Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ja nechcem priviesť do zúfalstva tých, čo teraz robia na DP a podobných záležitostiach neznesúcich odklad, ale uvedomili ste si, že vás čaka aj zmena času?
Zmena zimného času na letný: Ne: 28. Marec 2010, 2:00 -> 3:00

...ako k tomu prídeme my, čo radi spíme hááááá?!!!!
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Barbara Pozri príspevok
tak to je mi fakt veľmi ľúto. mali ste alarm, alebo zeder?/ keby ste mali zeder, tak to na 100% neukradnú, lebo nato by potrebovali náklaďák aby ho naložili, lebo ináč by tam na mieste potrebovali rozobrať celý predok, aby mohli to auto ukradnúť a to by robilo dosť veľký rámus. my to máme, teda moji mladí,a spávame kľudne/
nemali ste to auto náhodou na lízing, lebo to som presvedčená, že tie lízingové spol. robia tak, že keď už človek má zaplatiť pár eur, tak jednoducho to auto dajú ukradnúť a majú aj auto aj peniaze za to auto.
to som bola svedkom toho keď naši susedia mali zaplatiť okolo 50 tácov, tak auto zmizlo a mali ho pod oknom.

p.s. jedine si zobrať úver keď už, ale na lízing nikdy
Nemali sme žiaľ zabezpečenie Zeder, mali sme alarm, immobilizér v kľúči a Defend Lock. Lízing sme nemali. Suseda počula v noci nejaké jednorazové vŕtanie, aj sa pozrela von, ale že nič nevidela, lebo bola tma, hoci ešte večer o 22.30 pouličné osvetlenie svietilo. Dá sa to vôbec vypnúť? Ako funguje Kooperativa? Dostaneme asi len plnenie v aktuálnej hodnote auta bezprostredne pred krádežou. Mali sme havarijné poistenie, odjakživa sme ho platili, mali sme dokonca bonus 70%. Ďakujem všetkým za prejavenú účasť. Pôžičku nám už nikto nedá, máme asi na to vysoký vek.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Môj dnešok:
Išla som vyvenčiť psíka. V oranžovej vetrovke. Psíkovi som dala povel "sadni", psík si sadol. Pochválila som "dobrý psík" a psík sa elegantne zdvihol, a elegantne svoje zablatené laby odtlačil na moju svetlú vetrovku. Väčšina blata schádzala z vetrovky postupne. Do sveta som šla s postojom :Ja o ničom neviem, hííí, skade je to blato?
Potom som sa dozvedela, že baterky do digitálnych teplomerov sa predávajú v Hodinárstve. Už nezomriem hlúpa,a ešte mám aj opravený teplomer.
Odniesla som veci na kontrolu do SP, hneď na vrátnici ma precízne zaprotokolovali a obdarili vizitkou. Pri odchode si ma odchytili, ale iba dobre urobili, aspoň som nebehala s vizitkou po meste.
V práci sa mi jeden zamestnanec poďakoval za A-čko DP, druhý sa placho spýtal, či má dobre výplatu. Mal. Preplatok a prémiu.
Ďalšieho bývalého ZC som naháňala, že by si mal dať spraviť ročné, alebo aspoň vypýtať potvrdenie.Doniesol mi to, mal aj Dohody, tak preplatok a ZP.Mala som dobrý nos, že sa mu to oplatí. Po protekcii som tu to aj odniesla na DÚ s firemnou DPH. Prišla som tam o minútu fajront - a zobrali mi to. Boli zlaté.
V lekárni mi okrem informácie o teplomeroch predali na moje kýchanie tabletky, nazvala som ich MP3. Zabralííííí, hurá. Alebo to bola kolegyňa, ktorá si ma premerala, a povedala, že ako to, že som zase chorá? A že ma odvezie k doktorke. Nuž, keď vám zakážu chorobu, treba poslúchnuť.Potom sme sa smiali, že to zaúčinkovalo, a nabudúce už vieme, že máme novú alternatívnu medicínu - zákaz choroby.
Ešte pridám moje sluchové vnemy. Synček mi vysvetľoval, že pili kávu.A ja spoza papierov "čooo, bili kravu?????"
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

to Dav:
tomu hovorím akčný deň
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

včerajší rozhovor mojej mami a starého pána (dedka) na dialýze (dedko originál v zemplinštine):
Dedko: "Pani jak dluho sce vydatá?"
Mama: " Už 40 rokov, vydávala som sa v 1970."
Dedko: "Pani ta to nedobre sce zrachovala." (Pani, zle ste to spočítala).
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

...ešte ma pobavil jeden recept - no neprešla by vás chuť?

Výborná mäsová roláda

Postup

Mäso pomelieme na mlynčeku, osolíme, pridáme korenie a premiešame. Rozostrieme ho na navlhčenú handru do tvaru obdĺžnika. Povrch mäsa potrieme horčicou. Na takto pripravený plát ukladáme šunka, plátkový syr. Potom pomocou handry zvinieme mäso do rolády a preložíme na plech. Povrch potrieme kyslou smotanou. Takto pripravenú roládu podlejeme vodou a dáme piecť. Môžeme si trocha smotany nechať a v polovici pečenia roládu opäť potrieť. Ako prílohu podávame pyré a rôznu zeleninu.

Prajem dobrú chuť.

btw. a vy doma na čo používate handry okrem prípravy mäsovej rolády?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zajtra idem so sklopenou hlavou na DU, zabudla som vo svojom DP vyplniť r.100. 310, 400, ale pani z DU bola milá, keď mi to telefonicky oznamovala a požiadala ma, aby som chýbajúce riadky prišla ručne doplniť
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
... a to sú teda dosť podstatné údaje ...

To mňa zbuzerovali za nevyplnený X v časti "neuplatňujem 2% ...", pritom ak tam nemám uvedenú žiadneho prijímateľa, resp. daňovník má stratu, tak je logické, že "neuplatňujem", no nie?
To by ten soft na drsr mohol automaticky doplniť, ak som nevyplnila žiadneho prijímateľa.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Rozalka Pozri príspevok
... a to sú teda dosť podstatné údaje ...

To mňa zbuzerovali za nevyplnený X v časti "neuplatňujem 2% ...", pritom ak tam nemám uvedenú žiadneho prijímateľa, resp. daňovník má stratu, tak je logické, že "neuplatňujem", no nie?
To by ten soft na drsr mohol automaticky doplniť, ak som nevyplnila žiadneho prijímateľa.
Na našom DU x veľmi kontroľujú a dnes som ho na drsr nemohla dostať do DP, ešteže mám kúpené čierne pero.
Áno veľmi podstatné údaje, všetky iné DP som skontrolovala, sú OK, len to moje nie...... a to tuším furt niečo v mojom
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Jožka, a ty nevieš, že obuvníkove deti chodia bosé?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Rozalka alebo zákon schválnosti
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..rozmýšľam, prečo u každého lekára rozkazujú sestričky..lebo jedna si dnes zo mňa parádne vystrelila..minulý týždeň som bola objednať moju mamu u očnej na Uniklinike..2x mi povedala, že máme prísť 23.3 do jedenástej hodiny, lebo len do jedenástej berie karty..tak sme prišli o desiatej, položili kartu,o dvanástej tam ešte sedeli ľudia, čo prišli ráno o ôsmej,no a keď som sa spýtala, prečo neberie karty, tak mi odvrkla, že ona mi určite nepovedala, že máme prísť dnes..ona určite nie!!..a ani nás nevezmú, lebo sme vraj objednané až na 29.3....pritom nevedela meno...
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Naše božské zdravotníctvo dúfam, že začas budem mať od neho pauuuzu.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Rozalka Pozri príspevok
... a to sú teda dosť podstatné údaje ...

To mňa zbuzerovali za nevyplnený X v časti "neuplatňujem 2% ...", pritom ak tam nemám uvedenú žiadneho prijímateľa, resp. daňovník má stratu, tak je logické, že "neuplatňujem", no nie?
To by ten soft na drsr mohol automaticky doplniť, ak som nevyplnila žiadneho prijímateľa.
Údaje o neuplatnení 2% u nás každému, kto to nemá vyplnené, doplní pracovníčka DÚ pri preberaní DP so svojim vlastnoručným podpisom, a ešte sa pre istotu spýta, či nechce uplatniť 2%. Aké milé.
1 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tak na to, že je dnes tak pekne sa mne veru nedarí... Opálila som si prst na kopírke, zasekol sa v nej papier, otvorila som ju a keď som chcela vybrať papier, dotkla som sa takého valca a videla som všetkých svätých. Na dvore som chcela prevesiť takú látku, čo je na šnúrach (máme práčovňu) a ono to nebolo čisté ale špinavé (neviem, na čo to tam je), celá som od hrdze, našťastie sa mi nohavice už perú....Od lekára som odišla zase s antbiotikami. Hádam som si smolu na dnešný deň už vyčerpala.

Krásny slniečkový dník všetkým....
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
dotkla som sa takého valca a videla som všetkých svätých.
zuzka máš ty ale šťastie, to sa nie každému podarí, vidieť ich všetkých naraz
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lenkak Pozri príspevok
Mňa neteší, že synček sa trápi s teplotami už dva dni, vyzerá že zo zúbkov, Zadné stoličky mu idú. Už minulý týždeň mal dva dni hnačky aj teploty,teraz ich má ešte vyššie. Čo ma ale potešilo, že v noci zabral zábal, a nemuseli sme utekať na pohotovosť. Mal 38,9. Teraz mu klesla, už je vo svojom živle, tak uvidíme, či sú to len zúbky, alebo budú aj soplíky, aspoň sa mi tak zdá, že nie sú to len zúbky.
V noci nespíme, len driememe, ale snáď už táto noc bude lepšia, a synček nebude furt prisatý na mne, alebo s ockom pozerať o tretej v noci tv .
Čo ma neteší, že mám pred sebou ešte kopec roboty, s malým sa snaží manžel byť v rámci svojich možností čo najviac, ale aj do konca marca (apríl bude teiž zaujímavý) ja neviem čo skôr , ale ako každý rok stihnem s odretými ušami a vyplazeným jazykom.
Neboj to prejde. Keď môjmu išiel zúbok vždy sa k tomu niečo pridruželo. Buď soplík alebo hnačka. Občas aj horúčka , ale nie veľká. Zábal je dobre dať až keď je teplota nad 39. A nočné hranie normálne 2- 4hodiny, to bolo pri chorobách skoro vždy.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
hanelie Pozri príspevok
zuzka máš ty ale šťastie, to sa nie každému podarí, vidieť ich všetkých naraz

aspoň kúsok šťastia
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...potešilo ma, že mám v piatok dovolenku - budem robiť jarné pranie a upratovanie, niečo dobré uvarím, poobede si vyzdvihnem manžela z práce, zabehneme do mesta, večer možno spraví slané korbáčiky z tučného mliečka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zdenka175 Pozri príspevok
Neboj to prejde. Keď môjmu išiel zúbok vždy sa k tomu niečo pridruželo. Buď soplík alebo hnačka. Občas aj horúčka , ale nie veľká. Zábal je dobre dať až keď je teplota nad 39. A nočné hranie normálne 2- 4hodiny, to bolo pri chorobách skoro vždy.
mal 39, už aj soplík. Ale zatiaľ je to celkom ok, len nespíme. Ináč každý zub sme pretrpeli, vždy s niečím. Toto sú z tých posledných zubov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať