Zavrieť

Porady

Návrh na vklad do katastra

Podpisy na listine návrh na vklad do katastra nehnuteľností musia byť overené notárom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Nie, návrh na vklad do katastra overený notárom či matrikou byť nemusí. Overujú sa iba podpisy predávajúcich na kúpnej zmluve.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    nie, návrh na vklad do katastra nehnuteľností sa neoveruje. Overuje sa len KZ, a to predávajúci, v prípade zámennej zmluve obe zmluvné strany.
    Návrh na vklad do katastra podávajú obe strany, ale môže podať aj jedna zo zmluvných strán, podľa dohody.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    slavica Pozri príspevok
    Návrh na vklad je vlastne žiadosť o zápis zmeny skutočnosti v LV /zmluvne podložený/ a na zmluve može byť overený len podpis prevodcu...
    ... podpis musí byť overený a nie môže byť overený

    janka01 je offline (nepripojený) janka01

    janka01
    Zdravim.

    prosím Vás neviete niekto poradiť, či Návrh na vklad do katastra nehnuteľností musí byť podpísaný.
    Dnes mi prišla zásielka, že prerušujú konanie,lebo nie je návrh podpísaný. som prekvapená, lebo pred cca pol rokom som tiež podala nepodpísaný a všetko v pohode.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Musí byť podpísaný, pravdou je že stačí, aby ho podala jedna zmluvná strana, nemusia obe, ale ten, kto ho podáva musí byť podpísaný, nie je nutné podpis overovať u notára.

    janka01 je offline (nepripojený) janka01

    janka01
    vďaka, hľadala som aj v zákone, ale tam nie je vyslovene napísané že vklad musí byť podpísaný /zákon 162/1995 - par.30/.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Ale je to v § 40 Občianskeho zákonníka: " Písomný právny úkon je platný, ak je podpísaný konajúcou osobou."

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Za právny úkon sa považuje zmluva, nie návrh - to je procesný list.
    Pravdou je, že návrh môže podať účastník konania a kataster si to inak neoveruje iba z toho podpisu.

    Návrh na vklad do katastra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.