Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

adi11 Pozri príspevok
..no a nepaci sa mi vulgarnost v televizii..
http://www.topky.sk/cl/15/1257350/VI...-na-to-Markiza-
Ktorá vulgárnosť? Marešov výrok alebo ten transparent v publiku?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

erzet Pozri príspevok
Keby to len Mareš prehnal, ale Rytmus sa rehotal akoby mu pripísal jemu neexistujúcu slovnú zásobu.
Aspoň má bulvár o čom písať a poniektorí majú čo čítať
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Llívia Pozri príspevok
Ktorá vulgárnosť? Marešov výrok alebo ten transparent v publiku?
...jej a ten som si ani nevsimla....to ti mladi su fakt uz z toho zmagoreni...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Adi11, niet sa čo diviť. Veď aj vo filmoch a seriáloch, ktoré dávajú v TV pred 22.00, sa takéto výrazy objavujú.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Cestou domov som si čítala inzertné noviny. Dosť ma zarazil inzerát na divadelné predstavenie s názvom: Umri, skap a zdochni..!!!
(Asi je to hra o nejakom masovom vrahovi. )

A pobavila som sa na dvoch inzerátoch.
V jednom zrelý 40-nik za odmenu 300 EUR mesačne hľadá štíhlu vysokoškoláčku, ktorá ho občas príde potešiť. Chudákovi ujovi sa zrejeme prekrvuje iná časť tela než mozog, keď zabudol na univerzitu tretieho veku (Tým sa nechcem dotknúť žiadnych 17-tok a nechcem žiadnym spôsobom podkopávať vaše sebavedomie, ale určite myslel nižšiu vekovú kategóriu.)

V druhom inzeráte zase inzerujúci hľadal ženy do erotického filmu. Zn. diskrétnosť zaručená. - To im akože natiahne na hlavu vrece, aby ich nikto nespoznal a bola zachovaná diskrétnosť?!
Naposledy upravil Llívia : 04.04.11 at 20:16 Dôvod: Opravený názov predstavenia - má to byť "Umri"
0 0
janus14 janus14

janus14 je offline (nepripojený) janus14

Boze mam strasny problem o tyzdem mam 14 narodky a vobec netusim kde budem mat oslavu s kamosmi . pomozte mi nekto kde to mam mat prosiim je strasne dvolezite a surne
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

buchač Pozri príspevok
...hm ...lidičky ...

Dnes som mal pojednávanie v jednej kauzičke ...

Čo myslíte ???....vyhral som alebo prehral ...???



Podľa Tvojich smejkov tak asi ......, alebo žeby nie ......
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Llívia
Cestou domov som si čítala inzertné noviny. Dosť ma zarazil inzerát na divadelné predstavenie s názvom: mri, skap a zdochni..!!!
Žiaľ, oni to volajú predstavenie, ale skôr je to realita

A keď už sme pri tých troch slovách: počúval som vyjadrenia zástupcu zamestnávateľov k otázkam pracovného zákonníka a časti o minimálnej mzde. Chcú to zrušiť (tú časť). Ak by sa to presadilo, potom by zamestnávatelia nekresťansky zarábali a slovoč robotnícka by len drela za almužnu. Pretože sa vyjadril, že za neodbornú prácu by sa malo platiť menej. Naznačoval tým, že je práca a práca - práca neodborná je lacná a nič mu neprináša (o čom pochybujem, pretože aj s lopatou sa urobí práca, na ktorej sa potom tvorí "odborná" práca - teda niečo prináša). Potom by bolo, že by niekto za mesiac zarobil 100-200€ a mohol by byť rád, že je rád.
Naposledy upravil misoft : 04.04.11 at 17:16
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Podľa Tvojich smejkov tak asi ......, alebo žeby nie ......
...ale hej ...

No to iba jednu bitku som vyhral ...kde je ešte len ten koniec vojny...

...ach jo ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

janus14 Pozri príspevok
Boze mam strasny problem o tyzdem mam 14 narodky a vobec netusim kde budem mat oslavu s kamosmi . pomozte mi nekto kde to mam mat prosiim je strasne dvolezite a surne
detsky kutik v Auparku je asi kusok pod tvoju vekovu kategoriu, skus McDonald s. Najlepsie by bolo pytat sa kamaratov na facebooku a podobne

Pytala som sa svojho pubertiaka, tak Ti odporuca painball alebo bowling. A vsetko najlepsie ku krasnej 14-tke.
Naposledy upravil nika.sum : 04.04.11 at 17:51
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

práve som zhrozená z večerných správ ohľadom odvodov živnostníkov. Intenzívne začínam uvažovať nad zrušením živnosti, myslím si , že nie som jediná. No keď toto chceli dosiahnúť...
Naposledy upravil Maya1 : 04.04.11 at 18:23
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A je iste, ze sa uz vobec na niecom dohodli? Zaregistrovala som, ze pausalne naklady budu moct byt len do vysky zivotneho minima.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
janus14 Pozri príspevok
Boze mam strasny problem o tyzdem mam 14 narodky a vobec netusim kde budem mat oslavu s kamosmi . pomozte mi nekto kde to mam mat prosiim je strasne dvolezite a surne
nika.sum Pozri príspevok
detsky kutik v Auparku je asi kusok pod tvoju vekovu kategoriu, skus McDonald s. Najlepsie by bolo pytat sa kamaratov na facebooku a podobne

Pytala som sa svojho pubertiaka, tak Ti odporuca painball alebo bowling. A vsetko najlepsie ku krasnej 14-tke.
....nikuš ...a vieš , o čo ide ???

Myslím tie náklady na hentú zábavku ..........oslavu predsa hradí oslávenec ...
Nie je len tak ......
Keby som sa len v najnižších cenách pohyboval ....cca len pre 10 šracov ...ajajááááj ...solídne náklady len na guličky by boli ...zapôžička je tiež nie lacný špás
Ak ovšem ocko zacvaká , niet čo riešiť ...

O iných aspektoch nepripravených , neznalých , nereálnych začiatočníkoch ( 14 - 15 roční fagani ...) ani radšej nevravím , nespomínam ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No mňa dnes potešilo toto http://www.stream.cz/video/573568-ro...iminek-dvojcat je to milé
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Maya1 Pozri príspevok
práve som zhrozená z večerných správ ohľadom odvodov živnostníkov. Intenzívne začínam uvažovať nad zrušením živnosti, myslím si , že nie som jediná. No keď toto chceli dosiahnúť...
durisovad Pozri príspevok
A je iste, ze sa uz vobec na niecom dohodli? Zaregistrovala som, ze pausalne naklady budu moct byt len do vysky zivotneho minima.

tu je vycuc zo stránky: http://hnonline.sk/c1-51447240-je-tu...-kolko-dostanu

20:45 Ako sa koaliční partneri dohodli, zdravotný odvod bude pre všetky skupiny rovnaký, na úrovni 9 %. Rozdielny bude sociálny odvod. Pre viac ako 1,5 milióna zamestnancov bude vo výške 19 %. Práve zamestnancom by sa mal od roku 2013 tento odvod znižovať, a to o jedno percento ročne až na úroveň 15 %.

Dohodári budú platiť sociálny odvod 10 %. Tí, ktorých mesačný príjem nedosiahne sumu životného minima a nemajú iný zárobok, však budú od jeho platenia oslobodení. Suma životného minima je aktuálne na úrovni takmer 190 eur. "Tí, čo dnes majú pomocný príležitostný príjem z dohôd, nebudú ani naďalej zaťažení sociálnymi odvodmi," zdôraznila premiérka.

Pre živnostníkov bude sociálny odvod predstavovať 13 %. "Celkové daňové a odvodové zaťaženie živnostníkov sa mierne zníži," uviedla Radičová. Dodala, že približne 80 % živnostníkov platí dnes odvody z minimálneho vymeriavacieho základu, teda 160 eur mesačne. "Tento minimálny odvod sa v dôsledku zmien zníži na menej ako 140 eur," vysvetlila.

Predstavitelia vládnych strán sa dohodli aj na paušálnych výdavkoch. Zrušiť sa majú 40-% ročné výdavky. Samostatne zárobkovo činné osoby si budú môcť odpočítať po novom sumu životného minima, teda takmer 190 eur.
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft Dnes, 06:11 PM
A keď už sme pri tých troch slovách: počúval som vyjadrenia zástupcu zamestnávateľov k otázkam pracovného zákonníka a časti o minimálnej mzde. Chcú to zrušiť (tú časť). Ak by sa to presadilo, potom by zamestnávatelia nekresťansky zarábali a slovoč robotnícka by len drela za almužnu. Pretože sa vyjadril, že za neodbornú prácu by sa malo platiť menej. Naznačoval tým, že je práca a práca - práca neodborná je lacná a nič mu neprináša (o čom pochybujem, pretože aj s lopatou sa urobí práca, na ktorej sa potom tvorí "odborná" práca - teda niečo prináša). Potom by bolo, že by niekto za mesiac zarobil 100-200€ a mohol by byť rád, že je rád.


Toto som videla aj v správach. Aký to bude mať dopad? Klesnú mzdy - tie oficiálne, stúpnu neoficiálne. Klesnú platby do poisťovní, stúpnu výdavky štátu v budúcnosti na dôchodcov a dôchodky, pretože na dôchodkové poistenie sa budú odvádzať menšie peniaze. To isté platí o poistení v nezamestnanosti. Ak budú obe dávky nízke, štát to bude musieť dorovnať do nejakého stanoveného minima. Štát = tí, čo platia dane a odvody. A tiež to platí o zdravotnom poistení - zdravotná starostlivosť rovnaká za minimum, ktoré bude odvedené na poistnom. Myslím si, že žiaľ, skupinka pár tisíc zamestnávateľov vyd.be s viac ako miliónom zamestnancov.
Štvú ma aj ústupky, ktoré robia živnostníkom - sú návrhy, aby platili nižšie poistné. Zdravotné poistenie 9 %, zdravotná starostlivosť rovnaká. To, že si živnostníci upravujú daňový základ, aby neplatili vysoké poistné, je verejným tajomstvom. Takže ešte aj z toho minima, čo im vyjde platiť, budú platiť ešte menej.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

tuta Pozri príspevok
tu je vycuc zo stránky: http://hnonline.sk/c1-51447240-je-tu...-kolko-dostanu

20:45 Ako sa koaliční partneri dohodli, zdravotný odvod bude pre všetky skupiny rovnaký, na úrovni 9 %. Rozdielny bude sociálny odvod. Pre viac ako 1,5 milióna zamestnancov bude vo výške 19 %. No že by sa chystal odvodový bonus ako sme ho preberali po voľbách? Poistenie bez II. dôchodkového piliera a nemocenských dávok? Lebo ináč mi tie %% nejakosi nesedia a u ostatných skupín tiež nie. Práve zamestnancom by sa mal od roku 2013 tento odvod znižovať, a to o jedno percento ročne až na úroveň 15 %.

Dohodári budú platiť sociálny odvod 10 %. Tu ma tiež zaujíma čo všetko by daný odvod pokrýval . Tí, ktorých mesačný príjem nedosiahne sumu životného minima a nemajú iný zárobok, však budú od jeho platenia oslobodení. Suma životného minima je aktuálne na úrovni takmer 190 eur. "Tí, čo dnes majú pomocný príležitostný príjem z dohôd, nebudú ani naďalej zaťažení sociálnymi odvodmi," zdôraznila premiérka.

Pre živnostníkov bude sociálny odvod predstavovať 13 %. Mňa by len zaujímalo či v tom je zahrnutý aj odvod na nemocenské poistenie, alebo v prípade PN sa pôjdeme všetci pásť. "Celkové daňové a odvodové zaťaženie živnostníkov sa mierne zníži," uviedla Radičová. Dodala, že približne 80 % živnostníkov platí dnes odvody z minimálneho vymeriavacieho základu, teda 160 eur mesačne. "Tento minimálny odvod sa v dôsledku zmien zníži na menej ako 140 eur," vysvetlila.

Predstavitelia vládnych strán sa dohodli aj na paušálnych výdavkoch. Zrušiť sa majú 40-% ročné výdavky. Samostatne zárobkovo činné osoby si budú môcť odpočítať po novom sumu životného minima, teda takmer 190 eur.
Na pripomenutie tieto témy
http://www.porada.sk/t142104-sulik-o...nute-deti.html a http://www.porada.sk/t142611-odvodov...mi-ostane.html presne tam sa píše o 9% zdravotných odvodoch a 19% sociálnych ale nepíše sa o nemocenskom, teda áno štýlom poisti sa v komerčnej poisťovni.

Ako v tichosti idú zavádzať odvodový bonus. Hrôza
Naposledy upravil Xanti : 04.04.11 at 20:45
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Llívia Pozri príspevok
misoft Dnes, 06:11 PM
A keď už sme pri tých troch slovách: počúval som vyjadrenia zástupcu zamestnávateľov k otázkam pracovného zákonníka a časti o minimálnej mzde. Chcú to zrušiť (tú časť). Ak by sa to presadilo, potom by zamestnávatelia nekresťansky zarábali a slovoč robotnícka by len drela za almužnu. Pretože sa vyjadril, že za neodbornú prácu by sa malo platiť menej. Naznačoval tým, že je práca a práca - práca neodborná je lacná a nič mu neprináša (o čom pochybujem, pretože aj s lopatou sa urobí práca, na ktorej sa potom tvorí "odborná" práca - teda niečo prináša). Potom by bolo, že by niekto za mesiac zarobil 100-200€ a mohol by byť rád, že je rád.


Toto som videla aj v správach. Aký to bude mať dopad? Klesnú mzdy - tie oficiálne, stúpnu neoficiálne. Klesnú platby do poisťovní, stúpnu výdavky štátu v budúcnosti na dôchodcov a dôchodky, pretože na dôchodkové poistenie sa budú odvádzať menšie peniaze. To isté platí o poistení v nezamestnanosti. Ak budú obe dávky nízke, štát to bude musieť dorovnať do nejakého stanoveného minima. Štát = tí, čo platia dane a odvody. A tiež to platí o zdravotnom poistení - zdravotná starostlivosť rovnaká za minimum, ktoré bude odvedené na poistnom. Myslím si, že žiaľ, skupinka pár tisíc zamestnávateľov vyd.be s viac ako miliónom zamestnancov.
Štvú ma aj ústupky, ktoré robia živnostníkom - sú návrhy, aby platili nižšie poistné. Zdravotné poistenie 9 %, zdravotná starostlivosť rovnaká. To, že si živnostníci upravujú daňový základ, aby neplatili vysoké poistné, je verejným tajomstvom. Takže ešte aj z toho minima, čo im vyjde platiť, budú platiť ešte menej.
Musíte si od toho odrátať výdavky.Aké výdavky má zamestnanec v spojení zo zamestnaním a aké živnostník aké výhody a spätné platby má zamestnanec aké živnostník.Osobne som za to aby sa všetko zrovnoprávnilo akonáhle sa niečo dotuje alebo umelo živý je to zlé.Choré nech skape zostane len zdravé.Čím skôr to všetci pochopia tým lepšie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
Musíte si od toho odrátať výdavky.Aké výdavky má zamestnanec v spojení zo zamestnaním a aké živnostník aké výhody a spätné platby má zamestnanec aké živnostník.Osobne som za to aby sa všetko zrovnoprávnilo akonáhle sa niečo dotuje alebo umelo živý je to zlé.Choré nech skape zostane len zdravé.Čím skôr to všetci pochopia tým lepšie.
Čo je podľa teba v tomto prípade choré a čo zlé?
Ako zamestnanec napr. nemám tú výhodu, že do výdavkov schovám hocičo Ako zamestnanec si nemôžem daňový základ znížiť napr. o odbornú literatúru, ktorú potrebujem, a ktorú mi zamestnávateľ nekúpi.
Zrovnoprávnenie znamená, že napr. zamestnanec bude platiť 16 % odvody, SZČO taktiež 16 % odvody
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Llívia Pozri príspevok
Čo je podľa teba v tomto prípade choré a čo zlé?
Ako zamestnanec napr. nemám tú výhodu, že do výdavkov schovám hocičo Ako zamestnanec si nemôžem daňový základ znížiť napr. o odbornú literatúru, ktorú potrebujem, a ktorú mi zamestnávateľ nekúpi.
Zrovnoprávnenie znamená, že napr. zamestnanec bude platiť 16 % odvody, SZČO taktiež 16 % odvody
...skoro všetko ...

Ani sa neoplatí to zneužívanie vyratúvavať ...



P.S.:
Ale jedným dychom dodávam , že aj JA by som to využil , no nezneužil ( teda možno ...) ....
Na rozdiel od iných to ale aj priznám , neskrývam sa za dymovú clonu ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať