Zavrieť

Porady

Vrátenie daru

Pred 4 rokmi som podarovala svoj 2-izb.byt, v tom čase v hodnote 300 000 .-skk môjmu ženatému synovy.Na naliehanie syna som do Darovacej zmluvy zahrnula aj vtedy ešte moju nevestu.Byt si zrenovovali so spoločnej pôžičky,ja som im finančne dosť veľa pomáhala a zakúpila som im z vlastných prostriedkou aj časť zariadenia.Po 3r.sa rozviedli a môj syn odišiel resp.bývala nevesta ho vyhodila zo spoločného bytu.Na opakované žiadosti o vyrovnanie byv.nevesta reagovala podatím na súd o BSM kde prišla s tvrdením ,že byt nadobudla pred uzavretím manželstva ,ktoré potom zmenila na tvrdenie ,že ja som jej byt sľúbila prepísať do os.vlastníctva keď sa vydá za môjho syna.Nakoniec vystúpila so Znaleckým posudkom ,ktorý ohodnocuje byt na 600 000.- skk.Z tejto sumy nieje ochotná vyplatiť ani korunu.Byt bol ohodnotený nezávislým znalcom na 1 400 000.-skk.Ja podnikám a moja byv.nevesta pracovala u mňa,no po rozvode odišla a odvtedy ma surovo ohovára a poškodzuje moje obch.meno a mňa ako osobu.Nieje ochotná sa ani porozprávať ani nechce pristúpiť na žiadnu dohodu.Nakoľko maju spoločné dieťa využíva ho ako zbraň na mňa aj syna. Môjho vnúčika veľmi milujem,ale už mi dochádza trpezlivosť.Čo sa dá robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Pokiaľ nedôjde k dohode je treba použiť ustanovenia Občianskeho zákonníka, zákona č. 40/1964 Zb. v platnom znení § 630 - citujem "Darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy."
    Toto ale treba dokázať.
    Taktiež môžete podať trestné oznámenie pre poškodszovanie dobrého mena.
    Peggynka 18.10.15 20:49 odstránil(a) z Porady
    Peggynka 18.10.15 20:49 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.