje účtovný doklad. Dodavateľ Vám dal svoj PPD, kt. znamená úhradu v hotovosti.
    A to či je potrebné samozdanenie, to vyčítate z daňového dokladu, FA od dodavateľa.
    Ak je FA vystavená bez DPH, ide o samozdanenie v SR.
    Tu ide o nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného ČŠ.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Na faktúry robím samozdanenie, ale v tomto prípade je len PPD, že prijali peniaze v Sk a k tomu dodací list, ale faktúra nie je žiadna. Je to tovar aj niektorí slovenskí predajcovia vystavia dodací list a k nemu pripnú doklad z pokladne o zaplatení, v tomto prípade je príjmový PD. Ale niekde som čítala, že na bločky a pokl.dokl. sa nerobí samozdanenie. Na faktúry, to je jasné, to robím, ale toto neviem, dík.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Čo sa týka účtovania. Účtujete cez pokladňu ako výdaj, a nákup tovaru VOZD äak súvisí s Vašou podnik.činn), v členení tovar. DO DPH Vám v PD nejde nič.

    Ak Vám znie Fa na slovenskú menu, rozdiely Vám nevznikajú.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    sybila3 Pozri príspevok
    Na faktúry robím samozdanenie, ale v tomto prípade je len PPD, že prijali peniaze v Sk a k tomu dodací list, ale faktúra nie je žiadna. Je to tovar aj niektorí slovenskí predajcovia vystavia dodací list a k nemu pripnú doklad z pokladne o zaplatení, v tomto prípade je príjmový PD. Ale niekde som čítala, že na bločky a pokl.dokl. sa nerobí samozdanenie. Na faktúry, to je jasné, to robím, ale toto neviem, dík.
    Fa Vám ešte príde. (aspoň by mala prísť). Naháňajte dodavateľa.
    Dodací list nie je daňovým dokladom, ak nesplňa náležitosti Fa podľa par.74-FA pri nadobudnutí tovaru z iného CŠ.

    Čo sa týka bločkov z ERP.-daňový doklad, účtujete (ak je vystavený s DPH) ako daňový výdavok aj so sumou DPH, alebo si môžete pýtať vrátiť DPH z Čiech ak je suma DPH viac ako 7 tis.Čk...., ked Vám DPH vrátia, inter. dokladom si znížite daňové výdavky o toto DPH (storno).

    A čo sa týka PPD, to nie je dańový doklad, je to účtovný doklad.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    betka Pozri príspevok
    Čo sa týka účtovania. Účtujete cez pokladňu ako výdaj, a nákup tovaru VOZD äak súvisí s Vašou podnik.činn), v členení tovar. DO DPH Vám v PD nejde nič.
    Ak Vám znie Fa na slovenskú menu, rozdiely Vám nevznikajú.
    Asi to chápem trochu inak ... podľa mňa prišlo k dodaniu tovaru, keďže bol vystavený dodací list, chýba však vystavená faktúra od českého dodávateľa a je k tomu iba PPD. Takže ide tu o nadobudnutie tovaru z iného ČS. Záleží na tom, či na dodacom liste je uvedená cena včítane českej DPH, alebo nie, podľa toho by som postupovala v prípade samozdanenia.
    Na bločky z ERP nie je nutné v prípade nadobudnutia z iného ČS robiť samozdanenie preto, že tam už daň uvedená je ... ale v prípade nadobudnutia takéhoto tovaru na faktúru (ak ide tiež o platiteľa DPH v tuzemsku) DPH uvedená nie je a preto sa samozdaňuje.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    sybila3 Pozri príspevok
    Na faktúry robím samozdanenie, ale v tomto prípade je len PPD, že prijali peniaze v Sk a k tomu dodací list, ale faktúra nie je žiadna. Je to tovar aj niektorí slovenskí predajcovia vystavia dodací list a k nemu pripnú doklad z pokladne o zaplatení, v tomto prípade je príjmový PD. Ale niekde som čítala, že na bločky a pokl.dokl. sa nerobí samozdanenie. Na faktúry, to je jasné, to robím, ale toto neviem, dík.
    Ak odberateľ , platiteľ DPH , nadobudol tovar v inom členskom štáte bez DPH, je povinný sa samozdaniť. Druhá vec je, že nemá faktúru , na základe ktorej by mohol uplatniť právo na odpočítanie dane.

    príjmový pokl.dokl z čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.