Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

to viem, že zatiaľ si to môžu dať do nákladov. Len včera na markíze v psrávach tvrdili ako hotovú vec, že živnostník si už nebude môcť daňový základ znížiť o odvody.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Takéto debaty tu ale vobec nemuseli byť, keby I.M. nenakradol, toľko kolko toho nakradol..., myslím, že on je strojca všetkého tohoto zla a ešte keď sa k nemu pridal teraz Sulík- vyšla z toho hotová katastrofa...
1 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Llívia Pozri príspevok
Nič v zlom, ale opakovaný vtip prestáva byť vtipným. Tento je na Porade minimálne 10x (len s malými zmenami v časti "vyživované osoby").
Omlúvam sa. Ja som to dostala prvykrát, pobavilo ma to a nepátrala som či to tu je.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
katka s. Pozri príspevok
Omlúvam sa. Ja som to dostala prvykrát, pobavilo ma to a nepátrala som či to tu je.
...preboha za čo sa omlúvaš... ...že si sa niekomu nestrafila do nálady ... ... nemáš dôvod pred nikým zaraďovať spiatočku ... uži si deň s úsmevom... ...
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Llívia, vôbec si nepochopila pointu celej debaty. Bohužiaľ. Už sa k tomu vyjadrovať nebudem.
PS: Nič nie je len biele alebo len čierne. Všetko má svoje pre a proti, ale pre mňa jednoznačne v danej situácii vychádza lepšie zamestnanie. A nauč sa počátať....ako dlho by szčo musel byť PN, aby sa mu po 270 dňoch prispievania do systému vrátili vynaložené prostriedky pri minimálnych odvodoch? A navyše, skús si predstaviť ako s riadnou chrípkou a dieťaťom, čo si furt niečo vyžaduje (nie je to rozmaznaním, ale dieťa si žiada pozornosť, to vie každá matka) namiesto ležania a potenia sa v posteli, robíš účto alebo výplaty.....skús to raz a potom napíš A dobre je, ak aj to dieťa nie je súčasne choré, alebo hned obidve.....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...či tri... Inak pekný dník všetkým poraďákom !
A už sa o SZČO a zamestnancoch nebavte.....
Vždy poctiví ľudia vyjdú na prázdno a bezcharakterní s plnou kešeňou, ale Božie mlyny melú pomaly ale isto, takže...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tak, tak Evuš.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Teším, že je dnes vonku pekne slnečno, kvietky kvitnú, všetko vonia, nie ako včera podvečer.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Betina2 Pozri príspevok
Xanti, plne s Tebou súhlasím.

Llívia, nehnevaj sa, ale nedá mi nezareagovať:

1) Ako zamestnanec máš akú takú istotu finančného a pracovného zabezpečenia (samozrejme po skúšobnej dobe a za určitých podmienok, neplatí to obecne.) Živnostník nemá žiadnu istotu, nemá isté nielen penažné ohodnotenie, ale ani prácu, ktorou by to dosiahol. Musí sa obracať sám za seba (a aj svojich zamestnancov). Ak máš ako zamestnanec preplatenú dovolenky či už 4 alebo 5 týždňov, nerobíš nič a plat poberáš, takže vlastne robíš 11 ale zaplatenné máš za 12 mesiacov, to u SZČO neexistuje K tomu si treba dorátať nezaplatené nadčasy – tie vykompenzujú platenú RD, príp. aj prevýšia. . Ked prídeš ako yamestnanec domov, všetku robotu a problémy necháš v práci Snívaj ďalej. . Nikto Ťa cez víkend pravidelne neotravuje so žiadosťou o radu alebo s urgenciou na vyriešenie cudzích problémov Snívaj ďalej. SZČO to má zaplatené. Čo dostane zamestnanec, keď ho zamestnávateľ otravuje počas jeho osobného voľna? .. SZČO v podstate prichádza o časť súkromia Platí obecne. Obecne platí skôr to, že . Ale aj to sa dá zariadiť. Ovšem už sa potom nepovažuje za takého loajálneho, ochotného, "dobrého, šikovného" atď. a klientov sčasti ubúda.
2) Poistné náhrady ako napr. Dávky nemocenské, ošetrovné atď. Zamestnanec je nemocensky poistený zo zákona od 1. dňa pracovného pomeru (bavíme sa nie o dohodách). Takže ak ochorie jeho dieťa na druhý deň od nástupu do nového zamestnania, sociálka mu vyplatí náhradu mzdy za OČR bez ohladu na to, či poistné za neho zamestnávateľ odvádza alebo nie. Obdobne to platí pri nástupe na materskú, rodičovskú atď. Na rozdiel od zamestnanca SZČO najskôr musí byť poistený aspoň 270 dní za posledné 2 roky pred začiatkom čerpania dávky (pred nástupom na PN, OČR, materskú) aby mu vôbec vznikol nárok na nejaké peňažné plnenie od SP. Ak aj túto podmienku splní, SP mu nevyplatí plnenie, pokial má nejaký nedoplatok SZČO za seba alebo svojich zamestnancov......u zamestnanca je to mimo jeho problém. Zamestnanec predsa nemôže zodpovednosť a niesť dôsledky toho, že zamestnávateľ mu strhne poistné a ďalej ho neodvedie. . Ten to má isté a pozichrované....čo na tom, že zamestnávateľ má nedoplatok.
Takže u SZČO jednoznančne platí najprv naliať a potom čerpať. Si spočítaj, kolko za tých 270 dní naleješ do systému ako SZČO, aby si si potom nedajbože vyčerpala nejakú pos...anú OČRku 10 dní vo výške 55% denného VZ raz za rok-dva, aj ked len minimálneho 1. Lejem peniaz do systému XY rokov a nikdy som z neho túto dávku nečerpala. 2. Pos...anú? To je presne to, o čom som písala – čo sa sťažuje, keď platí z minima? ... A každý živnostník Ti potvrdí, že radšej nech neochorie, nech sú aj deto zdravé, lebo pri chorobe alebo očr mu stojí práca, utekajú zákazky a navyše sa kvôli tomu aj stresuje, čo určite zdravotnému stavu neprospieva. . Keď zostane zamestnanec na PN, OČR, žiaden príjem zo zamestnania nebude mať. Ale toto neplatí u všetkých SZČO. Hodia sa na PN a v pohode si ďalej poskytujú napr. účtovné služby a majú z toho príjem. A myslíš si, že zamestnanec sa nestresuje? Jeden stres má kvôli tomu, že nezarobí a nemocenské dávky sú nízke, druhý stres má z toho, že ho zamestnávateľ vyrazí.
4) Nezabúdaj na to, že ovela väčšiu časť odvodového zaťaženia za zamestnanca nesie práve zamestnávateľ amestnávateľ z jeho VZ. Takže tie výplody o tom, že odvody sú takmer rovnaké sú len "marketingová stratégia našej vlády" Ved ekonomická a informačná negramotnoť u nás prekvitá. Hlavne že 3/4 Slovákov pravidelne čítajú bulvár......A Ty tvrdíš, že zamestanec nie je drahší pre zamestnávateľov než najímanie si SZČO? Menej stresu, menje peňazí, menej zodpovednosti, menej pokút, menej starostilovsti % menej aj vedlajších investícií (zariadenie, prac.potreby, ochrana zdravia pri práci Neplatí všeobecne a skôr by som povedala, že platí len veľmi málo. Pracovala som vo viacerých firmách a na nejaké ochranné pracovné prostriedky, školenia, vybavenie pracovísk atď. sa v nich kašľalo. Ešte boli zamestnanci za blbcov, keď robil na stavbe vo výškach a chceli prilby a bezpečnostné opasky. Iná firma – pracovné oblečenie alebo dokonca nejaké ochrané prostriedky? Zabudni, dones si vlastné, nevadí, že robíš v prostredí, kde si vlastné oblečenie zničíš, alebo kde môžeš dôjsť k úrazu. , vozový park, poistenie atď, ........)
5) Bohužial na Slovensku je tolko nezamestnaných, že vela ludí namiesto toho, aby využívali záchrannú sieť úradov práce a poberali niekolko mesiacov dávku v nezamestnanosti Poberajú dávku v nezamestnanosti, potom si vybavia príspevok na podnikanie, z ktorého nakúpia veci pre osobnú spotrebu, ale akože to potrebovali pre výkon živnosti, potom sa zamestnajú a po 2 rokoch zrušia živnosť.., radšej za o trochu lepší príjem, za o veľa väčšie riziko a za v konečnom dúsledku väčší stres a menší finančný osoh Oveľa menší osoh je u niektorých veľmi dobre vidieť – na autách, na domoch, bytoch, zariadení., sa dá na podnikanie a najmä v počiatkoch podstupuje nemalé riziko (často aj nevedomky, je vela prípadov, že živnosník, trebárs šofér, stolár, prišiel k úrazu, invalidite už v prvých mesiacoch a čo mu ostalo........ Všetci vieme, aké je vcelku nevýhodné sa poistiť dobrovolne pre mnohé skupiny, práve pre dlhú dobu splácania a dobu, po ktorej vzniká aspoň nejaký nárok na dávku. . Preto sa nepoistia vôbec, príp. si upravia príjmy tak, aby sa nemuseli poistiť, a keď sa im stane to, čo si písala, sa čudujú a vyplakávajú, že nemajú nárok na nič. Lenže úplné nič nedostanú. Dostanú sociálne dávky, na ktoré si neprispeli, pretože neplatili dane.
6) Nie je pravda, že zamestnávateľ nekúpi literatúru Je to pravda. Ofotím ti bločky, akú všetku literatúru som si kupovala za vlastné, pretože zamestnávateľ ignoroval moju požiadavku na predplatenie odbornej literatúry?, nezaplatí školenie Nezaplatil, nechcel. Ale toto som si už z vlastného platiť nemienila. Lenže, keď niečo pos...iem, zamestnávateľ mi to zosobní.a nezadováži kancelársku techniku a potreby, pracovné oblečenie atď. Toto si už vymýšľaš, písala som len o literatúre. Poznám firmy, ktoré bez okolkov zaplatia, ak je to oprávnené všetko o čo ich požiada zamestanenc Tak tú by som chcela vidieť.. Iné je, ked firme na kvalite práce a kvalitných loajálnych zamestnancoch nezáleží. Možno pracuješ práve v takej a možno len nevieš požiadať o zadováženie a preplatenie odbornej literatúry či školenia. A možno nedokážeš argumentovať. Nauč sa to. Na smiech  Takže ja som ten debil, čo nevie argumentovať, keď som bola za šéfom, jasne som mu povedala, že odbornú literatúru potrebujem, vysvetlila som mu, že síce na internete sú zákony zadarmo, ale potrebujem k nim komentáre s príkladmi, ktoré sú len v literatúre, ďalej potom pri tých problémoch, ktoré sa objavili, a ktoré jednoducho nedokážem riešiť a ani Porada mi nepomohla, je potrebné sa obrátiť na daňového poradcu a on to pustil jedným uchom dnu, druhým von, pretože literatúra a poradca niečo stojí a na to peniaze nie sú, tak ja som tá neschopná, čo nevie argumentovať?
Ak nevyhovejú a sú tvoje požiadavky oprávnené, písomne ich na svoje práva upozorni, ved aj v zákonníku práce sa píše, že zamestnávateľ má zamestnancovi zabezpečiť primerané pracovné podmienky a vzdelávanie. Nemusíš ma poučovať, aké práva a povinnosti mám podľa Zákonníka práce a aké má zamestnávateľ. Písomné požiadavky by v tomto prípade boli nanič, pretože tie veci som potrebovala k DP a na vyriešenie problémov, ktoré vznikli až v priebehu tohto roka, aj keď sa týkali minulého roka + to boli problémy, ktoré si mal riešiť šéf, a ktoré vyriešil „hurá systémom“.
A ak ani na to nezareaguje, tak si na zlej adrese a radšej odtial odíď. Nemyslíš si, že sama najlepšie viem, kedy je lepšie odísť? Keby som kvôli chýbajúcej literatúre a neochote ísť k daňovému poradcovi vždy zmenila zamestnanie, tak by som doteraz mala aj 20 zamestnaní.

7) Vôbec nie je pravda, že by sa zneužívali oprávnené náklady u živnostníkov. Toaletný papier kúpený pre potreby rodiny je oprávnený náklad? Školské potreby kúpené pre decká sú oprávneným nákladom? Auto, ktoré využíva pre súkromné účely, ale má ho zaradené v majetku a všetky náklady + odpisy v plnej výške sú oprávneným nákladom? Spotreba PHM pre vlastnú spotrebu sú oprávneným nákladom?. V niektorých profesiách vôbec náklady nevznikajú alebo ten človek jednoducho dokáže viacej šetriť. A preto mu nemajú vzniknúť žiadne odpočítateľmné položky, ked kolega odvedľa si dokáže yohnať bločky menej poctivo? Náklady nevznikajú a príjmy sa dajú ututlať
Vždy je to individuálne, netreba všetkých škatulkovať. Ovela viac sa šafári a okráda vo velkých a ešte väčších firmách, najmä ak je tam štátny interes alebo spriaznené osobz....ale tí majú ochranní štít, tak prečo sa nevybúriť na drobných, tí si to aj tak vždy ods...rú v prvej línii. S týmto úplne súhlasím a tiež sa mi nepáči, že v „štátnych“ firmách nikto nie je zodpovedný, aj keď sa objavia miliónové podvody a chyby, nikomu to nie je zosobnené, nikto to neplatí.
8) VIDNO, ŽE SI NIKDY NEBOLA SZČO.
9) Už len to, že drvivá väčšina SZČO z môjho okolia (a to sme docela fajn región) postupne vracia živnostenské listy a radšej investuje do sro-čiek, kde sa sami trebárs aj na polovičný úväzok za minimálnu mzdu zametsnanjú, už len to hovorí veľa o tom, že byť v dnešnej dobe len výhradne SZČO bez súbehu iného príjmu je takpovediac miernejšie šialenstvo V mnohých prípadoch to platí aj pre zamestnancov, pretože sa nemôžu spoliehať, že načas, alebo že vôbec dostanú nejakú výplatu z hlavného zamestnania. , najmä ak máš živiť rodinu (alebo aspoň primerane prispievať) a nespoliehať sa na príjem manžela a alebo sociálne dávky. Žial je vela rodín nie veľa, väčšina a nemysli si, že žijem vo vzduchoprázdne, že o tomto neviem. Čo si myslíš, že ma tak motivuje nemať deti? , kde popri deťoch je nevyhutnosťou aby robili obaja rodičia naplno a nespoliehali sa na dávky. Vezmi si napr. mamičku, ktorá má 30 rokov, dve deti vo veku 6 a 3 roky, pred nástupom na materskú pracovala, bola zamestnaná, ale po návrate do práce jej miesto zrušia pre nadbytočnosť. Ocitne sa na úrade práce. Jej pôvodné miesto po pol roku obnovia, ale už so slobodnou, bezdetnou a mladou žienkou bez záväzkov, ktorá je ochotná makať 20 hodín týždenne presčasov nevyše. Ved počas tých 6 mesiacov sa tie jej práce schovajú do inej prac. náplne. Bežne sa to deje. A čo myslíš, ako pochodí tá mamička, napriek tomu, že má VŠ, sleduje dianie, manželovi spracovala účtovníctvo aj DP počas materskej a navyše je zodpovednejšia. Všade ju odpíšu s tým, že má malé deti, tie sú často choré, nemôže zostávať dlhšie, pochybnosti zamestnávateľa, ako to všetko stihne..... Uisťujem ťa, že tiež žijem na Slovensku a že som žena, takže tieto problémy sú mi dobre známe. Na každom pohovore sa ma pýtali, či mám deti, či chcem mať deti, v jednom rovno zhodnotila – ŽENA!!! – že ženy sú stále tehotné a na materskej.takže po pol roku na UP mamička zapojí rozum a začne podnikať....aj s rizikom, je to lepšie ako nič.....skús si seba predstaviť v jej roli. Snažím sa do jej roly nedostať.

Nehnevaj sa, ale myslím, že Ti chýba životná skúsenosť, niečo, na čom by si mohla stavať reálne hodnoty a reálne vidieť veci, a nie len vidieť všetko jednostranne . Neviem, čo myslíš pod pojmom „reálne hodnoty“. O jednostrannom videní by som na tvojom mieste radšej pomlčala, pretože tebou prezentovaný ideál zamestnania nie je pravdivý.
. Až toho prežiješ viacej, prejdeš rôznymi ťažkosťami, stratami aj víťazstvami, tak potom môžeš hodnotiť plošne. Zatial si však na to podla mna ešte nedozrela, asi si ešte primladá. . A možno ani nie. Možno sme v rovnakom veku.
Vieš, z takýchto drístov idem do kolien. Keď ty alebo ďalší vidíte, že jednoducho s vami nikdy súhlasiť nebudem, že ma nepresvedčíte, tak som pre vás primladá, mám úplne bezstarostný život, žiadne ťažkosti, žiadne straty a podobné blá blá blá. Betina2, ty ani nikto iný z Porady ma nepozná, takže ma neposudzuj.

PS. Nechcem Ťa uraziť, len tieto Tvoje názory ma občas vytočia. Toto je len môj názor na vec. Viem, že odteraz budem v Tvojej nemilosti Tak to vieš trochu viac ako ja. , ale ak som s Tebou niekedy súhlasila, dala som to aj najavo, takže nie som zaujatá voči Tebe ako osobe ani voči nikomu inému. Neboj, nemyslím si, že si proti mne zaujatá.
Na tvoj siahodlhý príspevok som reagovala v texte, ale nie na všetko, nebudem tým strácať čas. Mám svoj názor, ty máš svoj názor. Ja si budem tvrdiť svoje, ty si budeš tvrdiť svoje, nezhodneme sa.
PS: pred chvíľou hovorili v upútavke na správy (v rádiu), že sa vláda zhodla na odvodovej reforme.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Betina2 Pozri príspevok
Teším, že je dnes vonku pekne slnečno, kvietky kvitnú, všetko vonia, nie ako včera podvečer.
Zas musí mať Blava niečo lepšie. U nás je pod mrakom.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

katka s. Pozri príspevok
Omlúvam sa. Ja som to dostala prvykrát, pobavilo ma to a nepátrala som či to tu je.
moja zlatá, pobavila si ma na rozdiel od poraďáčok/kov, ktoré tu od rána vedú žabomyšiu vojnu... Ďakujem Katka, že si sem zavítala. Absolútny súhlas s Ajuškou! Posielam ti Katka slniečko
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Llívia Pozri príspevok
Zas musí mať Blava niečo lepšie. U nás je pod mrakom.
Llivia, aj tebe jedno krásne usmiate:
3 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

MŃa naštval Štat.úrad, zase chcú štvrťročné výkazy za tú istú firmu čo minúly rok. Len minúly týždeň som poslala ročný výkaz za túto firmu. Volala som tam, či nás tak veľmi majú v "láske", že každý rok to isté dookola.Už mi to lezie na nervy.
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

katka s. Pozri príspevok
Na vylepšenie, však náš čaká štvrťročné DPH:
Vážený daňovník, vraciame Vám na prepracovanie daňové priznanie. V kolonke "Vyživované osoby" ste uviedli nesprávne, hoci pravdivo: vláda, parlament a štátni úradníci.
Mne sa páči. Škoda, že to nie je len vtip.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

O 12.30 na rádiu Slovensko 1 bude rozhovor s Kaníkom a ??? (meno som si nezapamätala) o zmenách v II. dôchodkovom piliery.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

katka s. Pozri príspevok
Omlúvam sa. Ja som to dostala prvykrát, pobavilo ma to a nepátrala som či to tu je.
Nemáš sa za čo ospravedlňovať. Mňa to tiež prvýkrát pobavilo, aj druhýkrát (potom už nie).
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Rozalka Pozri príspevok
Ako zamestnanec za necelých 11 mesiacov práce (5 týždňov dovolenky) dostanem 13mesačný (niekde aj 14mesačný) plat.
Kto si myslí, že SZČO sa má lepšie, nech to ide skúsiť!

Lívia, čo sa týka toho "pichnutia" - Xanti chcela zrejme povedať, že ak zamestnanec nemá do čoho pichnúť, plat dostane, ak nemá do čoho pichnúť SZČO, plat nedostane, ale odvody odviesť musí, možno ešte aj za svojich zamestnancov, ktorí nemajú do čoho "pichnúť", ktorým ešte aj plat musí dať.

PS: som zamestnanec a nesťažujem sa.
Llívia, prepáč, nedalo mi, ak sa dá, poprosím o úprimnosť, bez emócií, nie je mojim úmyslom provokovať, len ma to zaujíma.
Tebe toľký čas, čo si na porade, plat nebeží? SZČO nie. Hádam uznáš ten rozdiel, či ani ten nie?
Napadlo ma opýtať sa, keď si Monike dala nevhodné.
nika.sum Pozri príspevok
kolko je takych zamestnancov, ktorí vyuzivaju pracovny cas, prostriedky na svoje vedlajsie fusky a to podotykam nezdanene. Ale toto sme tu riesili tusim presne pred rokom a tiez na tu istu reakciu tej istej osobky.
Llívia Pozri príspevok
Nič v zlom, ale opakovaný vtip prestáva byť vtipným. Tento je na Porade minimálne 10x (len s malými zmenami v časti "vyživované osoby").
Ak tu ideš niečo prihodiť, rada by som videla, či a ako pri každom príspevku zisťuješ duplicitu medzi vyše 20000 príspevkami jednej, jedinej témy, ..... a kde sú ďalšie.
Naposledy upravil Marína : 05.04.11 at 18:51
8 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

220870 Pozri príspevok
Druhý pilier sa robil ,rozbehoval financoval z predaja monopolných podnikov.Bol na to fond do ktorého sa tie peniaze vložili a mali sa postupne míňať.Len prišiel ten Topľčiansky chrapúň prašivá tlčhuba čo nikdy nevedel nič iné len klamať a donášať na spolužiakov a všetkých čo s ním prišli do styku ,s Močiarom,Skotom a dokonale ten fond rozkradli.Keď rozkradli a nemali čo tak vybrakovali aj druhý pilier aspoň toľko koľko sa im dalo.Špiny čo urobili v štátnom rozpočte 7,5%manko.
Xanti teba si tu vážim určite máš v mnohom pravdu ,ale ten náš Topočanec nieje človek, je bezcharakterné hovado rovné Močiarovi.Všetko je to politika a tá sa tu nesmie ale ekonomika je úzko spojená s politikou.,nedlo sa mi to inak napísť keď polovica slovenska vidí len ľavým okom.
Najskôr, aby som nebol. Aj živnostníci, aj zamestnanci majú kus svojej pravdy. Kroky tejto vlády tu už boli na pretrase veľakrát, a toto je len jedna z ďalších nášlapných mín, ako postaviť proti sebe zamestnancov a živnostníkov. Či sa to niekomu páči, či nie, prilepší sa jednoznačne zamestnancom oproti oproti živnostníkom. Aj keď len nemnóžko.
A teraz k Tvojim dlhodobým výrokom na Porade.
Ty si kto, že môžeš bezstrestne, bez vylúčania peniť a prskať na politických predstaviteľov, keďže Porada je apolitická? Ty si kto, že tu máš taký priestor na znevažovanie všetkého vľavo? Odpovedz si.
Mám pre Teba rehabilitačný cvik.
Danila Ti uvoľnila v suteréne flek, presuň sa tam a choď si schladiť hlavu. A možno pochopíš, že aj bez Porady je svet krásny, aj slnko na Teba neprestane svietiť. Je pre mňa prapodivné, že sa ešte nenašiel nikto, čo by Ťa do toho suterénu strčil. Demokracia pre vyvolených na Porade bola, je a zdá sa aj bude skvelá vecička.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Marína Pozri príspevok
Llívia, prepáč, nedalo mi, ak sa dá, poprosím o úprimnosť, bez emócií, nie je mojim úmyslom provokovať, len ma to zaujíma.
Tebe toľký čas, čo si na porade, plat nebeží? SZČO nie. Hádam uznáš ten rozdiel, či ani ten nie? Odkiaľ máš takú istotu, že som v práci?
Napadlo ma opýtať sa, keď si Monike dala nevhodné.
Škoda, že ti nenapadlo pozrieť moje ďalšie príspevky, aby si videla, za čo to "Nevhodné" bolo.
Nika.sum dostala nevhodné za tento je "výrok"
nika.sum Pozri príspevok
kolko je takych zamestnancov, ktorí vyuzivaju pracovny cas, prostriedky na svoje vedlajsie fusky a to podotykam nezdanene. Ale toto sme tu riesili tusim presne pred rokom a tiez na tu istu reakciu tej istej osobky.
Ja nie som nejaká "OSOBKA"! Chodím na Poradu vyše 4 rokov, nie raz som komunikovala aj s ňou, tak nech má láskavo neuráža, keď mám iný názor ako ona.


Ak tu ideš niečo prihodiť, rada by som videla, či a ako pri každom príspevku zisťuješ duplicitu medzi vyše 20000 príspevkami jednej, jedinej témy, ..... a kde sú ďalšie. Počula si niekedy taký pojem "pamäť"? Nezisťovala som si žiadnu dupliciutu. Ten vtip sa objavuje v tejto téme + v Srandičkách od koncom marca a mne už vážne nepripadá vtipný. Prvý, druhýkrát ešte vtipný bol.
Dúfam, že je moja odpoveď dostatočne vyčerpávajúca.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Monika Kováčová Pozri príspevok
Llivia, aj tebe jedno krásne usmiate:
Ďakujem.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať