Zavrieť

Porady

Schválená účtovná závierka na DÚ???

Ahojte poraďáci,

mám viac otázok a prosím dajte po odpovede ak môžte. Už sa hrabala v príspevkoch ale potrebujem to overiť, či sa niečo nezmenilo.
Mám s.r.o.
- Je tu povinnosť do 30.06.2007 schváliť účtovnú závierku a takto ju doručiť aj na DÚ???
- Účtovná závierka zatiaľ nie je schválená, môžem robiť opravy? Zistili sme, že som niečo zle účtovala /nemalo to ísť na obstaranie ale rovno do nákladov/. Potom by som podala opravné DP a výkazy s novým obsahom ako schválené?
- Ak je to jednoosobová s.r.o. musí schváliť závierku notárskou zápisnicou?
Ďakujem všetkým za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak sa budú otvárať účtovné knihy musíš doručiť aj na DÚ už schválenú a DDP. Schváliť notárskou zápisnicou netreba.
    Naposledy upravil Tweety : 04.05.07 at 12:22 Dôvod: gramatika

    Januška je offline (nepripojený) Januška

    Januška
    Schválenú ÚZ treba založiť aj do Zbierky listín Okresného súdu - do 30 dní po schválení.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    moniq81 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    mám viac otázok a prosím dajte po odpovede ak môžte. Už sa hrabala v príspevkoch ale potrebujem to overiť, či sa niečo nezmenilo.
    Mám s.r.o.
    - Je tu povinnosť do 30.06.2007 schváliť účtovnú závierku a takto ju doručiť aj na DÚ???
    - Účtovná závierka zatiaľ nie je schválená, môžem robiť opravy? Zistili sme, že som niečo zle účtovala /nemalo to ísť na obstaranie ale rovno do nákladov/. Potom by som podala opravné DP a výkazy s novým obsahom ako schválené?
    - Ak je to jednoosobová s.r.o. musí schváliť závierku notárskou zápisnicou?
    Ďakujem všetkým za odpoveď.
    ad 1.
    § 40 Obchodného zákonníka1/ Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

    Ad. 2.
    Ak chceš urobiť opravy, to znamená , že otvoríš účtovné knihy a musíš tieto výkazy posielať znova na DÚ.

    ad 3.
    Schvaľuje sa rozhodnutím jedineého spoločníka bez notárskej zápisnice.

    Nezabudnúť, že:

    § 21 ods. 1 zákona o účtovníctve... účtovná jednotka je povinná uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín OR do 30 dní po schválení účtovnej závierky.

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    Ďakujem veľmi pekne. Presne toto som potrebovala vedieť. Príjemný víkend všetkým !!!

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Chcem sa spýtať...
    valná hromada bola iba teraz, v septembri.
    Musím schválenú účtovnú závierku znovu zaniesť na daňový úrad? Ak áno, ktoré dokumenty? Súvahu, VZaS a aj poznámky?

    Vopred ďakujem.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Gabi03 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať...
    valná hromada bola iba teraz, v septembri.
    Musím schválenú účtovnú závierku znovu zaniesť na daňový úrad? Ak áno, ktoré dokumenty? Súvahu, VZaS a aj poznámky?

    Vopred ďakujem.
    Ak neboli zmeny oproti podanej, tak nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    koľkokrát odovzdávame na dú výkazy a daň. priznanie?
    Raz. Súčasťou výkazov je aj Príloha k účtovnej závierke.

    Schválená účtovná závierka na DÚ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.