Zavrieť

Porady

Excel - okraje hlavicky a paty

Ahojte,
potrebovala by som poratit ci sa daju nastavit pravy a lavy okraj hlavicky a paty alebo ci to je pevne zadane a neda sa to nastavit podla toho tako chcem ja.
Dakujem.
Usporiadat
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ahojky.
V exceli sa to nastavuje : súbor, nastavenie strany, záložka hlavička alebo päta, a tam sú ikonky vlastná hlavička a vlastná päta. nastavíš si text a zarovnanie kde to chceš atd.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

No to je vsetko pekne a to uz davno viem. Lenze ja potrebujem asi taketo nieco:
Ak mam lavy okraj strany 2 cm tak hlavicka ani pata sa neda nastavit na 2 cm a uz to nemam v jednej zvislici. A to sa cez toto nastavenie co si uviedol ty neda nastavit. Tam je len kde ten text chcem mat a nie ako daleko ho chcem mat od okrajov papiera.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Mirka_z_BA Pozri príspevok
No to je vsetko pekne a to uz davno viem. Lenze ja potrebujem asi taketo nieco:
Ak mam lavy okraj strany 2 cm tak hlavicka ani pata sa neda nastavit na 2 cm a uz to nemam v jednej zvislici. A to sa cez toto nastavenie co si uviedol ty neda nastavit. Tam je len kde ten text chcem mat a nie ako daleko ho chcem mat od okrajov papiera.
Práveže okraj strany nastavuješ naraz aj s okrajom záhlavia a päty. Nemôžeš nastaviť okraj záhlavia a päty osobitne (aspoň ja som to tam tú fukciu nenašiel). Jedine to môžeš zadefinovať do stredu, zarovnať doprava (vtedy koniec záhlavia bude vo zvislici s okrajom dokumentu - teda pravým krajom poslednej bunky na tej strane) alebo doľava, vtedy zase bude začiatok záhlavia vo zvislici so začiatkom prvej bunky. Vo Worde sa to dá nastavovať osobitne.

Keď posunieš ľavý okraj strany na 3 cm, rovnako sa posunie aj odsadenie záhlavia zľava.

Keď si dáš náhľad tlače (Print preview) a potom okraje (Margins), tam jasne vidíš, ktoré okraje sa dajú nastavovať.

Jediné, čo sa mi podarilo nastavovať, bol horný okraj záhlavia a spodný okraj päty.
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

No to vobec nie je tak. Ak si nastavim okraj dokumentu (teda stranky) na 0,5 tak hlavicka/pata mi nezacina na tomto okraji a ani nakonci. Je vycentrovana v strede (aj aj napriek tomu, ze mam aj v lavej aj v pravej a aj v strednej casti text). Ja som sa pytala na samostatne nastavenie okraja hlavicky a paty ci take nieco neexistuje lebo som to nenasla ani ja.
Lenze nahlad tlace ti ukaze bez hlavicky a paty. Len samotny dokument. A to viem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mirka, v náhlade v nastaveniach si otvor "vlastná hlavička" a tá je rozdelená na 3 časti: vľavo, stred, vpravo. Keď do časti vľavo zapíšeš text, tak je aj na papieri umiestnený vľavo, teda lícuje s okrajom ostatného textu. Vyskúšaj.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Mirka_z_BA Pozri príspevok
No to vobec nie je tak. Ak si nastavim okraj dokumentu (teda stranky) na 0,5 tak hlavicka/pata mi nezacina na tomto okraji a ani nakonci. Je vycentrovana v strede (aj aj napriek tomu, ze mam aj v lavej aj v pravej a aj v strednej casti text). Ja som sa pytala na samostatne nastavenie okraja hlavicky a paty ci take nieco neexistuje lebo som to nenasla ani ja.
Lenze nahlad tlace ti ukaze bez hlavicky a paty. Len samotny dokument. A to viem.
Keď si nastavím cez súbor
-vzhled stránky
-záhlaví a zápatí
-vlastní záhlaví
( leví oddíl, prostřední oddíl, pravý oddíl)
a napíšem záhlaví alebo zápatí do oddielu, kde to chcem mať
vycentrované, tak to tam mám.
A keď si chcem pozrieť ako to vyzerá pred tlačou, tak si dám súbor a náhled a zobrazí sa mi to tak ako potrebujem.
Napr. ľavá strana - vzdialenosť 2 cm, tak potom, keď si dám záhlavie - ľavý oddiel, tak ho mám tiež 2 cm.
Alebo tvojej požiadavke potom nerozumiem...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Mirka_z_BA Pozri príspevok
No to vobec nie je tak. Ak si nastavim okraj dokumentu (teda stranky) na 0,5 tak hlavicka/pata mi nezacina na tomto okraji a ani nakonci. Je vycentrovana v strede (aj aj napriek tomu, ze mam aj v lavej aj v pravej a aj v strednej casti text). Ja som sa pytala na samostatne nastavenie okraja hlavicky a paty ci take nieco neexistuje lebo som to nenasla ani ja.
Lenze nahlad tlace ti ukaze bez hlavicky a paty. Len samotny dokument. A to viem.
SKúšal som to, síce v náhľade sa mi zobrazila záhlavie, ale skutočne, ak posuniem okraj, okraj záhlavia zostane nezmenený. Je to čudné, to je ako keby ten pravý a ľavý okraj záhlavia bol fixne danný a užívateľom nebol umožnený meniť. Takže som v koncoch, tiež to neviem nastaviť.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Tak ako napísal Chobot a Marek15 nastavíš si hlavičku aj pätu samostatne od okraja dokumentu. V nsatavení strany je ďalej záložka okraje a tam sa nastaví v poradí : hore, hlavička, vpravo, päta, dole, vľavo. Takže prikladám screen. Ak to nie je ono tak potom ani ja nerozumiem požiadavke.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

jojom Pozri príspevok
Tak ako napísal Chobot a Marek15 nastavíš si hlavičku aj pätu samostatne od okraja dokumentu. V nsatavení strany je ďalej záložka okraje a tam sa nastaví v poradí : hore, hlavička, vpravo, päta, dole, vľavo. Takže prikladám screen. Ak to nie je ono tak potom ani ja nerozumiem požiadavke.
Áno, ale tam nastavuješ spodný okraj hlavičky a vrchný okraj päty. Ale pravý a ľavý okraj sa nastaviť nedá. Pozri si môj priložený dokument a skús nastaviť hlavičku tak, aby bola v jednej zvislej línii s textom dokumentu. Ak sa ti to podarí, máš u mňa bod.
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

Vsetci okrem chobota to zrejme nepochopili. Ja nepotrebujem nastavit okraje stranky ale okraje hlavicky a paty. A to ako pisal chobot je asi pravdepodobne fixne dane.
Viem ze sa da nastavit horny a dolny okraj hlavicky a paty ale pravy a lavy okraj sa neda.
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

skúšala som nastaviť hlavičku ale dá sa nastaviť vľavo - stred - vpravo , tak som prispôsobila stránku k hlavičke
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

Lenze ja potrebujem prisposobit hlavicku k stranke. A nie opacne. Takto to viem urobit aj ja.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Mirka_z_BA Pozri príspevok
Vsetci okrem chobota to zrejme nepochopili. Ja nepotrebujem nastavit okraje stranky ale okraje hlavicky a paty. A to ako pisal chobot je asi pravdepodobne fixne dane.
Viem ze sa da nastavit horny a dolny okraj hlavicky a paty ale pravy a lavy okraj sa neda.
No, Mirka podarilo sa to konečne pochopiť aj mne, čo vlastne chceš.
Doteraz som to skúšal, no nič iné ako tu už bolo povedané sa mi nepodarilo zistiť.
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

Takze to znamena, ze pravy a lavy okraj hlavicky a paty je pevne dany a neda sa nastavit podla toho ako chcem ja.
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

presne tak ako píšeš..
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ano nedá sa nastaviť, som s toho smutný.Ráno som boll mimo.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ako núdzové riešenie je taká možnosť že si ľavý okraj nastavíme medzerníkom avšak po debate s chotom sme dospeli k tomu názoru že pravý okraj sa takýmto spôsobom nastaviť nedá (bohužial ). čiastočné riešenie,ale možno niekomu postačí.
Naposledy upravil jojom : 03.05.07 at 18:59
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

No ale znaky hlavicky a paty mas obmedzene. A aj medzera sa pocita za znak.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Mirka_z_BA Pozri príspevok
No ale znaky hlavicky a paty mas obmedzene. A aj medzera sa pocita za znak.
Áno, je to obmedzené na 255 znakov pre pätu a 255 pre záhlavie. A to Ti nestačí na záhlavie alebo pätu? Veď tam sa dá napísať hoci aj 5 riadkov textu.

Pozri priložený dokument.
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

Veru nestaci. Ak mas v hlavicke nazov firmy, telefonne cisla a oznacenie registra. Tak to tam len len vyjde. Predsne an 255 znakov. A je to obmedzene tym, ze to mas spolu za vsetky oblasti (prava, stredna, lava) a to ze vynecham medzeru mi aj tak nepomoze ked okraj stranky mam 0,5 tak aj tak mi zahlavie nebude zacinat na 0,5 lebo medzernikom vlastne urobim medzeru a tym padom to posuniem dalej ale nikdy nie dopredu. Ale dakujem vsetkym za prispevky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať