Zavrieť

Porady

Lokálne pripojenie

Ahojte, chcela by som sa opýtať. Prosím poraďte mi. V sieťových pripojeniach mám niečo takéto:

Internetová brána:
FERO-EKEKLSOSK: Lokálne pripojenie, stav neaktivný atď

LAN alebo vysokorychlostný internet:
Pripojenie k miestnej sieti, toto sa mi vyždy pripojí, keď zapnem počítač
Širokopásmové pripojenie:
môj net....

Mám ale otázku k tomu prvému, keď na to kliknem píše niečo takéto Toto pripojenie umožňuje pripojenie k internetu pomocou zdielaného pripojenia v inom počítači.
To chcete povedať, že sa niekto pripája na môj internet. Ja už som z toho .
ĎAkujem za všetky ohlasy..... Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    Ten PC si zrejme kúpila od ruky.
    Pôvodný majiteľ mal doma asi dva (alebo viac PC) spojených do lokálnej siete, tzn. že boli navzájom prepojené sieťovými kartami a káblom a z tvojho PC sa pripájal na net cez iný PC, ktorý mal priame pripojenie. Keď sa ten PC dostal k tebe, zrejme nebol preinštalovaný Windows.
    Ak je to tak, nič sa nedeje, klikni si na to pripojenie pravým tlačítkom a ak ti to ponuka dovolí, tak ho odstráň, zakáž, odinštaluj.....



    Teraz by to malo byť v poriadku

    Jana0707 je offline (nepripojený) Jana0707

    Jana0707
    NO nie je to celkom tak. Ten počítač som kúpila úplne nový z počítačového obchodu. Je pravda, že raz keď sa nám pokazil net tak náš počítač prepájal s notebokom. Totiž problém nastal, že nám jednoducho prestal ísť net. Skončilo to tak, že záver bol asi taký, že máme zavírený počítač. Keď som ho však prezerala všetkými možnými antivírusovými programami, tak nič nenašiel. Tak potom neviem, čo komu o čo šlo. Do vtedy som sa pripájala bez vyťukávania hesla (to znamená, že ako som zapla počítač bol pripojený aj internet). Ako odišiel ten "opravár netu" vraj sa to nedalo opraviť, šťukala som všeliaké pripojenie a nakoniec sa teda pripájam normálne cez ťukanie hesla (pripájanie). Čo si o tom myslíte??? ĎAkujem za každý ohlas. Mám pocit, že niekto to robí schválne, či nie????

    Jana0707 je offline (nepripojený) Jana0707

    Jana0707
    Ešte niečo. Včera som zaklikla to, že nech mi to ohlási, že sa pripojil (bola tam taká možnosť). Dnes už neexistuje žiaden FERO a v miestnej sieti mám stav takýto: obmedzené alebo žiadne pripojenie. Ja si už asi niečo namýšľam, na šľak trafenie.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    No, trochu je v tom chaos.
    Ak sem vieš prispievať zo svojho PC, tak pripojenie na net máš.
    Ak sa ti stratil Fero, je to ok.

    To obmedzené... pripojenie nevieš odstrániť bez preinštalovania win. Jednoducho tam je ale neaktívne, kým ho nenakonfiguruješ. Tak si ho nevšímaj.
    Naposledy upravil kamowski : 06.05.07 at 11:37
    Ak ste z Bratislavy mozem sa niekedy Vam nato mrknut... tusim ste s tym mali viac problemov...

    nepisete alebo neviete, ci ste pripojena na kablovku, DSL, wifi, alebo ako a na akeho providera, ci mate modem, router, a kolko firewallov. Ostane je vecou ponastavovania, pripadne komunikacie s providerom.

    Laicky - ak vam nechodi nejaka zvysena taxa - tak sa na Vas asi nikto nenapaja, druha vec je tzv. agregacia v internete, to znamena ze jedno prenosove pasmo mozete zdielat aj 30-ti, ale to by ste nemali vidiet, iba by sa Vam spomalil internet. Ale taketo hlasky som videl v jednom netcafe, kde bol iba jeden pocitac a vyhadzovalo to tam taketo hlasky...lenze predtym tam tychto pocitacov bolo 2, a este predtym asi 10... je mozne ze system si robi nejaky refresh alebo nieco testuje... ten fero ak to nie je dalsi uzivatel na Vasom pocitaci, moze pochadzat iba od providera

    Ak mate kablovku ste identifikovana podla sietovej cisla karty
    ak DSL podla konfiguracie routera alebo modemu
    s wifi som nerobil, je to vsak tiez siet

    treba rozoznavat siet LAN - lokalna, keby ste boli spojena kablom doma s inym pocitacom, a siet WAN, to je vonkajsia, napojenie na internet. Predpokladam ze mohlo dost ku tomu ze Vam nainstalovali windows tak, ze pripojenie na internet tam realizovali cez LAN (to je treba pri registracii Windowsu), a internet Vam zapojili cez ine zariadenie, a zrejme v obsluhe sietovej karty mate okrem TCP/IP protokolu a konfiguracie ajine sluzby a tam sa nieco bije. A stretol som sa aj s tym, ze firewall v windowse a v Pande antivirak sa pobili tak, ze to zablokovali. Vam to funguje, ale moze tam byt nejaka "smetiarska" aktivita, ci ako to nazvat...

    retriever007@azet.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.