Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Práve mi volal klient, či viem vyplniť DP PO. Ja, že áno, viem. Vraj mám po telefóne vysvetliť jeho bratovi ako sa to robí lebo, že on chce sám vyplniť DP, alebo či zajtra mám čas, aby som mu to ukázala? Keď som povedala, že ja už DP vyplňovať nebudem, nech skúsi vyplniť podľa poučenia nepáčilo sa mu to. Asi si myslí, že keď mi platí za svoje účtovníctvo, budem mu robiť všetko čo si zmyslí, aj DP jeho brata Keď som povedala, že nestačí vyplniť DP, treba priložiť aj súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky len mlčal.


PS: ach jaj, ešte mi nezaplatil ale poskoka si zo seba robiť aj tak nedám
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Mne volal predchvíľou môj brat, lebo si robí účto sám, odkedy odišiel odo mňa, že som drahá. No a stále ma otravuje a pýta rady. Ale dnes som zostala v šoku: že nestíha, že on to odovzdá až prvého, že ešte nemá "nahodenú" celú pokladňu..., lenže on je platca DPH, tak potom ako robí DPH každý štvrťrok, nechápem. Veď už to mal mať hotové pomaly 25. januára, nie? No som v šoku.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

zuhl Pozri príspevok
Mne volal predchvíľou môj brat, lebo si robí účto sám, odkedy odišiel odo mňa, že som drahá. No a stále ma otravuje a pýta rady. Ale dnes som zostala v šoku: že nestíha, že on to odovzdá až prvého, že ešte nemá "nahodenú" celú pokladňu..., lenže on je platca DPH, tak potom ako robí DPH každý štvrťrok, nechápem. Veď už to mal mať hotové pomaly 25. januára, nie? No som v šoku.
No vieš s rodinou a kamarátmi je to tak - musíš stanoviť taxu aj za otravovanie. Tuším, že ani v cenníku, čo tu Smith tak pracne spracoval to neni.
To DPH - asi tiež podáva dodatočné, alebo vôbec podáva???
Pravdepodobne nie a môžno to vlastné účtovanie ho vychádza viac ako platil Tebe, ale dobre mu tak a určite tie svoje prešlapy si nechá pre seba.
0 0
jipro jipro

jipro je offline (nepripojený) jipro

Je aj nepochopiteľné a k plaču, keď kontroluješ doklady ktoré Ti priniesol klient a zistíš, že sú medzi nimi doklady z pred dvoch-troch mesiacov a ty už máš hotovú DPH, colnicu....Ale som v šoku, keď tam objavím doklady z pred roka alebo aj dvoch. Keď klienta upozorníš na to, že treba podávať opravné a dodatočné, ktoré si aj vyúčtuješ, tak ti bude tvrdiť, že tie doklady určite nedoniesol teraz a chceš na ňom zarobiť. Uvažujem už aj o tom, že doklady budeme spolu pri odovzdávaní kontrolovať a nie tak, že mi podá tašku medzi dverami a...A najhoršie sa robí niečo známym a rodine . Je to zvyčajne za smiešnu sumu, alebo za ďakujem/niekedy ani to/. Skús odmietnuť, alebo pýtať si ako od ostatných, tak si...... v celej rodine
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Toto je svätá pravda, s rodinou žiadny biznis, zbytočne to naštrbí vzťahy.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Moja "nova" a uskutocnena myslienka: Zaciatkom roka 2008 som zakaznikovi, ktory mi uz par rokov nosil zasadne doklady na poslednu chvilu, poslala doporuceny list na adresu firmy, kde som mu uviedla, "Ak vsetky potrebne doklady mi nebudu dorucene do 10.marca 2008, oznamujem Vam, ze za rok 2007 spracovanie uct.dokladov a DP nespracujem." A cuduj sa svete, nebolo to do 10.3.08, ale 12.3.08 mi d o n i e s o l vsetky doklady. V inych rokoch to stale bolo tak, ze ked som mala ukoncenu jeho firmu, urcite uz bol koniec rocnej zavierky. A za rok 2007 uz 28.3.2008 mal komplet zavierku aj s vykazmi. Asi pomohol ten list
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Teraz som počula Ďura Mokrého povedať:
Kto pracuje, plytvá vzácnym časom
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Syn začal brať v piatok antibiotiká. Každých 12 hodín.

V piatok 20.00 1.x
V sobotu 8.00 2.x, 20.00 3.x

A veeeľká dilema nastala dnes ráno po zavedení letného času
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Muška Pozri príspevok
Teraz som počula Ďura Mokrého povedať:
Kto pracuje, plytvá vzácnym časom
Bohužiaľ, práca je zatiaľ najistejší, ale najmenej výnosný spôsob, ako prísť k peniazom.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak dnes ma vytočil jeden poraďák a možno o tom ani nevie. Založil istú tému, ktorá sa mi zdá úplne nevhodná sem a po serióznej diskusii mňa aj iných som si pozrela profil tohto člena. V ním založenej téme by sa zdalo, že je ešte školák, maximálne tak stredoškolák. Ale po vzhliadnutí inej tiež ním založenej témy je dospelý, dokonca ženatý a má aj deti. Okrem toho viac ako raz neprispel ani do jednej témy.
A vytočilo ma to preto, lebo som sa nechala uniesť svojimi pocitmi a to úplne zbytočne.

Ale potešilo ma, že sa už konečne oteplieva.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Gabi,
nič si z toho nerob

Vyzerá , že uvedený poraďák len robí prieskum ako "rozohniť" poraďákov.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Dnes mi prišla faktúra s vyúčtovaním plynu s nedoplatkom vyše 8000 Sk. To ma rozhodne nepotešilo.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Gabi03 Pozri príspevok
Tak dnes ma vytočil jeden poraďák a možno o tom ani nevie. Založil istú tému, ktorá sa mi zdá úplne nevhodná sem a po serióznej diskusii mňa aj iných som si pozrela profil tohto člena. V ním založenej téme by sa zdalo, že je ešte školák, maximálne tak stredoškolák. Ale po vzhliadnutí inej tiež ním založenej témy je dospelý, dokonca ženatý a má aj deti. Okrem toho viac ako raz neprispel ani do jednej témy.
A vytočilo ma to preto, lebo som sa nechala uniesť svojimi pocitmi a to úplne zbytočne.

Ale potešilo ma, že sa už konečne oteplieva.
Nuž, čítala som tú tému a svrbela ma klávesnica aj ruky, ale prisadla som si ich Takú blbosť snáď "starý" ani napísať nemohol, to tam musel určite "mladý" prilepiť. Možno ten nick používa celá rodina.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
mňa dnes teší, že svieti krásne slniečko, hneď je svet krajší....
slnko-kontra-slnecnice-ult014.jpg  
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Už dlhšiu dobu pri práci počúvam internet radio : 977 The oldies chanell. Žáner- hity rokov 50, 60 a 70 proste hity mlááádíííí. Všetko OK, len v zozname žánrov je to zaradené v kategórii "pre starších a pokročilých" . Dosť ťažko sa mi to odklikáva !
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Potešil ma prístup pracovníkov DÚ v Topoľčanoch pri preberaní daňových priznaní. Drobné chybičky /napr. nesprávny počet príloh/ zabieli, opravili sme číslo a bolo všetko v poriadku.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Jana Acsová Pozri príspevok
Syn začal brať v piatok antibiotiká. Každých 12 hodín.

V piatok 20.00 1.x
V sobotu 8.00 2.x, 20.00 3.x

A veeeľká dilema nastala dnes ráno po zavedení letného času
Tak toto je skutočne dosť veľký problém. Ja by som so synom určite navštívila atibiotikológa. Nič neodkladaj, môže to zanechať na ňom vážne stopy, antibiotikológ Ti poradí čo a ako.
Ale keby si chcela radu odomňa antibiotikologičky ohľadne užívania antibiotík, tak by som Ti poradila nasledovné:
Maj vždy po ruke dva budíky. Jeden so starým časom a jeden s novým. Vždy keď na niektorom budíku bude 8,00 alebo 20,00, tak mu daj 1/2 tabletky.
Ale vždy presne v celú hodinu.

Zdraví Mudr. Antibiotiková z antibiotikologickej poradne
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

poslala som svoju 8-ročnú dcéru,aby mi kúpila šampón na farbené vlasy.Vrátila sa s tým ,že taký nemajú,majú iba na nepodarené vlasy/správne má byť nepoddajné/ale asi to moja dcéra na mne po všetkých tých DP videla,že ich mám nepodarené
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Martasch Pozri príspevok
Potešil ma prístup pracovníkov DÚ v Topoľčanoch pri preberaní daňových priznaní. Drobné chybičky /napr. nesprávny počet príloh/ zabieli, opravili sme číslo a bolo všetko v poriadku.
zaslúžili by si bod
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

účtovník 007 Pozri príspevok
Tak toto je skutočne dosť veľký problém. Ja by som so synom určite navštívila atibiotikológa. Nič neodkladaj, môže to zanechať na ňom vážne stopy, antibiotikológ Ti poradí čo a ako.
Ale keby si chcela radu odomňa antibiotikologičky ohľadne užívania antibiotík, tak by som Ti poradila nasledovné:
Maj vždy po ruke dva budíky. Jeden so starým časom a jeden s novým. Vždy keď na niektorom budíku bude 8,00 alebo 20,00, tak mu daj 1/2 tabletky.
Ale vždy presne v celú hodinu.

Zdraví Mudr. Antibiotiková z antibiotikologickej poradne
Tá odpoveď nemá chybu a je vyčerpávajúca - vyčerpala tému aj čitateľa . Ale spomenula som si na jeden príbeh, čo by mal byť skôr v téme srandičky. Bola som na návšteve u sestry, keď prišla na kávičku jej suseda. Sedeli sme, klebetili, a po chvíli sa suseda zdvihla, že musí ísť domov, lebo má brať lieky. Vraj berie každých 12 hodín antibiotiká a o chvíľu bude obed, tak aby nezmeškala. Sestra sa jej spýtala, prečo si to načasovala tak hlúpo, veď druhýkrát musí lieky užiť o polnoci... A na to dostala tiež vyčerpávajúcu odpoveď: ale lekár kázal každých 12 hodín.
Takže Janka, nekomplikuj si to. Komplikácie s letným časom u tejto odborníčky neprichádzajú do úvahy. Vždy, keď sú ručičky na dvanástke, šup s tabletkou do pusy .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať