Zavrieť

Porady

VÝKAZY PÚ pre DÚ!

Mám otázku.Prvý raz odovzdávam účtovnú závierku v PÚ a neviem koľkokrát sa odovzdáva súvaha a výkaz ziskov a strát na daňový úrad k DP pre PO.
A či sa tiež odovzdávajú aj poznámky k účtovnej závierke na DÚ, alebo tie zostávajú v účtovníctve firmy.
Neviem postup odovzdávania týchto výkazov a počet kópii riadnej účtovnej závierke a tak isto potom schválenej účtovnej závierke.
Usporiadat
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Dík, Ingi.

Viera
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Platí naďalej, že Prehľad peňažných tokov v Prílohe sú povinné robiť len organizácie, ktoré musia mať zo zákona audit?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Paula
Platí naďalej, že Prehľad peňažných tokov v Prílohe sú povinné robiť len organizácie, ktoré musia mať zo zákona audit?
Našťastie áno.:p
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Včera som bola na školení k ÚZ a tam bolo povedané, že okrem DÚ a Zbierky listín treba VZaS a Súvahu odovzdať do 1 mesiaca odo dňa schválenia aj do Obchodného vestníka (nezachytila som, či to musia všetci alebo len podliehajúci auditu) - je tam vraj za to poplatok 3.000,-.
Viete o tom niečo????
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Iveta
Včera som bola na školení k ÚZ a tam bolo povedané, že okrem DÚ a Zbierky listín treba VZaS a Súvahu odovzdať do 1 mesiaca odo dňa schválenia aj do Obchodného vestníka (nezachytila som, či to musia všetci alebo len podliehajúci auditu) - je tam vraj za to poplatok 3.000,-.
Viete o tom niečo????
Ivet to už platilo aj minulý rok.. a ten poplatok je 3000Sk
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Iveta
aj do Obchodného vestníka (nezachytila som, či to musia všetci alebo len podliehajúci auditu)

Aj tie spoločnosti čo nemajú povinnosť auditu?
Ak majú povinnosť tak musím zvýšiť o ten poplatok 3000 rezervu!!!
Viete niekto prosím odpovedať, či aj spoločnosti bez povinného auditu?
Ďakujem
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Spoločnosti bez povinného auditu túto povinnosť (zverejnenia ÚZ v Obch. vestníku) nemajú, pozri si § 21 ods.2 zákona o účtovníctve.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Petra, pozri § 21 ods. 2 Zákona o účtovníctve. Práve čítam, že len spoločnosti, ktoré majú povinnosť auditu.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
o.k. ďakujem, už som sa zľakla, že som nepostrehla nejakú novelu.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Dakujem za vsetko co som tu nasiel, klobuk dole pred Vami damy aj pani.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Nemáte niekto v počítači tlačivo Prehľad peňažných tokov - nepriama metóda. Prosím, dajte ako prílohu. Súrne to potrebujem.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ak by nieko z vás zaujímali aj poznámky, príp, výkazy pre neziskovky, jedna dobrá víla mi odporučila toto:

celkom dobry je casopis efekt www.casopisefekt.sk venuje sa vyslovene neziskovkam, tam su aj tie poznamky a vykazy: http://www.casopisefekt.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=9&P=index,sl,&In d=21

Poznámky majú tri strany a na DÚ mi dnes povedali, že sú OK.
Ozaj, ale k DP PO chcela teta výkazy po 2x!!!!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
M0NIKA
Ak by nieko z vás zaujímali aj poznámky, príp, výkazy pre neziskovky, jedna dobrá víla mi odporučila toto:

celkom dobry je casopis efekt www.casopisefekt.sk venuje sa vyslovene neziskovkam, tam su aj tie poznamky a vykazy: http://www.casopisefekt.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=9&P=index,sl,&In d=21

Poznámky majú tri strany a na DÚ mi dnes povedali, že sú OK.
Ozaj, ale k DP PO chcela teta výkazy po 2x!!!!
A teta čo zaspala dobu? Veď už výkazy nejdú na štatistiku a DÚ si ich skenuje!
Ja som dávala za všetky PO - sročky aj akc.s. len po jednom kuse, aj pre FO, účtujúce v PÚ taktiež!
Možno len chcela byť dôležitá, tak chcela mať do zberu!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Iveta
Nemáte niekto v počítači tlačivo Prehľad peňažných tokov - nepriama metóda. Prosím, dajte ako prílohu. Súrne to potrebujem.
Pokúsim sa to pripojiť, dúfam že sa to podarí :

Vidím, že sa mi to nepodarilo!
Ja som si kúpila program Formik, a tam sú všetky tlačivá, myslela som, že sa mi to podarí ti ho pridať, ale Bohužiaľ! Pravdepodobne je to chránené proti takémuto priliepaniu, alebo to neviem.
Inak, odporúčam ten program, to je niečo senzačné! Skús is stiahnuť demoverziu!
Naposledy upravil ondrejvla : 24.03.05 at 21:03
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

sway, cim skor to schvalis, tym skor to budes musiet odniest na register, a tam to nenavidim, este ani raz to nepreslo bez problemov: raz neboli kolky, potom nebol sprievodny list, potom bol sprievodny list ale neprisiel konatel osobne ani nedal splnomocnenie ... ((
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mv66
sway, cim skor to schvalis, tym skor to budes musiet odniest na register, a tam to nenavidim, este ani raz to nepreslo bez problemov: raz neboli kolky, potom nebol sprievodny list, potom bol sprievodny list ale neprisiel konatel osobne ani nedal splnomocnenie ... ((
vieš ja mám odložené z minula, podľa toho to robím a bez problémov to podávam a nič sa mi zatiaľ našťastie nevrátilo...
A poznám aj auditorky čo to robia - presne povedia čo treba, napíšu pokecy a podajú za teba - ale stojí to korunky....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať